sâmbătă, 22 mai 2021 - Anul XXVI, nr. 118 (7730)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9198 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1348 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis de câmp

Sfârșit de săptămână intens în Cupa Monitorul

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Șapte meciuri s-au disputat vineri în Cupa Monitorul, iar pentru sâmbătă și duminică sunt programate alte șaisprezece.

Nu mai puțin de 250 de participanți se află pe tabloul de concurs al Cupei Monitorul 2021, care au fost împărţiţi la tragerea la sorți în mai multe categorii, în funcţie de nivelul de joc al fiecăruia şi de vârstă. Ediția din acest an cuprinde și o întrecere feminină, pentru a doua oară în istoria competiției.

Partidele ediției a XII-a a Cupei Monitorul, peste 900 la număr, se vor derula pe toată perioada sezonului cald, pe terenurile de zgură de la Complexul Sportiv „Unirea”.

 

Rezultate înregistrate vineri în Cupa Monitorul:

Ilie Țebrean – Mihai Vieriu

V + 60, Grupa B

Baza Unirea

2-6, 1-6

Ionuț Tcaciuc - Adrian Păvălean

S -40, gr. A

Baza Unirea

6-3, 7-5

Mihai Macarie – Vasile Apopei

P + 50, Grupa A 

Baza Unirea

6-2, 6-1

Oliver Buzec – Ionuț Țiprigan

 S+40, Grupa  C

Flora ANA

1-6, 0-6

Ștefan Ungureanu – Silviu Mureșan

E +40 Grupa A

Baza Unirea

6-3, 6-3

Alexandru Chiseliță -Bogdan Iovu

S -40, Grupa D

Baza Unirea

2-6, 1-6

Alex Drăgănescu - Laurențiu Huțuleac

S -40, Grupa C

Baza Unirea

6-3, 7-5

 

 

 

 

 

 

 

 

Iată cum se prezintă programul de sâmbătă și duminică:

Sâmbătă, 22 mai, ora 12.00

Marius Onciu - Gheorghiță Șestac

E –40, Grupa B

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 12.00

Narcis Polocoșer - Tiberiu Nichifor

 P +50, Grupa E

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 14.00

Octavian Lissov – Horațiu Neacșu

P +50, Grupa D

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 14.00

Mădălina Chidinciuc - Ioana Filote

F, Grupa B

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 16.00

Laura Cârligeanu - Mihaela Albu

F, Grupa A

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 16.00

Ovidiu Donțu – Cornel Turcu

P +50, Grupa B

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 18.00

Daniel Isopescu - Alin Ruxandra

S -40, Grupa B

Baza Unirea

Sâmbătă, 22 mai, ora 18.00

Gheorghiță Șestac - Alex Straton

E -40, Grupa B

Baza Unirea

Duminică 23 mai, ora 10.00

Răzvan Savanciuc- Bogdan Iovu

S -40, Grupa D

Flora Ana

Duminică 23 mai, ora 10.00

Sandrinio Neagu - Răzvan Guzu

P +40, Grupa C

Flora Ana

Duminică 23 mai, ora 12.00

Alin Opincaru - Flavius Ulici

E +40, Grupa B

Baza Unirea

Duminică 23 mai, ora 12.00

Gelu Dănilă – Adrian Șpac

P +50, Grupa A

Baza Unirea

Duminică 23 mai, ora 14.00

Ioan Șutu - Dorin Cazaciuc

S -40, gr. A

Baza Unirea

Duminică 23 mai, ora 16.00

Luchian Petruneac – Feodor Parfenov

P +40, Grupa D

Flora Ana

Duminică 23 mai, ora 16.00

Mihai Vieriu – Gheorghe Bălan

V + 60, Grupa B

Baza Unirea

Duminică 23 mai, ora 18.00

Tiberiu Avram – Valentin Chidoveț

P + 50, Grupa C

Baza Unirea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 












 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Sfârșit de săptămână intens în Cupa Monitorul.
 Vizualizări articol: 991 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sfârșit de săptămână intens în Cupa Monitorul0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei