Google
 
marţi, 13 aug 2019 - Anul XXIV, nr. 187 (7188)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7284 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2575 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Liga a III-a

Dintre echipele sucevene, doar Foresta începe sezonul pe teren propriu

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

La sediul Federaţiei Române de Fotbal a fost stabilit ieri ţintarul ediţiei de campionat 2019-2020 a Ligii a III-a. Judeţul Suceava, la fel ca anul trecut, va avea pe tabloul de concurs trei formaţii, este vorba de Bucovina Rădăuţi, Șomuz Fălticeni și Foresta Suceava. Acestea au fost repartizate în Seria I, alături de grupările FC 2 Botoșani, Aerostar Bacău, Ozana Târgu Neamţ, CSM Focșani, Ceahlăul Piatra Neamţ, Știinţa Miroslava, CSM Pașcani, Oţelul Galaţi, Universitatea Dunărea de Jos Galaţi, KSE Târgu Secuiesc, Sporting Liești, Hușana Huși și CSM Bacău. Primul derby judeţean va avea loc pe 7 septembrie, în etapa a III-a, când Șomuz Fălticeni va primi pe stadionul Tineretului replica celor de la Bucovina Rădăuţi. Penultima rundă din tur programează pe 23 noiembrie duelul Foresta – Șomuz Fălticeni, în vreme ce confruntarea Bucovina Rădăuţi – Foresta va avea loc o săptămână mai târziu, în ultima etapă a sezonului de toamnă.

La fel ca în ediţia precedentă de campionat, eșalonul al treilea va fi format tot din 5 serii a câte 16 echipe. Vor promova în Liga a II-a formaţiile aflate pe locul întâi în fiecare dintre cele cinci serii la finalul sezonului şi vor retrograda 21 de echipe, astfel: 20 de echipe, respectiv ocupantele locurilor 16, 15, 14 şi 13 din fiecare serie a Ligii 3, şi o echipă, cel mai slab clasată de pe locul 12 din toate cele cinci serii. Pentru stabilirea acestei echipe se vor avea în vedere doar rezultatele înregistrate de aceasta cu echipele de pe locurile 1-11 din seria în care a evoluat.

Iată cum se prezintă programul meciurilor din etapa I, care vor avea loc pe24 august, cu începere de la ora 18.00.

FC 2 Botoşani - Aerostar Bacău
Ozana Târgu Neamţ - CSM Focşani
Ceahlăul Piatra Neamţ - Ştiinţa Miroslava
CSM Paşcani - Oţelul Galaţi
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - KSE Târgu Secuiesc
Foresta Suceava - Sporting Lieşti
Huşana Huşi - Bucovina Rădăuţi
CSM Bacău - Şomuz Fălticeni

Returul campionatului va începe pe data de 7 martie 2020, competiţia urmând să se încheie pe 30 mai.

 

Iată programul complet al Seriei I a Ligii 3, ediţia de campionat 2019-2020:

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 - 24 august 2019

FC Botoşani 2 - Aerostar Bacău
FC Ozana Târgu Neamţ - CSM Focşani
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - Ştiinţa Miroslava
CSM Paşcani - SC Oţelul Galaţi
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - KSE Târgu Secuiesc
Foresta Suceava - Sporting Lieşti
Huşana Huşi - Bucovina Rădăuţi
CSM Bacău - Şomuz Fălticeni

Etapa a 2-a - 31 august 2019

Aerostar Bacău - Şomuz Fălticeni
Bucovina Rădăuţi - CSM Bacău
Sporting Lieşti - Huşana Huşi
KSE Târgu Secuiesc - Foresta Suceava
SC Oţelul Galaţi - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
Ştiinţa Miroslava - CSM Paşcani
CSM Focşani - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Botoşani 2 - FC Ozana Târgu Neamţ

Etapa a 3-a - 07 septembrie 2019

FC Ozana Târgu Neamţ - Aerostar Bacău
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani 2
CSM Paşcani - CSM Focşani
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava - SC Oţelul Galaţi
Huşana Huşi - KSE Târgu Secuiesc
CSM Bacău - Sporting Lieşti
Şomuz Fălticeni - Bucovina Rădăuţi

Etapa a 4-a - 14 septembrie 2019

Aerostar Bacău - Bucovina Rădăuţi
Sporting Lieşti - Şomuz Fălticeni
KSE Târgu Secuiesc - CSM Bacău
SC Oţelul Galaţi - Huşana Huşi
Ştiinţa Miroslava - Foresta Suceava
CSM Focşani - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
FC Botoşani 2 - CSM Paşcani
FC Ozana Târgu Neamţ - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a 5-a - 21 septembrie 2019

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - Aerostar Bacău
CSM Paşcani - FC Ozana Târgu Neamţ
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - FC Botoşani 2
Foresta Suceava - CSM Focşani
Huşana Huşi - Ştiinţa Miroslava
CSM Bacău - SC Oţelul Galaţi
Şomuz Fălticeni - KSE Târgu Secuiesc
Bucovina Rădăuţi - Sporting Lieşti

