Google
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
 
luni, 16 sep 2019 - Anul XXIV, nr. 216 (7217)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7556 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2732 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis

Matei Lungu s-a calificat în finala Grupei Principală – 40 de ani

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

În weekend s-au disputat alte șapte meciuri din actuala ediție a Cupei Monitorul la tenis. Sâmbătă, Matei Lungu s-a impus cu un dublu 6-4 în fața lui Cezar Onciu și s-a calificat în finala mare a Grupei Primcipală – 40 de ani, unde se va lupta pentru trofeu cu câștigătorul din semifinala Daniel Roșu – Alexandru Straton. La Veterani +60, Ovidiu Busuioc va juca în semifinalele grupei, după ce sâmbătă a trecut în sferturi de Dumitru Negru. Într-un alt meci important, Costel Chelariu și-a asigurat un loc în sferturile Grupei Elită +40, grație victoriei lejere cu Stelică Airinei, 6 – 1, 6 – 2. Astăzi sunt programate alte patru meciuri, unul pentru un loc în sferturi la Elită +40 și unul pentru semifinala de la Principală +50 de ani. 

 

Rezultatele din weekend

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 10.00

 Horațiu Neacșu – Vlad Angeluță

 Turul I, Principală + 40

Baza Unirea

6-1, 4-6, 3-5 abandon Neacșu

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 10.00

 Costel Chelariu – Stelică Airinei

 Elită, +40, Optimi

Baza Unirea

6-1, 6-2

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Ștefan Ungureanu – Ovidiu Cimbru

 Turul I, Principală + 40

Baza Unirea

6-1, 6-4

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Matei Lungu – Cezar Onciu

 Semifinală, Principala -40

Baza Unirea

6-4, 6-4

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Ovidiu Busuioc – D-tru Negru

 Sferturi, Veterani + 60

 Baza Unirea

6-2, 6-3

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 14.00

 Irinel Nanu – Sebastian Gheorghe

 Turul I, Elită + 40

Baza Unirea

6-1, 6-2

 

 

 

 

 

Duminică, 15 septembrie, ora 17.30

 Cristi Carpiuc – Luchian Petreuneac

 Turul II, Principală + 40

Baza Unirea

6-2, 6-4

 

Meciuri programate astăzi

Luni, 16 septembrie, ora 08.00

 Codruţ Popescu – Sandrinio Neagu

Turul II,  Secundara +40

Baza Unirea

Luni, 16 septembrie, ora 16.00

 Vasile Apopei – Olivian Brandis

 Turul I, Principală, +40,

Baza Unirea

Luni, 16 septembrie, ora 17.30

 Mihai Ududec – C-tin Aconstantinesei

 Elită, +40, Optimi

Baza Unirea

Luni, 16 septembrie, ora 19.00

 C-tin Bălan – Mihai Macarie

 Sferturi, Principală + 50

Baza Unirea

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Matei Lungu s-a calificat în finala Grupei Principală – 40 de ani.
 Vizualizări articol: 733 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matei Lungu s-a calificat în finala Grupei Principală – 40 de ani0.05

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru - Cabinete Oftalmologice in Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei