O bătrână în vârstă de 75 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean Suceava, cu o fractură la piciorul drept, după ce a căzut în timp ce se afla într-un autobuz aparținând Societății de Transport Public Local din municipiul reședință de județ. Accidentul s-a petrecut în a doua zi de Paște, în timp ce mijlocul de transport se deplasa pe Bulevardul 1 Mai din Suceava. Victima, Silvia C., domiciliată în Bosanci, s-a dezechilibrat și a căzut, în momentul în care șoferul a efectuat o manevră de oprire bruscă.
Poliția a demarat cercetări față de șoferul autobuzului, Ștefan T., în vârstă de 36 de ani, localnic din Suceava, pentru a se stabili dacă are culpă în cazul producerii acestui accident. El a fost verificat cu etilotestul, rezultatul fiind 0.
Diagnosticată cu fractură femur drept, femeia are nevoie de 30-40 de zile de îngrijiri medicale, dacă nu intervin complicații.