Google
 
marţi, 3 dec 2019 - Anul XXIV, nr. 283 (7284)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7785 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3069 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   2 imagini |   ø fişiere video

Atletism

Participare numeroasă la Grand Prix-ul „Cristina Casandra”

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Cea de-a XIII-a ediţie a Grand Prix-ului „Cristina Casandra” s-a desfăşurat la finele săptămânii trecute, în Sala de Atletism din complexul Areni. La startul întrecerii s-au aliniat aproape 200 de sportivi din judeţele Suceava, Neamţ şi Botoşani. Organizatori au fost Asociaţia Judeţeană de Atletism Suceava, DJST Suceava şi CSM Suceava, la bunul mers al întrecerii contribuind şi voluntari din cadrul Universităţii „Ştefan cel Mare”.

Competiţia a fost una cu final fericit, toţi participanţii fiind recompensaţi cu diplome şi medalii de către organizatori.

„A fost un concurs de verificare şi de selecţie, care s-a bucurat de o participare numeroasă. Mulţumim sportivilor, părinţilor, antrenorilor şi sponsorului principal, firma Decathlon. O felicităm, de asemenea, pe gazda competiţiei, Cristina Casandra, şi sperăm să ne întâlnim aici şi anul viitor”, a declarat preşedinta Asociaţiei Judeţene de Atletism, conf. univ. dr. Elena Vizitiu.

 

Rezultate consemnate în cadrul Grand Prix-ului ”Cristina Casandra” ediţia a XIII-a:

200 m - copii III feminin

Locul I - Roxana Vamanu

Locul II – Patricia Luca

Locul III - Ştefania Oanea

200 m - copii III masculin

Locul I – Mateo Strelciuc

Locul II – Sebastian Beclea

Locul III – Darius Cehlani

200 m – copii IV masculin

Locul I - Rowan Plaggenmarsch

Locul II – Andrei Rusu

Locul III – Andrei Avalsalcăi

200 m – copii I feminin

Locul I – Alesia Acasandrei

Locul II - Alesia Pintrijel

Locul III – Sofia Lup

200 m - copii I masculin

Locul I - Alexandru Hiliuţă

Locul II – Iustin Iacob

Locul III – Alexandru Sahlean

Proba 200 m - prichindel feminin

Locul I - Veronica Ivorciuc

Locul II – Ioana Vlădeanu

Locul III – Ioana Fundianu

Proba de 200 m - prichindel masculin

Locul I – Tudor Chiriac

Locul II – Gabriel Tănase

Locul III – Matia Smochină

Proba 50 m - prichindel masculin

Locul I – Ioan Tudosă

Locul II – Gabriel Tănase

Locul III – Ioan Botezatu

Proba de 50 m - prichindel feminin

Locul I – Veronica Ivorciuc

Locul II – Ioana Vlădeanu

Locul III - Ioana Funduianu

Proba 200 m - copii II feminin

Locul I – Diana Nae

Locul II – Ana Cîrstiuc

Locul III - Biana Cătuşeriu

Proba 800 m - copii I masculin

Locul I – Sebastian Artimon

Locul II - Emanuel Mariuseac

Locul III – Alexandru Apostol

Proba 800 m - feminin

Locul I – Floricica Teodora

Locul II – Maria Isancu

Locul III – Magda Ghivnici

Proba 800 m - juniori III masculin

Locul I – Albert Munteanu

Locul II – Alexandru Cîrdei

Locul III – Gabriel Curic

Proba 50 m - copii IV masculin

Locul I – Rowan Plaggenmarsch

Locul II - Cătălin Cavloci

Locul III – Andrei Rusu

Proba de 50 m - copii IV feminin

Locul I – Alessia Pintrinjel

Locul II – Sofia Lup

Locul III – Alesia Agasan

Proba 50 m - copii III feminin

Locul I - Patricia Luca

Locul II – Alesia Miron

Locul III – Irina Funduianu

Proba 50 m - copii III masculin

Locul I - Mateo Sirelciuc

Locul II – Sebastian Beclea

Locul III – Darius Celhrghi

Proba 50 m - copii II masculin

Locul I – Alexandru Iliuţă

Locul II – Alexandru Sahlean

Locul III – Simion Ursaciuc

Proba 50 m - copii II feminin

Locul I – Diana Nae

Locul II – Ana Cîrstiuc

Locul III – Ana Hargus

Proba 60m - copii I feminin

Locul I – Ilina Hrinca

Locul II – Ecaterina Hiliuţă

Locul III – Andreea Golimnbovschi

Proba 60m - juniori III masculin

Locul I – Tudor Axinte

Locul II – Alexandru Cîrdei

Locul III – Gabriel Curic

Proba 60 m - feminin

Locul I – Raluca Ciobanu

Locul II – Emilia Sava

Locul III – Raluca Comariţa

Proba 60 m - open feminin

Locul I – Georgiana Ghiuţă

Locul II – Alexandra Agache

Locul III – Delia Atodiresei

Proba 60 m - masculin

Locul I – Florin Pitic

Locul II – Emanuel Cozmici

Locul III – Daniel Nistor

Proba 60 metri - open masculin

Locul I – Emanuel Mariusec

Locul II – Gheorghe Gusula

Locul III – Alexandru Ursulean

Locul III – Emanuel Ursache

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Participare numeroasă la Grand Prix-ul „Cristina Casandra”.
 Vizualizări articol: 1680 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Participare numeroasă la Grand Prix-ul „Cristina Casandra”5.052

Shopping City Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru - Oftalmologie Ochelari Lentile Rame Optometrie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei