Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6687 lei

Campionatului Naţional de Baschet U13

Castorii Suceava au pierdut meciul cu CSS Bacău

Luni, 17 Octombrie 2016 (13:26:03)de

Tinerii „Castori” suceveni au făcut un meci frumos duminică, în cadrul etapei a II - a a Campionatului Naţional de Baschet U13, în confruntarea cu CSS Bacău, chiar dacă rezultatul final nu a fost cel sperat.

Sucevenii au început meciul extraordinar, împinşi la spate de un public energic, şi au terminat în avantaj primul sfert. Bacăul a reuşit să egaleze la pauză, iar la începutul ultimului sfert, scorul era 46 - 47 pentru oaspeţi.

Din păcate, lipsa de experienţă i-a costat în sfertul decisiv, când oaspeţii s-au distanţat la scor cu 10 puncte.

Astfel, meciul Castorii Suceava - CSS Bacau s-a încheiat cu scorul 51 – 61, rezumatul fiecărei reprize fiind: 23 - 5, 7 - 25, 16 - 17, 5 – 14.

„Vrem să îi felicităm pe băieţi pentru atitudinea şi dăruirea cu care au luptat şi să le urăm mult succes în continuare. Mulţumim Primăriei Municipiului Suceava şi Consiliului Local al Municipiului Suceava pentru încurajări”, au spus reprezentanții Castorii Suceava.

La Campionatului Naţional de Baschet Masculin U13 sunt înscrise 43 de echipe.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Castorii Suceava au pierdut meciul cu CSS Bacău.
 Vizualizări articol: 1482 |