Etapa a 6-a - 28 septembrie 2019

Aerostar Bacău - Sporting Lieşti
KSE Târgu Secuiesc - Bucovina Rădăuţi
SC Oţelul Galaţi - Şomuz Fălticeni
Ştiinţa Miroslava - CSM Bacău
CSM Focşani - Huşana Huşi
FC Botoşani 2 - Foresta Suceava
FC Ozana Târgu Neamţ - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - CSM Paşcani

Etapa a 7-a - 05 octombrie 2019

CSM Paşcani - Aerostar Bacău
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Foresta Suceava - FC Ozana Târgu Neamţ
Huşana Huşi - FC Botoşani 2
CSM Bacău - CSM Focşani
Şomuz Fălticeni - Ştiinţa Miroslava
Bucovina Rădăuţi - SC Oţelul Galaţi
Sporting Lieşti - KSE Târgu Secuiesc

Etapa a 8-a - 12 octombrie 2019

Aerostar Bacău - KSE Târgu Secuiesc
SC Oţelul Galaţi - Sporting Lieşti
Ştiinţa Miroslava - Bucovina Rădăuţi
CSM Focşani - Şomuz Fălticeni
FC Botoşani 2 - CSM Bacău
FC Ozana Târgu Neamţ - Huşana Huşi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - Foresta Suceava
CSM Paşcani - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi

Etapa a 9-a - 19 octombrie 2019

CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Aerostar Bacău
Foresta Suceava - CSM Paşcani
Huşana Huşi - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Bacău - FC Ozana Târgu Neamţ
Şomuz Fălticeni - FC Botoşani 2
Bucovina Rădăuţi - CSM Focşani
Sporting Lieşti - Ştiinţa Miroslava
KSE Târgu Secuiesc - SC Oţelul Galaţi

Etapa a 10-a - 26 octombrie 2019

Aerostar Bacău - SC Oţelul Galaţi
Ştiinţa Miroslava - KSE Târgu Secuiesc
CSM Focşani - Sporting Lieşti
FC Botoşani 2 - Bucovina Rădăuţi
FC Ozana Târgu Neamţ - Şomuz Fălticeni
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - CSM Bacău
CSM Paşcani - Huşana Huşi
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Foresta Suceava

Etapa a 11-a - 02 noiembrie 2019

Foresta Suceava - Aerostar Bacău
Huşana Huşi - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
CSM Bacău - CSM Paşcani
Şomuz Fălticeni - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Bucovina Rădăuţi - FC Ozana Târgu Neamţ
Sporting Lieşti - FC Botoşani 2
KSE Târgu Secuiesc - CSM Focşani
SC Oţelul Galaţi - Ştiinţa Miroslava

Etapa a 12-a - 09 noiembrie 2019

Aerostar Bacău - Ştiinţa Miroslava
CSM Focşani - SC Oţelul Galaţi
FC Botoşani 2 - KSE Târgu Secuiesc
FC Ozana Târgu Neamţ - Sporting Lieşti
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - Bucovina Rădăuţi
CSM Paşcani - Şomuz Fălticeni
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - CSM Bacău
Foresta Suceava - Huşana Huşi

Etapa a 13-a - 16 noiembrie 2019

Huşana Huşi - Aerostar Bacău
CSM Bacău - Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
Bucovina Rădăuţi - CSM Paşcani
Sporting Lieşti - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
KSE Târgu Secuiesc - FC Ozana Târgu Neamţ
SC Oţelul Galaţi - FC Botoşani 2
Ştiinţa Miroslava - CSM Focşani

Etapa a 14-a - 23 noiembrie 2019

Aerostar Bacău - CSM Focşani
FC Botoşani 2 - Ştiinţa Miroslava
FC Ozana Târgu Neamţ - SC Oţelul Galaţi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - KSE Târgu Secuiesc
CSM Paşcani - Sporting Lieşti
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Bucovina Rădăuţi
Foresta Suceava - Şomuz Fălticeni
Huşana Huşi - CSM Bacău

Etapa a 15-a - 30 noiembrie 2019

CSM Bacău - Aerostar Bacău
Şomuz Fălticeni - Huşana Huşi
Bucovina Rădăuţi - Foresta Suceava
Sporting Lieşti - CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
KSE Târgu Secuiesc - CSM Paşcani
SC Oţelul Galaţi - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Ştiinţa Miroslava - FC Ozana Târgu Neamţ
CSM Focşani - FC Botoşani 2

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a - 07 martie 2020
Etapa a 17-a - 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a - 21 martie 2020
Etapa a 19-a - 28 martie 2020
Etapa a 20-a - 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a - 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a - 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a - 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a - 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a - 02 mai 2020
Etapa a 26-a - 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a - 09 mai 2020
Etapa a 28-a - 16 mai 2020
Etapa a 29-a - 23 mai 2020
Etapa a 30-a - 30 mai 2020

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Dintre echipele sucevene, doar Foresta începe sezonul pe teren propriu.
 Vizualizări articol: 736 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dintre echipele sucevene, doar Foresta începe sezonul pe teren propriu0.05

Shopping City Suceava
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru Suceava Centru Nicolae Balcescu 8 Tel 0730880866
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei