luni, 3 iun 2019 - Anul XXIV, nr. 127 (7128)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9704 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,585 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis de câmp

Meciuri non-stop în Cupa Monitorul

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Chiar dacă sâmbătă a plouat torențial, în ultimele două zile s-au disputat nu mai puțin de 15 meciuri în Cupa Monitorul. Dintre acestea, doar două au avut nevoie de set decisiv și s-au încheiat cu victorii pentru Robert Darea și Vasile Belciug.

La competiția din acest an participă 192 concurenți, însă unii dintre ei au ales să se înscrie la două categorii, astfel că tabloul de concurs numără 227 de competitori. Nu mai puțin de 800 de meciuri va cuprinde maratonul din 2019 al Cupei Monitorul.

Întrecerea în sine este structurată pe mai multe categorii, în funcţie de nivelul de joc al fiecăruia şi de vârstă. În interiorul Cupei Monitorul vor exista practic zece competiţii distincte: Secundară minus 40 de ani, Secundară plus 40 de ani, Principală minus 40 de ani, Principală 40-50 de ani, Principală plus 50 de ani, Elită minus 40 de ani, Elită plus 40 de ani, Veterani plus 60 de ani, Veterani plus 65 de ani și Veterani plus 70 de ani.

Rezultate înregistrate sâmbătă și duminică în Cupa Monitorul:

 

Costel Chelariu – Sorin Maciuc

Elită, +40, Grupa A

Baza Unirea

6-3, 6-1

Dumitru Negru – Vlad Grigoriu

Veterani, +60, Grupa A

Baza Unirea

6-3, 7-6

Maya Rotari – Robert Barbă

Secundară, -40, Grupa C

Baza IRE

4-6, 6-7

Titel Chetraru – Iluță Cocriș

Veterani, +65 Grupa A

Baza IRE

6-2, 6-1

Costel Chelariu – Mihai Vieriu

Elită, +40, Grupa A

Baza Unirea

6-3, 6-1

Irinel Nanu – Mircea Ovadiuc

Elită, +40, Grupa B

Baza Unirea

6-2, 6-3

Robert Darea – Corneliu Morari

Secundară, +40, Grupa C

Baza Unirea

2-6, 6-2, 6-1

Ștefan Morari – George Crăciunescu

Secundară, -40, Grupa A

Baza Unirea

1-6, 2-6

Ionel Șuiu – Bogdan Filote

Secundară, -40, Grupa F

Baza Unirea

7-5, 6-2

Octavian Lissov – Sandrinio Neagu

Principală, +40, Grupa E

Baza Unirea

6-3, 6-1

 

Iulian Matache – Adrian Chidinciuc

Secundară, -40, Grupa F

Baza Unirea

4-6, 1-6

Alin Leuciuc – Alex Năstasă

Elită -40, Grupa C

Baza Unirea

3-6, 6-7

Doru Iacob – Dănuț Moroșan

Secundară, +40, Grupa D

Baza IRE

4-6, 1-6

Sergiu Ceucă – Bogdan Marasin

Elită -40, Grupa A

Baza IRE

1-6, 1-6

Vasile Belciug – Paul Marincuța

Secundară, +40, Grupa A

Baza IRE

3-6, 7-5, 6-4

 

Programul zilei de astăzi:

Luni, 3 iunie, ora 10.00

Oliver Buzec – Tiberiu Nichifor

Secundară, +40, Grupa B

Baza Unirea

Luni, 3 iunie, ora 14.00

Bogdan Bosancu – Claudiu Marasin

Secundară, -40, Grupa B

Baza Unirea

Luni, 3 iunie, ora 16.00

Nicu Costrîș – Marian Rebei

Secundară, +40, Grupa B

Baza Unirea

Luni, 3 iunie, ora 18.00

Andrei Carpiuc – Florin Poenari

Secundară, -40, Grupa A

Baza Unirea

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Meciuri non-stop în Cupa Monitorul.
 Vizualizări articol: 1321 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meciuri non-stop în Cupa Monitorul0.05

Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Cum considerați că ar trebui aleși primarii și presedinții de Consilii Județene?

Un tur de scrutin
Două tururi de scrutin
Nu știu / Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei