Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
 
joi, 8 nov 2018 - Anul XXIII, nr. 252 (6962)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6635 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1283 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal – Juniori Under 15

Dornenii s-au impus categoric la Pojorâta

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul judeţean al juniorilor C se desfăşoară în acest sezon într-un nou format, cu cele 18 formaţii participante în trei serii de câte şase, urmând ca ulterior primele trei clasate să lupte pentru titlul judeţean în cadrul unui turneu play-off. În cel mai dezechilibrat joc al rundei a II-a, gruparea Dorna II Vatra Dornei s-a impus cu categoricul scor de 28-0 la Pojorâta. Doar patru formaţii mai au procentaj maxim de puncte după disputarea primelor două etape, este vorba de Şomuzul Preuteşti, CSS Rădăuţi, Dorna I şi Dorna II Vatra Dornei.

 

Rezultate înregistrate în etapa a II-a în Seria I:

Viitorul Liteni – Recolta Fântânele 6-2
Moldova Drăguşeni – Siretul Dolhasca 3-4
Şomuzul Preuteşti – Şomuz Fălticeni 6-0

 

Clasament Seria I

1          Şomuzul Preuteşti       2          2          0          0          11-1     6                     
2          Siretul Dolhasca         2          1          1          0          6-5       4                     
3          Viitorul Liteni             2          1          0          1          7-7       3                     
4          Şomuz Fălticeni          2          1          0          1          4-7       3                     
5          Recolta Fântânele       2          0          1          1          4-8       1                     
6          Moldova Drăguşeni    2          0          0          2          4-8       0                     

 

Rezultate înregistrate în etapa a II-a în Seria a II-a:

Stejarul Cajvana – Progresul Frătăuţii Vechi 6-2
Sporting Poieni Solca – Viitorul Vereşti 0-8
CSS Rădăuţi – Omnia Suceava 3-2

 

Clasament Seria a II-a

1          CSS Rădăuţi                           2          2          0          0          10-5     6                     
2          Omnia Suceava                      2          1          0          1          22-3     3                     
3          Viitorul Vereşti                       1          1          0          0          8-0       3                     
4          Stejarul Cajvana                     2          1          0          1          9-9       3                     
5          Progresul Frătăuţii Vechi        1          0          0          1          2-6       0                     
6          Sporting Poieni Solca             2          0          0          2          0-28     0                     

 

Rezultate înregistrate în etapa a II-a în Seria a III-a:

ASA Rarău Câmpulung Moldovenesc – Victoria Vatra Moldoviţei 2-1
FC Pojorâta – Dorna II Vatra Dornei 0-28
Dorna I Vatra Dornei – Vânătorul Dorna Candrenilor 9-0

 

Clasament Seria a III-a

1          Dorna II Vatra Dornei            2          2          0          0          35-3     6                     
2          Dorna I Vatra Dornei              2          2          0          0          18-1     6                     
3          Vânătorul Dorna Candrenilor2          1          0          1          6-10     3                     
4          ASA Rarău Câmpulung         2          1          0          1          3-10     3                     
5          Victoria Vatra Moldoviţei       2          0          0          2          4-9       0                     
6          FC Pojorâta                            2          0          0          2          1-34     0
 
 
Junior Câmpulung Moldovenesc s-a impus în Liga Elitelor

Alte trei formaţii din judeţ, LPS Suceava, Juniorul Suceava şi Junior Câmpulung Moldovenesc, evoluează în Liga Elitelor U15, o nouă competiţie organizată de FRF. Cele trei reprezentante ale judeţului nostru fac parte din Seria I, alături de CSS Botoşani şi Ecologistul Botoşani. În etapa a II-a, Junior Câmpulung Moldovenesc a dispus cu 3-0 de Ecologistul, CSS Botoşani a trecut cu acelaşi scor de Juniorul Suceava, în vreme ce LPS a stat.

 

Clasament Seria I Liga Elitelor

1.         CSS Botoşani2          2          0          0          6-1       6
2.         LPS Suceava  1          1          0          0          12-0     3
3.         Junior Câmpulung Moldovenesc       2          1          0          1          4-3       3
4.         Juniorul Suceava        1          0          0          1          0-3       0
5.         Ecologistul Botoşani   2          0          0          2          0-15     0         
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Dornenii s-au impus categoric la Pojorâta.
 Vizualizări articol: 654 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dornenii s-au impus categoric la Pojorâta0.05

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei