Cu o săptămână înaintea pensionării, Atanasă Nistor a fost schimbat de Guvern din funcția de subprefect



Atanasă Nistor
Atanasă Nistor

Subprefectul de Suceava, Atanasă Nistor, a fost schimbat din funcție, printr-o hotărâre adoptată în ședința de Guvern de ieri. Nistor împlinește vârsta de pensionare, 65 de ani, săptămâna viitoare, în data de 6 noiembrie. Noul subprefect numit tot ieri este Radu Ionuț Crețuleac, care a mai deținut această funcție în perioada octombrie 2009- iulie 2010, în timpul guvernării conduse de Emil Boc. Atanasă Nistor a fost subprefect de Suceava în două reprize, în martie 2014 și martie 2015, cu o pauză de câteva zile între mandate. Anunțúl schimbărilor din funcție a fost făcut de putătorul de cuvânt al Guvernului, Liviu Iolu.



Recomandări

ÎPS Calinic: „Bucuria pascală este o trăsătură esențială a Sfintei Liturghii, numită de Sfântul Maxim Mărturisitorul icoana anticipativă a veacului ce va să vină”

Primarul din Rădăuți, Bogdan Loghin, îi întinde o mână de ajutor consilierului local Traian Andronachi după ce Guvernul nu l-a numit prefect

Primarul din Rădăuți, Bogdan Loghin, îi întinde o mână de ajutor consilierului local Traian Andronachi după ce Guvernul nu l-a numit prefect