Cu excepţia duelului dintre Vivendi şi Artra-Baracuda, restul partidelor s-au disputat sub semnul echilibrului în Campionatul judeţean de old-boys „Avastar”. În cel mai strâns duel, Autoline a trecut la limită de Urşii, succese la fel de muncite mai repurtând Concordia, Thermonet, Eco Optic sau Valexin.
Începând din această ediţie, Campionatul Judeţean de old-boys beneficiază de susţinerea societăţii Avastar, care este în prezent una dintre cele mai reprezentative mărci româneşti din industria cărnii.
Implicate activ în bunul mers al întrecerii sunt, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret.
Precedentele treisprezece ediţii ale competiţiei au revenit formaţiilor Centru Vechi (patru titluri), Inter Conti (patru titluri), Revine (trei titluri), Vivendi şi Crama cu Ştaif.
Rezultate înregistrate în etapa a X-a a Campionatului Judeţean de old-boys „Avastar”:
Sursa Team – Concordia 1-3
Au marcat: Ciubotaru, respectiv Ianoş (2), Ostafe.
Bucovina – Thermonet 2-4
Au marcat: Teodosie (2), respectiv Ursaciuc (2), Macoviciuc (2).
Eco Optic – Valexin 3-1
Au marcat: Bordeianu (2), Bandrabulea, respectiv Hriţcu.
Artra-Baracuda – Vivendi 1-8
Au marcat: Şperlă, respectiv D. Goian (2), Fercalo (2), D. Bălan (2), Brăescu, Ruptaş.
Autoline – Urşii 3-2
Au marcat: Boghiu, Croitoriu, Pătrăşcanu, respectiv Cristurean, Rotari.
Într-un meci în avans din etapa a XV-a, Valexin – Florconstruct 5-3. Au marcat: Dumbravă (3), Spînu, M. Mihai, respectiv Savin, Vornicu, Marian.
Rezultatul partidei Kangen Team – Intermontana, disputat aseară târziu, va fi prezentat în numărul viitor al ziarului.
Clasament
1. Kangen Team 10 9 1 0 57-16 28
2. Vivendi 10 9 0 1 51-9 27
3. Paulcor-Mediterana9 8 0 1 48-10 24
4. Valexin 11 8 0 3 40-18 24
5. Autoline 11 6 2 3 39-28 22
6. AWS Team 9 7 0 2 35-16 21
7. Eco Optic 10 6 1 3 35-18 20
8. Thermonet 10 3 2 5 24-46 12
9. Urşii 10 3 1 6 24-33 11
10. Florconstruct 11 3 2 6 31-41 11
11. Sursa Team 11 1 5 5 13-34 11
12. Concordia11 3 0 8 22-45 9
13. Intermontana 10 2 1 7 20-37 7
14. Artra-Baracuda 11 1 2 8 23-53 6
15. Bucovina 11 0 1 10 17-66 1
Iată cum se prezintă programul etapei a XI-a:
Luni, 4 noiembrie, ora 19.40: Vivendi – AWS Team
Luni, 4 noiembrie, ora 20.30: Concordia - Bucovina
Marţi, 5 noiembrie, ora 18.00: Thermonet – Eco Optic
Marţi, 5 noiembrie, ora 18.50: Valexin - Artra
Miercuri, 6 noiembrie, ora 19.40: Paulcor-Mediterana – Centru Vechi
Miercuri, 6 noiembrie, ora 20.30: Intermontana - Autoline
Joi, 7 noiembrie, ora 18.00: Urşii - Florconstruct
Joi, 7 noiembrie, ora 18.50: Sursa Team – AWS Team (meci în avans din etapa a XV-a)
Meciurile din campionat pot fi urmărite live, dar şi înregistrat, pe pagina de facebook Minifotbal Old Boys Suceava.