joi, 26 iul 2012 - Anul XVII, nr. 172 (5077)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9184 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,7383 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Programul sportivilor români la JO de la Londra

Joi, 26 Iulie 2012 (13:50:52)

 

Programul sportivilor români care vor concura la Jocurile Olimpice de la Londra, anunţat de cosr.ro:

28 iulie

Ora 11.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - întrecerile de simplu (feminin + masculin), preliminarii + turul 1(ora 16.40): Daniela Dodean, Elisabeta Samara şi Andrei Crişan

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) - calificări dublu rame: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia feminină, calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Alina Dumitru (48 kg)

Ora 12.00

Ciclism (London -The Mall) - Şosea: mass-start - finala: Andrei Nechita

Ora 12.30

Tenis (Wimbledon) - simplu feminin şi dublu masculin - turul 1: Irina Camelia Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep (simplu); Horia Tecău/Adrian Ungur (dublu).

Ora 14.15

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) – 100 metri bras masculin, calificări + semifinala (ora 22.28 ): Dragoş Agache.

Ora 17.00

Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg - turul 1: Bogdan Juratoni.

Ora 22.00

Gimnastică (North Greenwich Arena – O2) - calificări echipe masculin: Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga şi Vlad Cotuna - concurează patru, punctează trei.

29 iulie

Ora 11.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin – turul 2 + turul 3 (ora 20.00): Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): skeet - (feminin), calificări - finala (ora 16.00): Lucia Liliana Mihalache

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Andreea Chiţu (52 kg), Dan Gheorghe Fâşie (66 kg)

Ora 12.30

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie individual (masculin), calificari - semifinale (ora 20.00) – finala (ora 21.10): Tiberiu Dolniceanu, Rareş Dumitrescu, Gelu Zalomir

Ora 13.00 (sau ora 15.00 conform tabloului)

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - turul 2: Andrei Crişan

Ora 13.30

Canotaj (Eton Dorney) - calificări 8+1(feminin): Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)

Ora 14.10

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 400 m liber (feminin), calificări - finala (ora 22.13): Camelia Potec

Ora 22.00

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - calificări echipe (feminin): Cătălina Ponor, Sandra Izbaşa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache - concureaza patru, punctează trei.

Ora 22.07

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 100 m bras masculin - finala: Dragoş Agache

Ora 20.20

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - Grupa B: România - Marea Britanie

30 iulie

Ora 11.00

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks) - 10 m aer comprimat (masculin), calificări - finala (ora 14.15): Alin Moldoveanu

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) - dublu rame - recalificări: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) - feminin - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Corina Căprioriu (57 kg)

Ora 12.00

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 200 m liber (feminin), calificări - semifinala (ora 21.30): Camelia Potec

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - turul 3: Andrei Crişan

Ora 12.30

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - spadă individual (feminin), calificări - semifinale (ora 20.00) - finala (ora 21.40): Ana Maria Brânză, Anca Măroiu, Simona Cristina Gherman

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 200 m fluture (masculin), calificări - semifinala (ora 22.31): Alexandru Coci

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - calificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - turul 2 (simplu, feminin + masculin; dublu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Adrian Ungur; Simona Halep/Sorana Cîrstea, Horia Tecău/Adrian Ungur.

Ora 17.30

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin - turul 4: Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - Finala - echipe masculin: Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga şi Vlad Cotuna

Ora 21.00

Haltere (ExCeL - North Arena 3) - finala - 62 kg: Florin Croitoru

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1): simplu masculin - turul 4: Andrei Crişan

31 iulie

Ora 11.40

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - recalificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 12.00

Înot (Olympic Park – Aquatics Centre) - 100 m liber (masculin), calificări - semifinala (ora 21.30): Norbert Trandafir

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin, sferturi de finala + semifinala (ora 18.00): Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 12.30

Canotaj (Eton Dorney) - recalificări 8+1(feminin): Cristina Grigoraş, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - floretă individual (masculin), calificări - semifinale (ora 20.00) - finala (ora 21.10): Radu Daraban

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - sferturi de finală - dublu feminin şsi masculin: Simona Halep/Sorana Cîrstea, Horia Tecău/Adrian Ungur

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala - echipe feminin: Cătălina Ponor, Sandra Izbaşa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache

Ora 21.40

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) - grupa B: România - Statele Unite ale Americii

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 200 m fluture (masculin): Alexandru Coci

Ora 22.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin, sferturi de finala (în funcţie de tablou): Adrian Crişan

Ora 22.07

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 200 m liber (feminin): Camelia Potec

1 august

Ora 12.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - sferturi de finală (în funcţie de tablou): Adrian Crişan

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - turul 3(simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur (simplu); România (dublu mixt) - turul 1.

Ora 13.50

Canotaj (Eton Dorney) - finala - dublu rame feminin: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Ora 15.00

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie individual (feminin), calificari - semifinale (ora 20.30) - finala (ora 21.40): Bianca Pascu

Ora 16.30

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin - finala: Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 17.30

Haltere (ExCeL - North Arena 3) - Finala - 69 kg: Roxana Cocoş

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala individual compus (masculin)

Ora 22.16

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 100 m liber (masculin): Norbert Trandafir

2 august

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia masculină, calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.10): Daniel Brata (100 kg)

Ora 12.00

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 50 m liber (masculin) - calificări + semifinal (ora 21.30): Norbert Trandafir

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - semifinala: Adrian Crişan

Ora 12.10

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - semifinale: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 12.33

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - calificari - 200 m liber (feminin): Camelia Potec

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - sferturi de finală (simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur; semifinale (dublu feminin + masculin): Sorana Cîrstea/ Simona Halep, Horia Tecău/Adrian Ungur; România (dublu mixt) - sferturi de finală

Ora 14.30

Canotaj (Eton Dorney) - Finala 8+1(feminin): Cristina Grigoraş, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)

Ora 16.30

Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg - turul 2: Bogdan Juratoni

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - finala: Adrian Crişan

Ora 17.30

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Ungaria

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala individual compus (feminin)

3 august

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia masculină - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.10): Vlăduţ Simionescu (+100 kg)

Ora 12.05

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Andreea Ogrăzeanu – 100 m (feminin) - serii + preliminarii (ora 12.40); Cristina Bujin – triplusalt (feminin) - calificări (ora 12.25)

Ora 12.30

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie echipe (masculin) - calificări - finala (ora 20.00): Tiberiu Dolniceanu, Rareş Dumitrescu, Gelu Zalomir

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - semifinale dublu mixt: România

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) - semifinale (simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Bianca Razor - 400 m (feminin) - serii

Ora 21.00

Haltere (ExCeL - North Arena 3) - finala - 85 kg: Gabriel Sîncrăian

Ora 21.10

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Nicoleta Grasu - aruncarea discului (feminin) - calificări

Ora 21.43

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre): finala - 800 m liber (feminin): Camelia Potec

Ora 22.06

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre): finala - 50 m liber (masculin): Norbert Trandafir

4 august

Ora 11.00

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - spadă echipe (feminin) - calificări - finala (ora 20.00): Ana Maria Brânză, Anca Măroiu, Simona Cristina Gherman

Ora 12.00

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Muntenegru

Ora 13.30

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - finala: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - 3000 m obstacole (feminin) - calificări

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) - dublu mixt locurile 3-4: România

Ora 16.00

Tenis (Wimbledon) - finala (simplu feminin + dublu masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep; Horia Tecău/Adrian Ungur

Ora 21.30

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Nicoleta Grasu - aruncarea discului (feminin) - finala

Andreea Ogrăzeanu - 100 m (feminin) - semifinale (ora 21.35) + finala (ora 23.55): Bianca Răzor - 400 m (feminin) - semifinale (ora 22.05).

5 august

Ora 13.00

Atletism (London - The Mall) - maraton: Constantina Diţă, Lidia Şimon

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) - dublu mixt - finala: România

Ora 16.00

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)

Tenis (Wimbledon) - finale (dublu feminin + simplu masculin): Sorana Cîrstea/Simona Halep; Adrian Ungur

Ora 16.30

Box (ExCeL – South Arena 2) - feminin 60 kg - turul 1: Mihaela Lăcătuş

Ora 21.00

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin) - calificări; Cristina Bujin - triplusalt (feminin) - finala (ora 21.35); Bianca Răzor - 400 m (feminin) - finala (ora 23.10)

6 august

Ora 11.54

Canoe (Eton Dorney) - C1-1000 m - calificări + semifinale (ora 13.14): Iosif Chirilă

Ora 16.00

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)

Ora 16.10

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - grupa B: România - Serbia

Ora 16.30

Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg - sferturi de finală: Mihaela Lăcătuş

Ora 22.15

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin) - semifinale; Ancuţa Bobocel, Cristina Casandra - 3000 m obstacole (feminin) - finala (ora 23.05)

Ora 23.30

Box (ExCeL - South Arena 2) - masculin - 75 kg - sferturi de finală: Bogdan Juratoni

7 august

Ora 11.30

Kaiac (Eton Dorney) - K 4 - 1000 m (masculin) - calificări + semifinale (ora 12.47): Ionel Gavrilă, Ştefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Canoe (Eton Dorney) - C 2-1000 m - calificări (ora 11.54) + semifinale (ora 12.55): Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu

Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 500 m (feminin) - calificări (ora 12.28) + semifinale (ora 13.30): Irina Lauric, Iuliana Paleu

Ora 12.55

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Roxana Bîrcă - 5000 m - calificări;

Ora 15.00

Lupte greco-romane (ExCeL - North Arena 2) - preliminarii + semifinale (ora 15.30) + finala (ora 20.25): Alin Alexuc Ciurariu – 96 kg

Ora 16.00

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finalele pe aparate (feminin + masculin)

Ora 21.05

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Viorica Ţigău - lungime - calificări

8 august

Ora 11.56

Canoe (Eton Dorney) - C1-1000 m - finala: Iosif Chirilă

Ora 12.00

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium) - Bianca Perie - aruncarea ciocanului (feminin), calificări; Mirela Lavric - 800 m (feminin), calificări (ora 13.35);

Ora 16.00

Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg, semifinala: Mihaela Lăcătuş

Ora 22.05

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Viorica Ţigău - lungime (feminin), finala; Angela Moroşanu - 400 m garduri (feminin), finala (ora 22.45)

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - sferturi de finală;

9 august

Ora 11.38

Canoe (Eton Dorney) - C 2-1000 m, finala: Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu

Kaiac (Eton Dorney) - K 4 1000 m (masculin), finala (ora 11.48): Ionel Gavrilă, Ştefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 500 m (feminin), finala (ora 12.42): Irina Lauric, Iuliana Paleu

Ora 18.45

Box (ExCeL - South Arena 2) - feminin 60 kg, finala: Mihaela Lăcătuş

Ora 21.30

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Mirela Lavric - 800 m (feminin), semifinale

10 august

Ora 12.33

Kaiac (Eton Dorney) - K 2 - 200 m (masculin), calificari + semifinale (ora 13.44): Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Ora 17.00

Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg, semifinala: Bogdan Juratoni

Ora 21.35

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Bianca Perie - aruncarea ciocanului (feminin), finala; Roxana Bîrcă - 5000 m, finala.

11 august

Ora 11.00

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Marius Cocioran - 50 km mars (masculin), finala;

Ora 12.48

Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 200 m (masculin), finala: Ionuţ Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Ora 15.00

Lupte libere (ExCeL - North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + finala (ora 20.25): Rareş Chintoan - 120 kg

Ora 19.00

Atletism (Olympic Park - Olympic Stadium): Claudia Ştef - 20 km marş (feminin), finala; Esthera Petre - înălţime (feminin), finala (ora 21.00); Mirela Lavric - 800 m (feminin), finala (ora 22.00)

Ora 23.45

Box (ExCeL - South Arena 2) - masculin 75 kg, finala: Bogdan Juratoni

12 august

Ora 11.00

Atletism (London - The Mall): Marius Ionescu - maraton (masculin).

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Programul sportivilor români la JO de la Londra.
 Vizualizări articol: 648 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programul sportivilor români la JO de la Londra0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Ultima ora

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei