Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6386 lei

Daca maine ar avea loc alegerile locale pentru functia de primar al municipiului Suceava, pe cine ati vota?

Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal, Liga II

Foresta a pierdut cu 0 – 2 la Olimpia Satu Mare

Sâmbătă, 21 Octombrie 2017 (13:48:24)de

Astăzi, în etapa a 13-a din Liga a II-a la fotbal, Foresta Suceava a cedat cu scorul de 0 – 2, în deplasarea de la Olimpia Satu Mare. Gazdele au deschis scorul după doar 9 minute de joc, când Lusamba trimite din 8 metri în portarul Began, mingea se duce în corner, iar în urma loviturii de colț balonul ajunge la același Oliver Lusamba, care trimite în poartă din colțul careului mic. Foresta are două ocazii până la pauză, una la o lovitură liberă a lui Belevschi, la care mingea este deviată în corner și mai apoi la o centrare a lui Renquin, la care Acolatse reia cu capul din 10 metri, dar mingea lovește transversala. În minutul 65, Olimpia facă 2 – 0, după un șut spectaculos din voleu, de la 11 metri a lui Vasile Pop, balonul ducându-se direct sub transversală. Până la final, oaspeții au și alte șanse de a-și mări avantajul, una din ele în minutul 79, când Began era căzut la pământ, iar Vasile Pop și Miholca s-au invitat reciproc să marcheze cu poarta goală, primul șutând până la urmă pe lângă.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Foresta a pierdut cu 0 – 2 la Olimpia Satu Mare.
 Vizualizări articol: 2155 |