luni, 28 nov 2022 - Anul XXVII, nr. 280 (8197)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8922 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,4928 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   3 imagini |   ø fişiere video

Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava

Luni, 28 Noiembrie 2022 (17:23:08)de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

 

Elevii cu performanțe la olimpiade și concursurile școlare, precum și profesorii lor îndrumători, au fost premiați, luni, de președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, în cadrul unei ceremonii organizate la Teatrul Municipal „Matei Vișniec” din Suceava. Au fost premiați 81 de elevi cu rezultate deosebite la olimpiade internaționale, naționale și la concursuri sportive sau artistice de nivel național; 241 de elevi și echipe de elevi care au obținut locul I la olimpiade și concursuri județene și aproape 30 de profesori care i-au coordonat pe elevii cu rezultate deosebite.

Printre elevii din unitățile de învățământ preuniversitar de stat, particular sau confesional acreditat ce au obținut distincții în cadrul olimpiadelor pe discipline, al olimpiadelor de creaţie tehnico-ştiinţifică şi artistică şi al olimpiadelor sportive, organizate și finanțate de Ministerul Educaţiei în anul școlar 2021-2022, trei dintre ei au fost răsplătiți cu premii speciale. Rafaela Barac Bologa și David Palaghianu, de la Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava, ambii cu premiul I la Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori, au primit câte 10.000 de lei, iar Caterina Beleș, de la Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului, care a obținut mențiune la Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă, a fost premiată de CJ cu 2.500 de lei.

Elevii care au obținut locul I la olimpiadele naționale au fost răsplătiți cu premii de 500 de lei, cei care s-au plasat pe locul II au primit din partea CJ câte 400 de lei, iar cei cu premiul III - câte 300 de lei.

Echipa de handbal de la Liceul cu Program Sportiv, care este campioană națională, a primit 2.400 de lei, campionii naționali la volei de la Colegiul Național „Nicu Gane” au primit 2.000 de lei, iar campionii naționali la handbal la nivel gimnazial, de la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava - 2.400 de lei. Elevii care au obținut locul I la olimpiadele județene au fost răsplătiți cu câte 200 de lei.

Profesorii coordonatori au primit diplome de excelență și câte 300 de lei/elev performant. În cazul în care un elev a fost coordonat de doi profesori, premiul s-a împărțit la doi, iar dacă un profesor a avut elevi premianți la mai multe școli, premiul s-a dublat. Au primit diplome de excelență: Gabriela Anuței, de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava; Anișor Vasiliu – CN „Nicu Gane” Fălticeni; Constantin Bogdan, Tiberiu Ciubotaru, Larisa Popa, Călin Baban, Raluca Schipor Baban - Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava, Delia Martineac - CN „Petru Rareș” Suceava; Lucia Mihoc - Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava, Antoneta Crainiciuc – CT „Lațcu Vodă” Siret; Daniela Gafiuc Lehaci - Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc; Irina Buta - Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava; Marieta Schmegner – Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus; Maria Chahula Ostrovschi – Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou; Teresa Biala – Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek" Poiana Micului; Hanna Galecka – Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului; Iulian Dugan – Liceul cu Program Sportiv Suceava;  Bogdan Bădărău – CN „Nicu Gane” Fălticeni; Gabriela Jijie și Vasile Boca, de la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava; Anca Greculeac – CN „Petru Rareș” Suceava; Cristina Dumitraș, Petru Crăciun, Sorin Golda, Carmen Amurăriței și Carmen Marici – CN „Ștefan cel Mare” Suceava.

La finalul ceremoniei, președintele Flutur i-a felicitat atât pe elevi și pe profesorii care i-au îndrumat, cât și pe părinții copiilor și tinerilor care fac performanță.

 

Elevii din unitățile de învățământ preuniversitar de stat, particular sau confesional acreditat ce au obținut distincții în cadrul olimpiadelor pe discipline, a olimpiadelor de creaţie tehnico-ştiinţifică şi artistică şi a olimpiadelor sportive, organizate și finanțate de Ministerul Educaţiei

Anul școlar 2021 – 2022

OLIMPIADE INTERNAȚIONALE – CATEGORIA 1

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

1.       

Barac Bologa Rafaela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori

Premiul I

10000

2.       

Palaghianu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori

Premiul I

10000

3.       

Beleș Caterina

Colegiul „Alexandru cel Bun”

Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Mențiune

2500

 

 

OLIMPIADE NAȚIONALE

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

1.       

Sorocan Elena

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Limba rusă modernă

Premiul I

500

2.       

Clipa Teodora

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Psihologie generală

Premiul I

500

3.       

Buculei Teodora Simina

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Istorie

Premiul I

500

4.       

Boloca Tudor Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare

Saxofon

Premiul I

500

5.       

Varvaroi G. Teodora - Iuliana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

6.       

Găleanu A.L. Ștefan

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

7.       

Palaghiea F. Cătălina - Ionela

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

8.       

Șoiman Ana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

9.       

Patraucean Ioan

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

10.   

Schipor Maria Larisa

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

11.   

Bruja Maria

Școala Gimnazială

„Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul I

500

12.   

Acasandrei  Maria

Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul I

500

13.   

Coroamă V. Dumitru

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Olimpiada de Tehnologii - Fabricarea produselor din lemn

Premiul I

500

14.   

Iedenac Eliza-Maria

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

15.   

Curuţ   Darius

 

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek” Poiana Micului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

16.   

Revai David

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

17.   

Longher Karolina-Janina

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

18.   

Hulubeac Mihai Alexandru

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe aplicate - seniori

Premiul I

500

19.   

Grigoraș Antonie Rareș

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

20.   

Comșa Mirela Elena

 

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

21.   

Botezat David

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

22.   

Hostiuc Dinu Dan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Reli– Alianța Evanghelică

Premiul I

500

23.   

Har Octavian Răzvan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Limba engleză

Premiul II

400

24.   

Beleca Alexia Maria

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba franceză

Premiul II

400

25.   

Florescu Mara Gabriela

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Teoria și practica instruirii și evaluării

Premiul II

400

26.   

Ionescu M. Marian Nicolay

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul II

400

27.   

Hrițcu Maria Cristina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de Interpretare

Pian

Premiul II

400

28.   

Strugaru M. Ioana Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Arte

Premiul II

400

29.   

Grigoriciuc Cezarina Iuliana

Școala Gimnazială Negostina - Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

30.   

Bilivorschi Lorena Iasmina

Școala Gimnazială Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

31.   

Gherman Ioan

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

32.   

Percic Ilie

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

33.   

Popa Maria Cristina

Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Matematică

Premiul II

400

34.   

 

Roșu Alexandra Maria

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba germană modernă

Premiul II

400

35.   

Mihalache Ștefan

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de TIC

Premiul II

400

36.   

Molea  Maria

Colegiul Național

„Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul II

400

37.   

Derevlean Teodora

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul II

400

38.   

Morariu Ariana

Școala Gimnazială „Miron Costin”

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul II

400

39.   

Davidel Petru Alexandru

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Olimpiada de Tehnologii - Construcții, instalații și lucrări publice

Premiul II

400

40.   

Ilesoi Viorica Trandafira Georgiana

Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologii - Industrie alimentară

Premiul II

400

41.   

Boroianu Andreea - Alexandra

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Olimpiada de Tehnologii - Industrie alimentară

Premiul II

400

42.   

Cohut Albert

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

43.   

Gavliuc Edi-Ionuț

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

44.   

Polacec Bianca

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

45.   

Hofman Maria Monica

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

46.   

Coman

David

Colegiul Național „Mihai Eminescu" Suceava

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

47.   

Sîrghi Dragoș Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul II

400

48.   

Spoială Rebeca

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Religie – Alianța Evanghelică

Premiul II

400

49.   

Baluș Eliza Maria

Colegiul Național Petru Rareș Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul II

400

50.   

Tofan Ioana

Colegiul Național Petru Rareș Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul II

400

51.   

Ciolacu Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Vicovu de Sus

Olimpiada de Limba franceză

Premiul III

300

52.   

Grubi Alexandrina

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Limba rusă modernă

Premiul III

300

53.   

Bîrsan Raluca Mihaela

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Filosofie

Premiul III

300

54.   

Ștefan Matei

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare

Fagot

Premiul III

300

55.   

Semian Eduard Marian

 

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare

Trompetă

Premiul III

300

56.   

Lazarescul M.C. Emanuel – Florin

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul III

300

57.   

Sauciuc Miruna

Școala Gimnazială Paltinu - Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba  ucraineană

Premiul III

300

58.   

Caleniuc Tatiana

Școala Gimnazială Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

59.   

Corniciuc Radu

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

60.   

Mandiuc Jessica Melisa

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

61.   

Ciocan V. Cătălin Cristian

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Chimie

Premiul III

300

62.   

Pinticaru V. Andreea

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Geografie

Premiul III

300

63.   

Hurjui Alexandru

Colegiul Național „Ștefan cel Mare" Suceava

Olimpiada Informatică

Premiul III

300

64.   

 

Lupeș Andrei

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba germană modernă

Premiul III

300

65.   

Apetre Denisa Georgiana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul III

300

66.   

Pislari  S. Alesia Maria

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Limba neogreacă

Premiul III

300

67.   

Prigoreanu D. Nicolae

Școala Gimnazială nr. 4

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul III

300

68.   

Rusu I. Vadim

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Olimpiada de Tehnologii - Turism și alimentație

Premiul III

300

69.   

Jucan Adnana-Alexandra

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

70.   

Rujiţchi  Letisia Rafaela

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek” Poiana Micului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

71.   

Coman Carolina

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

72.   

Balac David

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

73.   

Stroca Gabriela

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

74.   

Ungurian Erika

Liceul Teoretic Filadelfia

Olimpiada de Religie – Alianța Evanghelică

Premiul III

300

75.   

Gherghelaș Antonia – Hermine

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul III

300

76.   

- Stanciuc Daniel

- Zarițchi Marian  Cătălin

- Focșăneanu Alexandru

- Grigore Sorin Paul

- Sîrghie Florin Marian

- Hreceniuc Ștefan Adi

- Hirghiligiu Teofan Iustinian

- Dascălu Codrin

- Ștejar Claudiu

- Drăgoi David Florin

- Radu Codrin

- Șerban Emanuel George

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Handbal băieți liceu

Premiul I

Campioni Naționali

2400

77.   

- Stan Ștefan

- Ciubotariu Cezar Mihai

- Ciocan Mihnea

- Toader Constantin Eduard

- Romanică Gabriel

- Macavei Teodor Marian

- Zarojanu Paul

- Corduneanu Emanuel

- Hortopeanu Sabin

- Marian  Robert Constantin

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Volei băieți liceu

Premiul I

Campioni Naționali

2000

78.   

- Haluca Alexandru

- Hălănduț Alessio Claudiu

- Hoștină Andrei Ștefan

- Ostafe Rareș Andrei

- Zăpodianu Nicolas Andrei

- Dănilă Iustinian

- Muntean Ilie Alexandru

- Popovici Daniel

- Buzu Răzvan

- Cazac Luca

- Blîndu Călin

- Mujdei Cosmin Constantin

Școala Gimnazială „Ion Creangă“ Suceava

Handbal băieți gimnaziu

Premiul I

Campioni Naționali

2400

 

 

OLIMPIADE JUDEȚENE

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

1.       

Irimescul Iulian-Daniel

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Resurse naturale și protecția mediului

Premiul I

200

2.       

Pășcuț Ștefan-Răzvan

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Resurse naturale și protecția mediului

Premiul I

200

3.       

 Huza C. Marina- Elena

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Industrie textilă și pielărie

Premiul I

200

4.       

Moroșan V. Bianca - Florentina

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Industrie textilă și pielărie

Premiul I

200

5.       

 Grosoaia Alexandru - Ioan

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Analiza produselor alimentare

Premiul I

200

6.       

Georgiță A.V. Ionuț Constantin

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Aria curriculară „Tehnologii”

Fabricarea produselor din lemn

Premiul I

200

7.       

Șuhanec Ionel

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Aria curriculară „Tehnologii”

Electronică, automatizări, telecomunicații

Premiul I

200

8.       

Croitor Denis Florentin

Colegiul Tehnic „Samuil Isopescu” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Electric, electrotehnic, electromecanic

Premiul I

200

9.       

Vrabie  Cristian

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Electric, electrotehnic, electromecanic

Premiul I

200

10.   

Prelipcean N. V. Andrei

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir ”Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Economic, administrativ, comerț

Premiul I

200

11.   

Matei D. C. Elena Roxana

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Economic, administrativ, comerț

Premiul I

200

12.   

Niga C. Angelica Mădălina

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Turism și alimentație

Premiul I

200

13.   

Ferariu Albert Marian

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Construcții, instalații și lucrări publice

Premiul I

200

14.   

Tudosă Denis-Constantin

 

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii” Mecanic

Premiul I

200

15.   

Popescu Marius Ilie

Școala Gimnaziala ,,Iulian Vesper” Horodnic de Sus

Badminton băieți individual gimnaziu        

Locul I

200

16.   

Onica Simina

Școala Gimnaziala ,,Iulian Vesper”" Horodnic de Sus

Badminton fete individual gimnaziu

Locul I

200

17.   

Boariu Viviana Alesia

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

18.   

Pavel Maurizio Tudor

 

Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

19.   

Balabasciuc Alexandra-Ecaterina

Liceul Tehnologic ,,Vasile Cocea” Moldovița

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

20.   

Airinei Lucian Ionuț

 

Colegiul Tehnic ,,Lațcu Vodă” Siret

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

21.   

Dobrovolschi Alexia

Școala Gimnazială nr. 8 Suceava

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

22.   

Găitan Sara

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

23.   

Bujorean Antoniu

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

24.   

Canciuc Delia Ioana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

25.   

Lupașcu Maria Loredana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

26.   

Drugă Larisa

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

27.   

Mitrofan Alexia

Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava

Olimpiada cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

28.   

Mareci Sofia

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

29.   

Galațanu A. M. Matei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

30.   

Mitocaru M. Silviu – Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

31.   

Zepciuc C. Flavius – Cornel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

32.   

Boca R. P. Vasile - Sebastian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

33.   

Beiu V. Andreea

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

34.   

Roșca V. Iuliana Georgiana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

35.   

Neghină D. Florentina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

36.   

Bortă A. E. Marius Adrian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

37.   

Leonte L. Samuel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

38.   

Lucan C.I. Aris

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

39.   

Van Dalen Claudia Nicole

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

40.   

Cârloanță C.C. Teodor

 

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

41.   

Pascal D. Maria Emilia

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

42.   

Bărbuţă B. Theodora-Elena

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

43.   

Rus C.C. Mihnea Ştefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

44.   

Popescu D. Șerban -Marian

Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei

Olimpiada de Chimie

Premiul I

200

45.   

Vașcovici Sabin Vasile

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

46.   

Nicoară Răzvan

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

47.   

Mihuță Raul Gabriel

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

48.   

Amorăriței Tudor

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

49.   

Grădinariu Anastasia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

50.   

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

51.   

Palaghianu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

52.   

Corduneanu I. Eduard Ionuț

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

53.   

Nastase S. Alexia Ioana

Colegiul Național „Nicu  Gane” Fălticeni

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

54.   

Cîrstinariu Robert Adrian

Colegiul Național Militar „ Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

55.   

Burcă M. Paul

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

56.   

Popa Maria Cristina

 

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

57.   

Sîrghi Dragoș Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

58.   

Onuț   B. Beatrice Otilia

Școala Gimnazială Drăgoiești

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul

 

200

59.   

Cazacu S. Andreea

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul I

200

60.   

Ursu C.I. Alin-Viorel

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul I

200

61.   

Bârîlă Ștefana

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

62.   

Ispir Alexandru

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

63.   

Moroșanu Alexandru

Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

64.   

Dumitrescul Eduard Valentin

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

65.   

Luncașu Tudor Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

66.   

Amorăriței Tudor

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

67.   

Niță Ștefan Ianis

Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

68.   

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

69.   

Tomiță Mircea Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

70.   

Aparaschivei Tudor Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

71.   

Poinaru Rareș Aurel

Școala Gimnazială „Miron Coston Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

72.   

Colev Thomas

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi" Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

73.   

Cudla Radu

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi" Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

74.   

Ivan Florentin

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

75.   

Pînzari Sebastian

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

76.   

Popovici Andrei

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

77.   

Moroșan Daniel

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

78.   

Har Octavian Răzvan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

79.   

Dragomirescu Alexandru-Mihai

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

 

Premiul I

200

80.   

Croitor Ionuț Lucian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

81.   

Caterenciuc Teodor

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

200

82.   

Poroch Carina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

83.   

Griga Ana-Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

84.   

Custron Fabian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

85.   

Constantinescu Alexandru

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

86.   

Cureleț Ana Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

87.   

Budui Laura Ioana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

 

Premiul I

200

88.   

Tanase Abigail Deborah

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

89.   

Dociu Petru Cristian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

90.   

Piu Timotei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

91.   

Muraru Matei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

92.   

Avasiloaie Iannis

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

93.   

Stoenescu Ștefan Mihail

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

94.   

Gavril Flavius

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

95.   

Kaptar Andrei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

96.   

Meșinschi Melina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

97.   

Dascălu Cristian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

98.   

Butnariu Tabita

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

99.   

Gafincu Darius Constantin

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

100.           

Constandache Ștefan

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

101.           

Gavrilovici Ionuț

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

102.           

Nemțoi Valentin Ionică

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

103.           

Boloca Tudor Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

104.           

Hrițcu Maria Cristina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

105.           

Asmarandei Marius Daniel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

106.           

Vlădianu Alexandru

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

107.           

Vameșu Andrei Vasile

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

108.           

Gheorma Narcis

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

109.           

Atănăsoaie Laurențiu

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

110.           

Apăvăloaie Denis Marian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

111.           

Rotaru Liviu

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

112.           

Balan Sebastian Ionuț

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

113.           

Sauciuc Iuliana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

114.           

Timotei Alecu

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

115.           

Pătrăucean Bianca

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

116.           

Berariu Andreea Maria

Colegiul Național „Mihai Eminescu Suceava

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

117.           

Puiu N. Alexandra Maria

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de lectură- Lectura ca abilitate de viață

Premiul I

200

118.           

Gavrilescu G.Ana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de lectură- Lectura ca abilitate de viață

Premiul I

200

119.           

Husarciuc Reia

Școala Gimnazială Nr. 1 Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

120.           

Purdilă Daria-Maria

Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

121.           

Chiriac Giulia

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

122.           

Zmău Ilinca

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

123.           

Hreceniuc George

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

124.           

Petroșel Diana-Elena

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

125.           

Grigorciuc Irina

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

126.           

Timofti Arina Gabriela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

127.           

Bărboi Sabin

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

128.           

Codău M. Denisa

Școala Gimnazială „Mihai Halunga” Hănțești

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

129.           

Săndulescu Vlad - Ioan

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

130.           

Avdei I. Iuliana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

131.           

Moraru I.L. Paola

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

132.           

Haliga Cătălina Maria

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

133.           

Honceriu D. Sara -Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

134.           

Purice M.Ș. Denis - Matei

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

135.           

Sîngeorzean D Irina

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

136.           

Van Dalen Claudia Nicola

Colegiul Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de limba neogreacă

Premiul I

200

137.           

Tananică M. Grațiela Ștefania

Liceul Tehnologic „Nicolae Nanu” Broșteni

Olimpiada de limba neogreacă

Premiul I

200

138.           

Andrian Raisa

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu Fălticeni

Olimpiada de Limba rusă maternă

Premiul I

200

139.           

Cebotaru Iulian

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de limba rusă modernă

Premiul I

200

140.           

Venin Alexandru

Liceul Tehnologic „Nicolai Nanu” Broșteni

Olimpiada de limba spaniolă

Premiul I

200

141.           

Droniuc Iulia - Adela

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung-Moldovenesc

Olimpiada de limba spaniolă

Premiul I

200

142.           

Ciobanu Emilia

Școala Gimnazială Nr. 3  Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

143.           

Morariu A. Ariana

Școala Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

144.           

Mariei Ecaterina

Școala Gimnazială Nr. 3  Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

145.           

Vieriu Lia-Medeea

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

146.           

Avram P.Teodora

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

147.           

Balahura V.Anca

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

148.           

Havriștiuc D.Beatrice

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

149.           

Sandu S.R.Ioana Alexia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

150.           

Fercal Georgiana Elena

Școala Gimnazială Paltinu –

Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

151.           

Popiuc Roberta

Școala Gimnazială Paltinu –

Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

152.           

Mehno Francesca Bianca

Colegiul Naţional „Eudoxiu Hurmuzachi Rădăuţi

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

153.           

Juravle I. Petru

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină

Premiul I

200

154.           

Lăcătuș R. Maria

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină - limba latină

Premiul I

200

155.           

Bughiu M.Sergiu-Daniel

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină - limba latină

Premiul I

200

156.           

Radu I. Sebastian

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină -greacă veche

Premiul I

200

157.           

Hasneș N. Ștefan

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină -greacă veche

Premiul I

200

158.           

Uriciuc Ioan

Școala Gimnazială „George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

159.           

Ignat Miriam

Școala Gimnazială „Teodor Balan” Gura Humorului

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

160.           

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

161.           

Poinaru Rareș Aurel

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

162.           

Laslău Antonio

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

163.           

Burcă Paul

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

164.           

Rusu Bogdan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

165.           

Dănilă Beatrice Cristina

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) - Disciplina Psihologie generală

Premiul I

200

166.           

Ionesi Gabriela

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Introducere în pedagogie și teoria și metodologia curriculumului

Premiul I

200

167.           

Mihalea Florin Cosmin

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Teoria și practica instruirii și evaluării

Premiul I

200

168.           

Ţigănaş Luisa Viviana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Psihologia educaţiei

Premiul I

200

169.           

Ungurean Samuel

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

170.           

Apetrei Albert Cristian

Liceul Tehnologic „Mihai Eminescu” Dumbrăveni

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

171.           

Rotar Maria

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

172.           

Pintilei Anamaria

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

173.           

Damian Daniel

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

174.           

Știrbu Irina Claudia

Liceul Tehnologic „Ștefan cel Mare” Cajvana

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

175.           

Palievici Alesia

Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

176.           

Volintiru Rebeca Miriam

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

177.           

Fedur Valentina

Colegiul Național de Informatică „Spiru Haret” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

178.           

Iedenac Eliza – Maria

Școala Gimnazială  “H. Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

179.           

Beleș Agata Apolonia

Școala Gimnazială  “H. Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

180.           

Hofman Tereza Gabriela

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek” Poiana Micului

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

181.           

Jescu Cristian Alexandru

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

182.           

Scutariu Darius

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

183.           

Nistor Sebastian

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare”Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

184.           

Cojocariu Matei Ștefan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

185.           

Hurjui D.Clara Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

186.           

Ursuțu Alexia

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

187.           

Găitan  S.Andreea Gabriela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

188.           

Hreniuc  Matei

 

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada Națională de Informatică Aplicată - Acadnet

Premiul I

200

189.           

Beilic A.L. Alex-Gabriel

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

190.           

Cârloanță C.C. Teodor

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung  Moldovenesc

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

191.           

Mihai Ayan-Ioan

Colegiul Național „Nicu  Gane” Fălticeni

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

192.           

Iosep F. Adelina Maria

Școala Gimnazială „Iorgu G. Toma” Vama

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

193.           

Rossi L. Mariagiulia

Școala Gimnazială „Ioan Băncescu” Adâncata

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

194.           

Dujac Andreea Maria

Liceul Tehnologic „Vasile Cocea” Moldovița

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

195.           

Acatrinei Ana Maria

Școala Gimnazială Nr.1 Bogdănești

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

196.           

Cozmici Emanuel

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Pentatlon școlar - băieți

Locul I

200

197.           

Horodnic Ștefania

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Pentatlon școlar - fete

Locul I

200

198.           

-Olarean Rareș Andrei

-Onofreiciuc Dranca Bogdan

-Savu Matei Andrei

-Boicu Robert Gabriel

-Ciornouliuc Andrei Alexandru

-Derevlean Matteo

-Fădur Ruben

-Burciu Gabriel Tudor

-Daneliuc Eduard

-Coroamă Sebastian Ionuț

Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu” Rădăuți

Baschet băieți gimnaziu

Locul I

 

 

199.           

-Cojocaru Ştefan

-Barilă Ştefana

-Dumitrescul Eduard-Valentin

-Nica David-Lucian

-Vodă Mihai-Alexandru

-Chauciuc Alexandru-Valentin

-Domnea Codrin

-Rusu Matei

-Diaconescu Andrei

-Voitchevici Eric-Theodor

-Rusu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Baschet băieți liceu

Locul I

Diplomă

200.           

-Grigorean Federica

-Ianuș Maria

-Diaconescu Agnes

-Pînzaru Iulia

-Vicovan Amalia

-Poleac Luminița

-Ciornoliuc Andreea

-Mehedeniuc Iris

-Parasca Ioana

-Hascec Vanessa

Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu” Rădăuți

Baschet fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

201.           

-Ionesi Beatrice

-Ciorcârtău Miriam

-Cicon Adina

-Forray Alexandra

-Derevlean Delia

-Olariu Amalia

-Arusoaiei Aida

-Grigoraș Alexandra

-Bujdei Loriana

-Ciobaniuc Ariadna

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Baschet fete liceu

Locul I

Diplomă

202.           

Bodea Petru

Școala Gimnaziala „Liviu Suhar” Iacobeni

Cros băieți

clasele gimnaziu

Locul I

200

203.           

Costîn Ciprian

Colegiul National ,,Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Cros băieți liceu

Locul I

200

204.           

Băcilă Bianca Iasmina

Școala Gimnazială „Gheorghe Popadiuc” Rădăuți

Cros fete

clasele gimnaziu

Locul I

200

205.           

Moroșan Anca

Liceul Tehnologic Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc

Cros fete liceu

Locul I

200

206.           

-Timiș Cristian

-Pislea Alexandru

-Mălaimare Ionuț

-Popovici Ionuț

-Fierari Vasile

-Latis Teodor

-Ignat Dragoș

-Nisioi Sebastian

-Alvirescu Ciprian

-Sarbusca Adrian

Școala Gimnaziala „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Fotbal  băieți gimnaziu

Locul I

Diplomă

207.           

-Popescu Andreea

-Popescu Giulia-Florina

-Mirăuță Denisa-Ioana

-Buta Ana Maria

-Cîrciu Lidia

-Cotos Teodora

-Popescu Maria-Isabel

-Popescu Raluca

-Mutescu Tatiana

-Patraucean Sandra

Școala Gimnazială

„Dimitrie Onciul” Straja

Fotbal  fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

208.           

-Cosma Sebastian

-Ilașcă Daniel

-Neamțu Valentin

-Blănaru Florin

-Șutu Vasile

-Luca Denis

-Beleca Florin

-Apostol Antonie

-Acasandrei Marian

-Corduneanu Cosmin

-Cheia Ionatan

-Cucinschi Alex

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Fotbal băieți liceu

Locul I

Diplomă

209.           

-Matei Darea

-Bodnari ioan

-Bodnari Ștefan Vasile

- Câmpan Gabriel Vasile

- Gheorghiță Ștefan Simon

- Cernăuțan Luca

- Apătean Andrei

- Pușcaș Sebastian Gabriel

-Titu Eduard Andrei

-Rîpan Mihai David

Școala Gimnazială nr. 8 Suceava

Fotbal băieți primar

Locul I

Diplomă

210.           

-Carstean Tabita

-Carstean Denisa

-Morar Emima

-Morar Patricia

-Buzan Marinela

-Crețan Emilia

-Păduraru Jessica

-Pascaniuc Ines

-Patraș Ana-Maria

-Cozmaciuc Diana Alice

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Fotbal fete liceu

Locul I

Diplomă

211.           

-Neamțu Nadine-Daria

-Nedelcu Barnea-Eliza-Maria

-Țurcanu Sofia

-Zelesneac Maria

-Strugariu Cristina- Alessia

-Ichim Maria- -Ecaterina

-Slavnic  Adela-Maria

-Robciuc Miruna- Elena

-Chirilă Alexia- Maria

-Agavriloaei  Bianca- Ștefania

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Fotbal fete primar

Locul I

Diplomă

212.           

-Axente Anastasia

-Oprea Maria

-Ichim Medeea

-Chiriazic Erato

-Balan Ioana

-Badaluta Claudia

-Hlihor Mara

-Antipenco Lidia

-Dorobat Alexia

-Sandu Beatrice

-Onoiu Andreea

-Francu Jesica

Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava

Handbal fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

213.           

-Mihoc Denisa

-Talpalaru Giorgia

-Bardan Tania

-Aantonoaie Amalia

-Gheorghiță Raisa

-Liuță Alexandra

-Cașoschi Adriana

-Prelucă Gabriela

-Sofronei Ana-Maria

-Puha Dina

-Alexandrovici Faustina

-Câtea Claudia

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Handbal fete liceu

Locul I

Diplomă

214.           

-Lazorec Cosmin

-Hasna Bogdan

-Blîndu Robert

-Fărtăiș Paul

-Vițel Claudiu

-Pascariu Constantin

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava

Oină băieți liceu

Locul I

Diplomă

215.           

- Macovei Mihaela-Lidia

- Copiciac Mihaela-Gabriela

- Crăciun Elena-Gabriela

- Sorohan Sabina-Nicoleta

- Popa Mihaela-Cătălina

- Misceac Andreea Ioana

- Popa Valentina-Georgiana

- Romeghea Lavinia

Școala Gimnazială Bucșoaia

Oină fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

216.           

-Neșculescu Andreea

-Bacrău Adriana

-Rusu Ana

-Rusu Florina

-Sumăr Ana Maria

-Strună Ana Maria

-Nistor Nicoleta

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava

Oină fete liceu

Locul I

Diplomă

217.           

-Volanschi Cristian

-Mânecan Nicolae-Iulian

-Constantinescu Ioan Sebastian

-Big Ilie-Alexandru

-Ferari Toader-Florin

-Botezat David Ciprian

-Rusu Ionuț Leonard

-Tanu David Florin

Școala Gimnazială Bucșoaia

Oină gimnaziu Băieți

Locul I

Diplomă

218.           

-Cucos Ionut

-Rusu Remulus Andrei

-Donisa Andrei Dumitrel

-Bilauca Cristi Constantin   

-Hostiuc Daniel

-Muha Razvan

-Godroman Lucian Costin 

-Croitoru Valentin

-Somfolean Alexandru Vasilica

-Savuca Denis

-Tuhlei Alina

-Hreniuc Denisa

Liceul cu Program Sportiv Suceava

S-Rugby Mixt

Locul I

Diplomă

219.           

-Herdeș Suceaveanu -Ioana Daria

-Popescu Diana

-Palievici Teodora -Maria

-Torac Oana Ancuța

-Onea Ioan

-Onea David

-Schipor Marian Florentin

-Iliescu Vasilică Codrin

-Cenușă Ursulean Daniel Vasile

-Belibou Lucas Constantin

-Petrescu Alexandru

-Juravle Robert Vasilică

Școala Gimnazială

„Mitropolit Iacob Putneanul” Putna

S-Rugby mixt gimnaziu

Locul I

Diplomă

220.           

- Tihon Albert Ștefan

- Dranca Luca

- Doroftei Flavius Costin

- Nechita Rareș

- Codreanu Natalia

- Mihali Paul

- Ungureanu Alexandra Natalia

- Botezat Alexandru

- Mîndrilă Iosep Mihai Radu

- Iamadei Constantin Theodore

- Latiș Maria Miruna

- Budeanu Andi George

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

S-Rugby Mixt primar

Locul I

Diplomă

221.           

Dranca Victor

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Șah băieți individual gimnaziu

Locul I

200

222.           

Pădurariu Mihai Edward

Colegiul Național „Petru Rareș Suceava

Șah băieți liceu

Locul I

200

223.           

Velnicer Ioana

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuți

Șah fete individual gimnaziu

Locul I

200

224.           

Bărilă Ștefana

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Șah fete liceu

Locul I

200

225.           

Cojocaru Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Tenis de masa individual băieți

Locul I

200

226.           

Bodnar Cosmin

Liceul Tehnologic „Ion Nistor”

Vicovu de Sus

Tenis de masa individual băieți gimnaziu

Locul I

200

227.           

Orban Mădălina

Liceul „Lațcu Vodă” Siret

Tenis de masa individual fete

Locul I

200

228.           

David Maia Alexia

 

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Tenis de masa individual fete gimnaziu

Locul I

200

229.           

Papuc Cristian Ștefan

 

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Teoria Antrenamentului Sportiv

Locul I

200

230.           

Zepciuc Cătălina Rahela

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Teoria Antrenamentului Sportiv

Locul I

200

231.           

Munteanu Gabriela

Scoala Gimnaiala ,,Iulian Vesper” Horodnic de Sus

Tetratlon individual fete/băieți

 

Locul I

200

232.           

Vicol Andrei

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuți

Tetratlon individual fete/băieți

 

Locul I

200

233.           

Radu Ștefana

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorului

Tinerii dezbat

Premiul I

200

234.           

Butulescu Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

235.           

Voloșin Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

236.           

Neagră Elise Ștefania

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorulu

Tinerii dezbat

Premiul I

200

237.           

Panaite Ilinca

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

238.           

Flutur Mihnea Viorel

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorului

Tinerii dezbat

Premiul I

200

239.           

-Ciubotariu Ruben

-Bursuc Emanuel

-Maciuc David

-Havriștiuc Louis-Fabian

-Popescu Eduard-Iulian

-Rusu Mateo-Daniel

-Bursuc Luigi-Beniamin

-Reguș Andrei

-Turturean David

-Hreniuc Iosif

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Volei băieți gimnaziu

Locul I

Diplomă

240.           

-Purdila Daria

-Moroșanu Timeea

-Rusu Ana Maria

-Ciotu Iasmina

-Huzdup Patricia

-Lazer Ioana

-Ancutei Ariana

-Floristean Doriana

Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni

Volei fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

241.           

-Huțu Rebeca

-Ilisei Naomi

-Polocoșer Damaris

-Magdici Ioana

-Ciubotariu Naomi

-Smocot Teodora

-Patraș Sara

-Huțu Simona

-Vrăbioru Delia

-Vrăbioru Raluca

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Volei fete liceu

Locul I

Diplomă


 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava.
 Vizualizări articol: 1612 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei