Cel mai echilibrat meci al rundei a treia în Campionatul judeţean de old-boys „Baracuda” l-a reprezentat duelul dintre Eco Optic şi Thermonet, încheiat în urma loviturilor de departajare. La fel de plină de suspans a fost şi confruntarea dintre Galacticii şi Florconstruct, terminată cu victoria la limită a profesorilor. De asemenea, ar mai de semnalat şi prima victorie în campionat a băieţilor de la AWS Team.
Ca şi anul trecut, întrecerea va beneficia de sprijinul societăţii „Baracuda”, cel mai cunoscut nume din România în domeniul articolelor de pescuit, implicate activ în bunul mers al întrecerii fiind, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret şi cotidianul Monitorul de Suceava. Gazda întrecerii va rămâne şi pe mai departe Baza sportivă „Gârla Morii”, din lunca Sucevei.
Rezultate înregistrate în etapa a III-a:
Concordia – AWS Team 1-6
Au marcat: Traci, respectiv Voinea (2), Grigorean (2), G. Oniu, Brişcan.
Eco Optic – Thermonet 1-1 (3-2 după executarea loviturilor de departajare)
Au marcat: Polocoşer, respectiv Ursaciuc.
Intermontana – Vivendi 0-9
Au marcat: Eugen (2), Stamate (2), M. Ciobanu (2), Poenari, Fercalo, Spătar.
Inter Conti – Silva 8-2
Au marcat: P. Răzlog (3), Burlacu (3), Tcaciuc, V. Răzlog, respectiv Pătrăşcanu, Cip. Costan.
Artra-Baracuda – Urşii 2-7
Au marcat: Cojocaru, Axinte, respectiv Luca (3), Cristurean (2), Varasciuc, Păcurari.
Galacticii – Florconstruct 3-2
Au marcat: Şuşu, Palievici, Bălinişteanu, respectiv Cîrlan (2).
Centru Vechi – Euro Express Full 5-2
Au marcat: Berezoschi (3), Stan, Gafiţa, respectiv M. Goian, Macoviciuc.
Bucovina – Valexin 1-5
Au marcat: Şorodoc, respectiv Vărzari (2), M. Mihai (2), Flegel.
În această săptămână s-au disputat şi două meciuri în avans din etapa a XV-a:
Vivendi – Galacticii 4-1
Au marcat: C. Stamate (2), Cârdei, M. Ciobanu, respectiv Şuşu.
Florconstruct – Valexin 1-3
Au marcat: Cornea, respectiv Vărzari, Dumbravă, Ţiprigan.
Clasament
1. Vivendi 5 4 0 1 29-6 12
2. Valexin 4 4 0 0 15-3 12
3. Centru Vechi 3 3 0 0 24-8 9
4. Inter Conti 3 3 0 0 15-4 9
5. Urşii 4 3 0 1 24-16 9
6. Eco Optic 3 1 2 0 5-4 6
7. Galacticii 4 2 0 2 10-13 6
8. Concordia 3 1 1 1 6-9 5
9. Thermonet 3 1 1 1 8-6 4
10. AWS Team 3 1 0 2 9-6 3
11. Artra-Baracuda 3 1 0 2 9-14 3
12. Florconstruct 4 1 0 3 11-18 3
13. Euro Express Full4 0 1 3 6-18 2
14. Bucovina 4 0 1 3 8-22 1
15. Silva 3 0 0 3 4-18 0
16. Intermontana 3 0 0 3 2-19 0
Programul etapei a IV-a:
Luni, 1 octombrie, ora 20.00: Inter Conti – Florconstruct (meci în avans din etapa a V-a)
Luni, 1 octombrie, ora 21.00: Urşii - Bucovina (meci în avans din etapa a XV-a)
Marţi, 2 octombrie, ora 18.00: Thermonet - Concordia
Marţi, 2 octombrie, ora 19.00: Vivendi – Eco Optic
Marţi, 2 octombrie, ora 20.00: Silva - Intermontana
Marţi, 2 octombrie, ora 21.00: Urşii – Inter Conti
Miercuri, 3 octombrie, ora 18.00: Florconstruct - Artra
Miercuri, 3 octombrie, ora 19.00: Euro Express Full - Galacticii
Joi, 4 octombrie, ora 18.00: Valexin – Centru Vechi
Joi, 4 octombrie, ora 19.00: AWS Team - Bucovina