Google
 
sâmbătă, 19 oct 2019 - Anul XXIV, nr. 245 (7246)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7776 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3172 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Minifotbal

Lupta pentru titlu rămâne deschisă în Campionatul Judeţean de old-boys „Avastar”

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Kangen Team continuă să conducă ierarhia celei de-a XIV-a ediţii a Campionatului Judeţean de old-boys „Avastar”, însă principalele urmăritoare, Paulcor-Mediterana şi Vivendi, stau la pândă, mai ales că au şi un meci mai puţin disputat. Rădăuţenii, conduşi din teren de Dan Cornea şi Eugen Prelipcean, au fost implicaţi în cel mai spectaculos meci al rundei a VIII-a, câştigat la limită, după mare luptă, împotriva celor de la Eco Optic. La fel de echilibrat a fost duelul dintre Concordia şi Thermonet, care a prilejuit trupei lui Ovidiu Ungureanu şi Cornel Ianoş obţinerea celui de-al doilea succes stagional.

Începând din această ediţie, Campionatul Judeţean de old-boys beneficiază de susţinerea societăţii Avastar, care este în prezent una dintre cele mai reprezentative mărci româneşti din industria cărnii.

Implicate activ în bunul mers al întrecerii sunt, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret.

Precedentele treisprezece ediţii ale competiţiei au revenit formaţiilor Centru Vechi (patru titluri), Inter Conti (patru titluri), Revine (trei titluri), Vivendi şi Crama cu Ştaif.

 

Rezultate înregistrate în etapa a VIII-a a Campionatului Judeţean de old-boys „Avastar”:

Concordia – Thermonet 3-2

Au marcat: Mihalache, Sburlea, Râşca, respectiv Ursaciuc (2).

Bucovina – Vivendi 0-10

Sursa Team – Valexin 0-7

Au marcat: Bujorean (3), Hriţcu (2), Vacariu, Ţiprigan.

Eco Optic – Paulcor-Mediterana 3-4

Au marcat: Bandrabulea, Polocoşer, Bordeianu, respectiv Cornea, Andrieş, Turliuc, Prelipcean.

Artra – Intermontana 1-3

Au marcat: Axinte, respectiv Macovei (3).

AWS Team – Urşii 4-0

Au marcat: Romaniuc (2), Lazăr, Andrei.

Kangen Team – Florconstruct 6-2

Au marcat: Gafiţa (3), Stan, Romaşcan, Bumbac, respectiv Gorbănescu (2).

Într-un meci în avans din etapa a XV-a, Thermonet – Autoline, scor final 1-9. Au marcat: Ursaciuc, respectiv Neamţu (3), Pătrăşcanu (3), Boghiu (2), Sidoreac.

 

Clasament

1. Kangen Team          9          8          1          0          51-12   25
2. Paulcor-Mediterana8          7          0          1          43-9     21
3. Vivendi        8          7          0          1          41-8     21
4. Valexin        8          6          0          2          30-11   18
5. AWS Team  8          6          0          2          30-13   18
6. Eco Optic    8          5          1          2          32-15   17
7. Autoline       9          5          1          3          32-22   17
8. Urşii            8          3          1          4          18-24   11
9. Florconstruct           9          3          1          5          24-32   10
10. Sursa Team            9          1          4          4          8-27     9
11. Thermonet8          2          1          5          16-40   8
12. Intermontana 9      2          1          6          17-32   7
13. Concordia  10        2          0          8          19-44   6
14. Artra-Baracuda      8          1          1          6          17-36   4
15. Bucovina   8          0          0          8          10-54   0

 

Iată cum se prezintă programul etapei a IX-a:

Luni, 21 octombrie, ora 19.40: Bucovina - Valexin

Luni, 21 octombrie, ora 20.30: Artra – Paulcor-Mediterana

Marţi, 22 octombrie, ora 18.00: Thermonet – Sursa Team

Marţi, 22 octombrie, ora 18.50: Vivendi – Eco Optic

Miercuri, 23 octombrie, ora 19.40: Intermontana – AWS Team

Miercuri, 23 octombrie, ora 20.30: Urşii – Kangen Team

Joi, 24 octombrie, ora 18.00: Florconstruct - Autoline

Joi, 24 octombrie, ora 18.50: Bucovina – Artra (meci în avans din etapa a XV-a)

Meciurile din campionat pot fi urmărite live, dar şi înregistrat, pe pagina de facebook Minifotbal Old Boys Suceava.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Lupta pentru titlu rămâne deschisă în Campionatul Judeţean de old-boys „Avastar”.
 Vizualizări articol: 1243 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lupta pentru titlu rămâne deschisă în Campionatul Judeţean de old-boys „Avastar”0.05

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru - Servicii Optica Medicala Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei