Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9763 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6625 lei

Foresta pierde la Târgoviște, după 35 de minute jucate în inferioritate

Duminică, 19 Martie 2017 (14:28:45)de

Sâmbătă, în etapa cu numărul 25 din Liga a II-a de fotbal, Foresta Suceava a pierdut la limită, scor 1 – 2 în deplasarea de la Chindia Târgoviște. Bogdan Rusu a deschis scorul în minutul 21, după o lovitură de cap la care balonul s-a dus peste portarul advers. În minutul 33 gazdele au șansa să egaleze, dar bara îl salvează pe portarul Niga, 0 – 1 fiind scorul la pauză.

În minutul 56, arbitrul întâlnirii face un cadou gazdelor și-l elimină direct pe Drugă, după o fază în care suceveanul a trimis mingea spre Niga, iar un atacant advers a venit din spate și s-a aruncat pe jos, simulând o lovitură la călcâi. Chindia reușește egalarea în urma loviturii libere, la care Niga și Mihălăchioaie resping mingea, dar Cherchez șutează fără speranțe din unghi. În minutul 73, același Cherchez face dubla, la capătul unei faze școală cu un 1-2, o pasă pe jos în careul mic și o alunecare.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Foresta pierde la Târgoviște, după 35 de minute jucate în inferioritate.
 Vizualizări articol: 3092 |