Albert de Monaco alături de înotătoarea Charlene Wittstock la JO



Albert de Monaco alături de înotătoarea Charlene Wittstock la JO
Albert de Monaco alături de înotătoarea Charlene Wittstock la JO

Cotidianul Bild a anunțat că prințul Albert de Monaco a asistat la ceremonia de deschidere a JO de la Torino alături de înotătoarea sud-africană Charlene Wittstock, speculând o nouă relație a conducătorului Principatului Monaco.
Suveranul monegasc, în vârstă de 47 de ani, care nu este căsătorit, a fost fotografiat în momente afectuoase cu Charlene Wittstock, cu 20 de ani mai tânără decât el.
„Torino nu este numai frumos, ci și un oraș foarte romantic”, a declarat înotătoarea sud-africană.
În Africa de Sud, Charlene Wittstock este denumită regina Cupei Mondială, competiție pe care a câștigat-o de mai multe ori, în probele de 50 și 100 de metri spate. Înotătoarea în vârstă de 27 de ani a revenit în competiții în septembrie 2005, după ce renunțase inițial la performanță. „Printre cei care m-au încurajat să revin s-a numărat și Nelson Mandela”, a declarat Charlene Wittstock cu ocazia revenirii de anul trecut.