Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
 
luni, 3 dec 2018 - Anul XXIII, nr. 271 (6981)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6605 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,112 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Minifotbal – Old-boys

Valexin s-a impus în derby-ul cu Vivendi

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul judeţean de old-boys „Baracuda” se îndreptă cu paşi repezi spre final, întrecerea urmând să se încheie în cursul acestei săptămâni. În derby-ul etapei a XII-a, s-au întâlnit Valexin şi Vivendi, partida încheindu-se cu victoria surprinzătoare a trupei manageriate de Adi Vacariu. O victorie nesperată a obţinut şi Intermontana, în faţa celor de la Artra-Baracuda. Pe primul loc în clasament se menţine Centru Vechi, cu procentaj maxim de puncte, poziţia secundă fiind ocupată de Inter Conti.

Ca şi anul trecut, întrecerea beneficiază de sprijinul societăţii „Baracuda”, cel mai cunoscut nume din România în domeniul articolelor de pescuit, implicate activ în bunul mers al întrecerii fiind, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret şi cotidianul Monitorul de Suceava. Gazda întrecerii este, în continuare, Baza sportivă „Gârla Morii”, din lunca Sucevei.

Rezultate înregistrate în etapa a XII-a:

Florconstruct – Urşii 0-10 (neprezentare)
Euro Express Full – Silva 0-3
Au marcat: Gavriliuc (2), Boghiu.
Valexin – Vivendi 5-3
Au marcat: Vărzari (3), Ţiprigan, Bujorean, respectiv Spătar, D. Goian, Fercalo.
Bucovina – Thermonet 4-2
Au marcat: Teodosie (3), Onofrei, respectiv Ursaciuc, Haidău.
Centru Vechi – Concordia 10-0 (neprezentare)
Galacticii – Eco Optic 2-10
Au marcat: Găină (2), respectiv Bandrabula (4), D. Ionuţ (2), Popa, Polocoşer, Mihalache, Dorel.
Artra-Baracuda – Intermontana 2-5
Au marcat: Axinte (2), respectiv Octavian (3), Macovei (2).
Inter Conti – AWS Team 5-0
Au marcat: P. Răzlog (3), Tcaciuc, D. Oniu.

 

Săptamâna trecută s-au disputat şi trei meciuri în avans din etapa a XIV-a:

Silva – Valexin 2-5
Au marcat: Gucianu (2), respectiv Vărzari (2), Ţiprigan, Bujorean, M. Mihai.
Thermonet – Centru Vechi 4-15
Au marcat: Ursaciuc (3), Cucoş, respectiv Stan (10), Benachour, Guriţă, Berezoschi, Macovei, Grosu.
Concordia – Galacticii 6-2
Au marcat: Vezeteu (3), Sburlea (2), Ianoş, respectiv Bălinişteanu, Cojocaru.

 

Clasament

1. Centru Vechi           14          14          0          0          118-16     42
2. Inter Conti  13          12          0          1          82-20   36
3. Vivendi       14        11          0          3          93-24   33
4. Valexin        14          10          2          2          56-26   33
5. Urşii                        14        9          0          5          72-43   27
6. AWS Team  14          7          0          7          42-44   21
7. Eco Optic  14          5          3          6          45-34   19
8. Artra-Baracuda       13          5          2          6          33-45   19
9. Concordia       13          5          1          7          35-63   17
10. Bucovina   14        5          1          8          37-68   16
11. Thermonet   13          4          3          6          38-50   15
12. Florconstruct           14          4          1          9          33-76   14
13. Galacticii   14          4          0          10          28-75   12
14. Euro Express Full  14        2          3          9          20-58   11
15. Silva                      14          3          0          11          36-69   9
16. Intermontana         14          2          0          12          27-81   6

Notă: Echipele câştigătoare în urma loviturilor de departajare vor primi două puncte, iar învinsele un punct! Primul criteriu de departajare la finalul campionatului în cazul egalităţii de puncte îl reprezintă rezultatul înregistrat în meciul direct!

Programul etapei a XIII-a:

Luni, 3 decembrie, ora 20.00: Thermonet – Artra-Baracuda (meci în avans din etapa a XV-a)
Luni, 3 decembrie, ora 21.00: Concordia – Inter Conti (meci în avans din etapa a XV-a)
Marţi, 4 decembrie, ora 18.00: Euro Express Full - Florconstruct
Marţi, 4 decembrie, ora 19.00: Valexin - Urşii
Marţi, 4 decembrie, ora 20.00: Bucovina - Silva
Marţi, 4 decembrie, ora 21.00: Centru Vechi - Vivendi
Miercuri, 5 decembrie, ora 18.00: Galacticii - Thermonet
Miercuri, 5 decembrie, ora 19.00: Artra-Baracuda - Concordia
Joi, 6 decembrie, ora 18.00: Inter Conti – Eco Optic
Joi, 6 decembrie, ora 19.00: Intermontana – AWS Team
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Valexin s-a impus în derby-ul cu Vivendi.
 Vizualizări articol: 635 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Valexin s-a impus în derby-ul cu Vivendi0.05

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei