Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6687 lei

Fobal

Suceveanul Golofca a marcat pentru CFR Cluj în preliminariile Champions League

Joi, 20 August 2020 (13:07:54)de

Campioana României, CFR Cluj, și-a început aventura europeană miercuri seară, în compania echipei malteze Floriana La Valetta. Echipa antrenată de Dan Petrescu s-a impus cu 2-0, reușind astfel să se califice în turul secund preliminar al Champions League. Golurile formației clujene au fost marcate de fundașul central Mike Cestor, în minutul 53, și de suceveanul Cătălin Golofca, care a stabilit scorul final în minutele de prelungiri, cu o lovitură plasată de cap. Atacantul de buzunar al celor de la CFR a început meciul pe banca de rezerve, fiind introdus în teren în minutul 88, în locul lui Alex Chipciu.

În turul următor, CFR Cluj va avea un adversar mult mai puternic, urmând să se confrunte cu croații de la Dinamo Zagreb, miercuri, 26 august, începând cu ora 21.00, pe teren propriu. Din cauza pandemiei de coronavirus, meciurile din preliminariile Ligii Campionilor se vor desfășura într-o singură manșă până în play-off.

În vârstă de 30 de ani, Cătălin Golofca a început fotbalul la Cetatea Suceava, evoluând ulterior pentru Rapid CFR Suceava, FC Botoșani și FCSB.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Suceveanul Golofca a marcat pentru CFR Cluj în preliminariile Champions League.
 Vizualizări articol: 1456 |
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suceveanul Golofca a marcat pentru CFR Cluj în preliminariile Champions League0.05