Înțelegere

Andone a semnat pe doi ani cu Dinamo



Tehnicianul Ioan Andone a declarat, marți, pentru MEDIAFAX, că a semnat un contract pe două sezoane cu echipa Dinamo București, cu drept de prelungire pe încă un an.
„Am discutat cu conducerea clubului Dinamo și am ajuns la un acord. Aseară (n.r. – luni) am semnat un contract pe o perioadă de doi ani cu opțiune de prelungire pentru încă unul. Obiectivele stabilite împreună cu conducerea sunt următoarele: în primul an reconstrucția echipei și câștigarea titlului în cel de-al doilea sezon”, a spus Andone.
Ioan Andone, în vârstă de 50 de ani, a pregătit în returul sezonului trecut formația Rapid București. El a mai fost antrenor la Dinamo în perioada 2003-2006, atunci când a câștigat un titlu de campion și trei Cupe ale României
Președintele Consiliului de Administrație al FC Dinamo, Nicolae Badea, a declarat, marți, că tehnicianul Ioan Andone are capacitatea de a reconstrui acea echipă pe care o așteaptă suporterii.
„Am promis că până la finalul lunii mai vom anunța numele noului antrenor principal. FC Dinamo a ajuns la un acord cu Ioan Andone pentru un contract valabil pentru următorii doi ani, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon. Andone are două obiective la Dinamo: reconstrucție și performanță! Ando știe foarte bine ce înseamnă performanță pentru clubul unde s-a consacrat că jucător și antrenor. Sunt convins că Andone are capacitatea de a pregăti și reconstrui acea echipă pe care suporterii o așteaptă”, a declarat Nicolae Badea, informează site-ul oficial al grupării „alb-roșii”.
Tehnicianul Ioan Andone s-a declarat mulțumit de proiectul propus de conducerea dinamovistă: „Îmi place noul proiect Dinamo. Sunt încrezător, nu-mi este teamă să preiau echipa după trei ani fără un trofeu în România. Îmi doresc din tot sufletul să readucem publicul la stadion, să le redăm tuturor dinamoviștilor plăcerea de a veni lângă echipă pentru a avea rezultate”.
Cu Ioan Andone la conducerea echipei tehnice, Dinamo a câștigat un titlu de campioană în 2004, de trei ori Cupa României, în 2003, 2004, 2005 și Supercupa României, în 2005.



Recomandări

Consiliul Județean se implică în planul de a avea în Suceava echipă de prim eșalon la rugby: ”Două echipe, un singur județ, aceeași pasiune”

Consiliul Județean se implică în planul de a avea în Suceava echipă de prim eșalon la rugby: ”Două echipe, un singur județ, aceeași pasiune”
Consiliul Județean se implică în planul de a avea în Suceava echipă de prim eșalon la rugby: ”Două echipe, un singur județ, aceeași pasiune”