TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 13 apr 2021 - Anul XXVI, nr. 86 (7698)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9253 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0683 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal

A fost stabilit țintarul noii ediții a Ligii a IV-a, care se va derula pe repede înainte

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Asociația Județeană de Fotbal a anunțat luni țintarul și modul de desfășurare a ediției din acest an a campionatului Ligii a IV-a, care se va desfășura în regim de urgență, cu participarea formațiilor Siretul Dolhasca, Viitorul Liteni, Progresul Frătăuții Vechi, Juniorul Suceava, Recolta Fântânele, LPS Suceava, Zimbru Siret și Moldova Drăgușeni.

Competiția va începe pe data de 18 aprilie și se va încheia pe 6 mai. Întrecerea se va derula, așadar, pe repede înainte, în condițiile în care data limită la care AJF-urile trebuie să transmită numele echipelor campioane județene este de 8 mai. Conform modului de desfășurare stabilit de Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal, într-o primă fază, echipele campioane județene vor participa la un meci de baraj, pe teren neutru, pe data de 12 mai. Ulterior, se va mai susține un baraj între echipele calificate din turul anterior şi cele 21 de echipe care vor ocupa locurile retrogradabile (pozițiile 9-10 din fiecare serie plus cel mai slab loc 8 din cele zece serii) la finalul sezonului regular al competiţiei Ligii a III-a, sezonul 2020-2021. Datele de disputare ale celor două manşe sunt 16 şi 23 mai 2021.

Cele opt formații din județ care au confirmat participarea în campionatul Ligii a IV-a au fost împărțite în două grupe de câte patru. Partidele se vor disputa în sistem tur-retur, după care câștigătoarele celor două grupe se vor întâlni în meciul decisiv pentru titlu. Competiția se va derula în baza unui regulament pe care și l-a asumat toată lumea, în baza ultimelor normative stabilite de către Ministerul Tineretului și Sportului și de Ministerul Sănătății.

 

Iată cum se prezintă programul Ligii a IV-a sucevene, care va debuta duminică:

Grupa A: Siretul Dolhasca, Viitorul Liteni, Progresul Frătăuții Vechi și Juniorul Suceava.

Etapa I – Duminică, 18 aprilie

Siretul Dolhasca – Juniorul Suceava (ora 13.00, teren: Dolhasca)

Viitorul Liteni – Progresul Frătăuții Vechi (ora 13:00, teren: Liteni)

Etapa a II-a - Miercuri, 21 aprilie

Juniorul Suceava – Progresul Frătăuții Vechi (ora 18:00, teren: Ițcani)

Siretul Dolhasca – Viitorul Liteni (ora 18:00, teren: Dolhasca)

Etapa a III-a - Duminică, 25 aprilie

Viitorul Liteni – Juniorul Suceava (ora 13:00, teren: Liteni)

Progresul Frătăuții Vechi – Siretul Dolhasca (ora 13:00, teren: Frătăuții Vechi)

Etapa a IV-a - Miercuri, 28 aprilie

Juniorul Suceava – Siretul Dolhasca (ora 18:00, teren: Ițcani)

Progresul Frătăuții Vechi – Viitorul Liteni (ora 18:00, teren: Frătăuții Vechi)

Etapa a V-a - Sâmbătă, 1 mai

Progresul Frătăuții Vechi – Juniorul Suceava (ora 17:00, teren: Frătăuții Vechi)

Viitorul Liteni – Siretul Dolhasca (ora 17:00, teren: Liteni)

Etapa a VI-a - Marți, 4 mai

Juniorul Suceava – Viitorul Liteni (ora 18:00, teren: Ițcani)

Siretul Dolhasca – Progresul Frătăuții Vechi (ora 18:00, teren: Dolhasca)

 

Grupa B: Recolta Fântânele, LPS Suceava, Zimbru Siret și Moldova Drăgușeni.

Etapa I - Duminică, 18 aprilie

Recolta Fântânele – Moldova Drăgușeni (ora 13:00, teren: Fântânele)

LPS Suceava – Zimbru Siret (ora 13:00, teren: LPS Suceava)

Etapa a II-a - Miercuri, 21 aprilie

Moldova Drăgușeni – Zimbru Siret (ora 18:00, teren: Drăgușeni)

Recolta Fântânele – LPS Suceava (ora 18:00, teren: Fântânele)

Etapa a III-a - Duminică, 25 aprilie

LPS Suceava – Moldova Drăgușeni (ora 13:00, teren: LPS Suceava)

Zimbru Siret – Recolta Fântânele (ora 13:00, teren: Siret)

Etapa a IV-a - Miercuri, 28 aprilie

Moldova Drăgușeni – Recolta Fântânele (ora 18:00, teren: Drăgușeni)

Zimbru Siret – LPS Suceava (ora 18:00, teren: Siret)

Etapa a V-a - Sâmbătă, 1 mai

Zimbru Siret – Moldova Drăgușeni (ora 17:00, teren: Siret)

LPS Suceava – Recolta Fântânele (ora 17:00, teren: LPS Suceava)

Etapa a VI-a - Marți, 4 mai

Moldova Drăgușeni – LPS Suceava (ora 18:00, teren: Drăgușeni)

Recolta Fântânele – Zimbru Siret (ora 18:00, teren: Fântânele)

Finala va avea loc pe data de 6 mai, cu începere de la ora 17.00, pe stadionul Areni.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului A fost stabilit țintarul noii ediții a Ligii a IV-a, care se va derula pe repede înainte.
 Vizualizări articol: 745 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A fost stabilit țintarul noii ediții a Ligii a IV-a, care se va derula pe repede înainte0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei