Google
 
sâmbătă, 10 aug 2019 - Anul XXIV, nr. 185 (7186)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7791 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2931 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis

Florin Hostiuc s-a calificat în turul doi al tabloului eliminatoriu

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Ieri s-au disputat alte opt partide din cadrul ediției 2019 a Cupei Monitorul la tenis. Al doilea meci al zilei a fost unul din partea a doua a competiției, cea eliminatorie, unul în care Florin Hostiu a reușit să treacă de Constantin Bujdei în două seturi și să se califice astfel în turul doi. Într-un alt meci, Daniel Bujdei a încheiat grupa C la Principală -40 de ani cu o victorie în fața lui Dorin Goian și va trece în faza eliminatorie de pe locul doi. 

 

Rezultatele de vineri

Vineri, 9 august, ora 08.00

Liviu Axinti – Andu Vornicu

Principală, +40, Grupa A

Baza Unirea

3-6, 6-3, 6-4

Vineri, 9 august, ora 10.00

Florin Hostiuc – Constantin Bujdei

Eliminator 5A-6B

Baza Unirea

6-2, 7-5

Vineri, 9 august, ora 10.00

Daniel Bujdei – Dorin Goian

Principală -40, Grupa C

Baza Unirea

6-2, 6-3

Vineri, 9 august, ora 15.00

Mihai Pânzaru – Marius Onciu

Elită -40, Grupa B

Baza Unirea

6-2, 6-2

Vineri, 9 august, ora 16.00

Ovidiu Busuioc – Ilie Țebrean

Veterani, + 60, Grupa A

Baza Unirea

Amânat

Vineri, 9 august, ora 17.30

Daniel Roşu – Alexandru Straton

Principală -40, Grupa B

Baza Unirea

Amânat

Vineri, 9 august, ora 19.00

Iluță Cocriș – Florin Babiuc

Veterani, +65, Grupa A

Baza Unirea

Amânat

Vineri, 9 august, ora 19.00

Florin Popovici-Dumbravă – Constantin Berariu

Elită, -40, Grupa C

FLORA ANA

Amânat

 

Meciurile programate în weekend

Sâmbătă, 10 august, ora 12.30

Irinel Nanu –  Mircea Negru

Elită -40, Grupa A

Baza Unirea

Sâmbătă, 10 august, ora 14.00

Irinel Nanu – Cezar Ioja

Elită -40, Grupa A

Baza Unirea

Sâmbătă, 10 august, ora 15.30

Vlad Airinei – Marius Onciu

Elită -40, Grupa B

Baza Unirea

Sâmbătă, 10 august, ora 17.30

George Crăciunescu – Cătălin Lungu

Principală – 40, Grupa C

Baza Unirea

Sâmbătă, 10 august, ora 18.30

Vlad Airinei - Ciprian Coteţ (17:30)

Alin Opincaru - Ciprian Coteţ

 

Baza Unirea

 

 

 

 

Duminică, 11 august, ora 08.00

Sebastian Gheorghe – Bogdan Storoz

Principală, +40, Grupa E

Baza Unirea

Duminică, 11 august, ora 12.00

Ionuț Rădășanu – Dumitru Doniga

Secundară, -40, Grupa E

Baza Unirea

Duminică, 11 august, ora 12.00

Irinel Nanu – Sergiu Ceuca

Elită -40, Grupa A

Baza Unirea

Duminică, 11 august, ora 18.30

Maricel Caba - C-tin Oprișan

Principală, +50, Grupa C

Baza Unirea

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Florin Hostiuc s-a calificat în turul doi al tabloului eliminatoriu.
 Vizualizări articol: 1065 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin Hostiuc s-a calificat în turul doi al tabloului eliminatoriu0.05

Shopping City Suceava
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru Suceava Centru Nicolae Balcescu 8 Tel 0730880866
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei