Google
 
sâmbătă, 14 sep 2019 - Anul XXIV, nr. 215 (7216)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7635 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3251 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis

Viorel Negru s-a calificat în sferturile de finală ale Grupei Elită +40 de ani

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Ieri, pe terenurile de zgură ale bazei sportive Unirea din municipiul Suceava s-au disputat alte opt partide din cadrul fazei a doua, cea eliminatorie, a Cupei Monitorul din acest an. Câștigător al medalie de bronz la ediția precedentă, Viorel Negru și-a respectat statutul de favorit în meciul disputat în fața lui Bogdan Pădurariu, din optimile Grupei Elită +40 de ani, și s-a calificat astfel în sferturile de finală, acolo unde-l va întâlni pe câștigătorul meciului dintre Constantin Aconstantinesei și Mihai Ududec. Tot la Elită, dar la -40 de ani, Lucian Pohoață și-a asigurat un loc în sferturi, după ce-n optimi a trecut în trei seturi de Marius Onciu. În sferturi, Lucian Pohoață va da de campionul ediției trecute, Bogdan Marasin. Tot ieri, la Secundară +40, Marius Burdujoc s-a calificat în sferturile de finală după victoria cu 6-3, 6-4 în fața lui Daniel Ostafi.  

 

Rezultatele de ieri

Vineri, 13 septembrie, ora 08.00

 Marius Burdujoc – Daniel Ostafi

 Optimi, Secundară, +40

Baza Unirea

 6-3, 6-4

Vineri, 13 septembrie, ora 10.00

 Daniel Roșu – Alin Opincaru

 Turul I, Elită -40

Baza Unirea

 amânat

Vineri, 13 septembrie, ora 10.00

 Lucian Pohoață – Marius Onciu

 Turul I, Elită - 40

Flora Ana

 4-6, 6-3, 7-5

Vineri, 13 septembrie, ora 14.00

 Marius Șuiu – Alexandru Moldovan

 Turul I, Secundară, +40

Baza Unirea

 7-5, 6-2

Vineri, 13 septembrie, ora 14.00

 Viorel Negru – Bogdan Pădurariu

 Optimi, Elită, +40

Baza Unirea

 6-2, 6-1

Vineri, 13 septembrie, ora 16.00

 Nicolai Iliuț – Ilie Țebrean

 Veterani, +60, Sferturi

Baza Unirea

 6-2, 6-4

Vineri, 13 septembrie, ora 17.30

 Octavian Lissov - Adi Vacariu

 Turul II, Principală + 40

Baza Unirea

 6-2, 6-1

Vineri, 13 septembrie, ora 17.00

 Dan Petrariu – Dorin Asaftei

 Optimi, Principală + 50

Baza Unirea

 3-6, 4-6

Vineri, 13 septembrie, ora 19.00

 Tiberiu Nichifor – Sorin Alexa

 Turul I, Secundară, +40

Baza Unirea

 6-1, 6-1

 

Meciuri programate în weekend

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 10.00

 Horațiu Neacșu – Vlad Angeluță

 Turul I, Principală + 40

Baza Unirea

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 10.00

 Costel Chelariu – Stelică Airinei

 Elită, +40, Optimi

Baza Unirea

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Ștefan Ungureanu – Ovidiu Cimbru

 Turul I, Principală + 40

Baza Unirea

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Matei Lungu – Cezar Onciu

 Semifinală, Principala -40

Baza Unirea

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 12.00

 Ovidiu Busuioc – D-tru Negru

 Sferturi, Veterani + 60

Baza Unirea

Sâmbătă, 14 septembrie, ora 14.00

 Irinel Nanu – Sebastian Gheorghe

 Turul I, Elită + 40

Baza Unirea

 

 

 

 

Duminică, 15 septembrie, ora 17.30

 Cristi Carpiuc – Luchian Petreuneac

 Turul II, Principală + 40

Baza Unirea

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Viorel Negru s-a calificat în sferturile de finală ale Grupei Elită +40 de ani.
 Vizualizări articol: 1201 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viorel Negru s-a calificat în sferturile de finală ale Grupei Elită +40 de ani0.05

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Oftalmologie Ochelari Lentile Rame Optometrie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei