O femeie în vârstă de 68 de ani a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean Suceava, duminică seară, în urma unei agresiuni sexuale sălbatice. Grozăvia s-a petrecut în satul Ioneasa, comuna Vadu Moldovei. Bătrâna locuia singură și suferă de un handicap locomotor, însă asta nu a contat pentru individul care a intrat în casă peste ea. Bătrâna a fost agresată sexual normal și anal, suferind o hemoragie și ruptură la nivel anal.
Femeia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean Suceava, fiind operată de urgență. Medicii au apreciat că bătrâna va supraviețui, însă riscă să rămână cu sechele.
Polițiștii din zona Fălticeni au demarat cercetări și au stabilit un cerc de suspecți. Se efectuează activități investigative și de cercetare penală complexe.
Bătrână cu handicap locomotor, violată sălbatic în propria casă



