Politică

Băișanu acuză PD-L că i-a „aranjat” mașina soției sale



Ștefan Alexandru Băișanu
Ștefan Alexandru Băișanu

Președintele Organizației Județene Suceava a PNL, Ștefan Alexandru Băișanu, acuză PD-L că încearcă să-i distrugă familia prin „aranjarea” autoturismului cu care circulă soția sa, inclusiv pentru a duce copiii la grădiniță. Băișanu a anunțat, sâmbătă, într-o conferință de presă, că joia trecută, când a dus mașina soției sale în service pentru a fi pregătită pentru iarnă, mecanicul a constatat că la roțile din față trei prezoane erau desfăcute complet și alte două, pe jumătate.
Liderul liberal și-a exprimat convingerea că autovehiculul a fost „lucrat” de „interlopii din PD-L” și a spus că în cursul zilei de astăzi va merge să facă plângere la poliție.
„Îi anunț pe cei care înțeleg lupta politică în felul acesta, să încerci să distrugi familia președintelui PNL- pentru că nu la mașina mea au lucrat, ci la a soției mele, care duce copiii la grădiniță- că sunt iresponsabili, că au întrecut măsura și le doresc din tot sufletul să se echilibreze, iar interlopii din PD-L Suceava să încerce să-și limiteze acțiunile de acest gen, pentru că dacă vor fi prinși, cu siguranță nu o vor duce prea bine. Asta scoate în evidență modul în care PD-L Suceava și cei care conduc PD-L Suceava în acest moment înțeleg că se face politică”, a afirmat Alexandru Băișanu.
Acesta a mai precizat că nu se va lăsa intimidat, pentru că nimeni nu îl are „cu nimic la mână”.
„Ei știu că nu tac, iar acțiuni de sabotaj, de nenorociri de genul acesta nu mă vor opri din demersurile pe care le am de făcut, ba din contra, mă vor înrăi, dar în limita bunului-simț, a unei politici care ar trebui să se practice în România europeană a anului 2009”, a mai spus Ștefan Alexandru Băișanu.
„Penibil” a fost singurul răspuns la aceste acuzații venit de la prim-vicepreședintele PD-L Suceava, Orest Onofrei, și de la secretarul general al PD-L, Ioan Bălan.