Deputatul PDL Ioan Balan, care candidează pentru un nou mandat în Colegiul nr. 2 Suceava, și Gheorghe Flutur, care candidează pentru o funcție de senator în Colegiul nr. 2 Suceava, s-au aflat în cursul zilei de ieri în mijlocul locuitorilor din Adâncata. Alături de primarul acestei comune, Viorel Cucu, și de echipa de campanie, Ioan Balan și Gheorghe Flutur au mers la casele cetățenilor din Adâncata pentru a discuta cu ei, pentru a le afla problemele, dar și pentru a le prezenta programul electoral și proiectele pe care le vor susține în mandatul de parlamentar.
Cei doi candidați ARD au primit asigurări din partea primarului din Adâncata că au tot sprijinul său pentru a obține posturile de deputat și senator, Viorel Cucu anunțând că este convins că alegătorii din Adâncata vor vota majoritar pentru Ioan Balan deputat și Gheorghe Flutur senator.
„Le mulțumesc pe această cale domnului președinte Gheorghe Flutur și domnului deputat Ioan Balan, care în 2008 au avut încredere în mine și mi-au acordat șansa de a candida din partea PDL pentru funcția de primar, fiind foarte aproape să câștig alegerile. Am reușit să câștig funcția de primar în 2012 și vreau să subliniez că îi susțin cu toată tăria, pe Gheorghe Flutur ca senator și pe Ioan Balan ca deputat. Am încredere în ei, iar comuna Adâncata este alături de Gheorghe Flutur și de Ioan Balan pentru a fi aleși. Sunt sigur că Adâncata merită să continue parteneriatul pe care l-am început eu, ca primar, cu domnul președinte Gheorghe Flutur, ca senator, și cu domnul Ioan Balan ca deputat. Iar pe 9 decembrie, Adâncata va vota majoritar Gheorghe Flutur senator și Ioan Balan deputat”, a spus Viorel Cucu.
Ioan Balan: „Suntem cu inima aproape de cetățenii comunei Adâncata”
La rândul său, deputatul Ioan Balan a spus că Adâncata este o comună care îi este „foarte dragă”, subliniind că se bazează pe votul alegătorilor de aici. Ioan Balan a mai adăugat că Adâncata are în momentul de față un primar hotărât să facă lucruri bune și care, împreună cu el și cu Gheorghe Flutur, va putea să realizeze proiectele pe care cetățenii comunei și le doresc.
„Mă bazez foarte tare pe comuna Adâncata. Am avut diverse acțiuni aici, știu cum gândesc și cât de aproape ne sunt nouă cetățenii din această comună. Mă bazez pe votul lor și cred că pe 9 decembrie atât eu, cât și Gheorghe Flutur vom obține un vot care să situeze comuna Adâncata în topul localităților din acest colegiu”, a precizat Ioan Balan. El a adăugat că deși vremea de afară este destul de rece, „noi suntem cu inima aproape de cetățenii comunei Adâncata”.
Flutur: “Am făcut multe lucruri pentru această zonă, dar dorim să facem și mai multe”
Prezent la întâlnirile cu alegătorii din Adâncata, candidatul ARD pentru funcția de senator în Colegiul nr. 2 Suceava, Gheorghe Flutur, a ținut să sublinieze faptul că această comună este un exemplu prin parteneriatul dintre primarul Viorel Cucu și deputatul Ioan Balan. Flutur a spus că în calitate de parlamentar va susține primăria din Adâncata pentru realizarea proiectelor de care cetățenii au nevoie, printre acestea numărându-se extinderea rețelei de apă și canalizare și modernizarea drumurilor.
„Am făcut multe lucruri pentru această zonă, dar dorim să facem și mai multe. Oamenii și primarul așteaptă multe de la noi. Și vreau să spun că primarul Viorel Cucu este un om harnic și a avut un parteneriat model cu deputatul Ioan Balan cu care eu mă mândresc. Și îi rog pe cetățenii din Adâncata să se gândească la vremurile care au trecut și la cum au fost alături de ei acești oameni. Și eu am fost alături de ei și dorim o echipă care să plece la București la Camera Deputaților și la Senat, care să știe exact ce îi doare pe cei din Adâncata. Această comună este la un pas de Suceava și are nevoie de dezvoltare”, a declarat Gheorghe Flutur.
El a adăugat că atât el, cât și deputatul Ioan Balan vor avea o campanie în care vor discuta direct cu cetățenii, pentru a afla problemele pe care aceștia le au, pentru a le găsi rezolvare.
„Așa am ales să facem campanie în județul Suceava și aici în Adâncata. Încă o dată vreau să felicit această echipă. Și ar trebui să ia și alții exemplul acestei campanii la firul ierbii. Nu se poate veni doar cu vocea unui candidat, fără să vină și originalul, să-l vadă oamenii la poartă, să stea de vorbă cu ei, să simtă ceea ce este de simțit, pentru a putea să facem ceva concret pentru oameni. Felicitări locuitorilor din această comună și cu tot respectul le cerem un vot pentru Camera Deputaților și Senat, pentru Alianța România Dreaptă, cu semnul inima, undeva pe buletinul de vot în dreapta sus”, a mai spus Gheorghe Flutur.



