Un bărbat în vârstă de 49 de ani din Pătrăuți a avut parte de o moarte crâncenă. Pentru că acumulase datorii la jocurile de noroc și nu a găsit nici o soluție pentru a și le achita, bărbatul a ales să-și pună capăt zilelor.
Marți dimineață a părăsit domiciliul înainte de se face ziua și a urcat în podul unei anexe. Acolo a băut o anumită cantitate de vopsea albă, iar mai apoi și-a pus și ștreangul de gât.
Membrii familiei l-au găsit abia joi la amiază și spun că nu au intrat în panică la dispariția bărbatului pentru că acesta obișnuia să plece de acasă fără să anunțe pe nimeni și să se întoarcă după o anumită perioadă.
La fața locului a fost solicitată și o ambulanță, dar echipajul medical nu a putut decât să constate decesul și a estimat că acesta s-a produs în ziua de 19 septembrie.