Etapa a II-a a Campionatului județean de old-boys „Baracuda” a prilejuit derby-ul Vivendi – Inter Conti, scor final 2-1, care a pus față-n față două formații clasate pe podiumul ediției precedente. Băieții manageriați de Gabi Clim au început mai bine meciul, au condus cu 1-0, însă au cedat inițiativa pe parcurs și din cauza problemelor de efectiv survenite în timpul partidei. Foarte echilibrate au fost și duelurile Concordia – Eco Optic și Bucovina Euro Express Full, decise în urma loviturilor de departajare.
Ca și anul trecut, întrecerea va beneficia de sprijinul societății „Baracuda”, cel mai cunoscut nume din România în domeniul articolelor de pescuit, implicate activ în bunul mers al întrecerii fiind, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret și cotidianul Monitorul de Suceava. Gazda întrecerii va rămâne și pe mai departe Baza sportivă „Gârla Morii”, din lunca Sucevei.
Rezultate înregistrate în etapa a II-a:
Concordia – Eco Optic 1-1 (4-3 după lovituri de departajare)
Au marcat: Manoliu, respectiv Polocoșer.
Thermonet – Intermontana 6-0
Au marcat: Ursaciuc (3), Ruptaș, Cucoș, Ionasciuc.
Vivendi – Inter Conti 1-2
Au marcat: Andrieș, respectiv V. Răzlog, Magdalena.
Silva – Artra-Baracuda 1-6
Au marcat: Pătrașcu, respectiv Gheorghiu (2), Horobeț (2), Rădășanu (2).
Urșii – Galacticii 7-2
Au marcat: Păcurari (3), Cristurean (2), Luca, Șuleapă, respectiv Găină, Palievici.
Florconstruct – Centru Vechi 2-9
Au marcat: Florea (2), respectiv Guriță (3), Macovei (2), Benachour (2), Stan, Haraga.
Euro Express Full – Bucovina 2-2 (3-2 după lovituri de departajare)
Au marcat: Macoviciuc, M. Goian, respectiv Teodosie, Onofrei.
AWS Team – Valexin 1-2
Au marcat: Andrei, respectiv Țiprigan (2).
Săptămâna acesta s-au disputat și două meciuri în avans din etapa a XIV-a:
Vivendi – Bucovina 9-2
Au marcat: M. Ciobanu (2), Eugen (2), Fercalo, Brăescu, Cârdei, Poenari, Stamate, respectiv Șorodoc (2).
Urșii – Euro Express Full 6-2
Au marcat: Cristurean (3), Păcurari (2), Varasciuc, respectiv M. Goian, Țibu.
Clasament
1. Centru Vechi 2 2 0 0 19-6 6
2. Vivendi 3 2 0 1 16-5 6
3. Valexin 2 2 0 0 7-1 6
4. Inter Conti 2 2 0 0 7-2 6
5. Urșii 3 2 0 1 17-14 6
6. Concordia 2 1 1 0 5-3 5
7. Eco Optic 2 1 1 0 4-3 4
8. Thermonet 2 1 0 1 7-5 3
9. Artra-Baracuda 2 1 0 1 7-7 3
10. Galacticii 2 1 0 1 6-8 3
11. Florconstruct 2 1 0 1 8-12 3
12. Euro Express Full3 0 1 2 4-13 2
13. Bucovina 3 0 1 2 7-17 1
14. AWS Team 2 0 0 2 3-5 0
15-16. Intermontana 2 0 0 2 2-10 0
15-16. Silva 2 0 0 2 2-10 0
Programul etapei a III-a:
Luni, 24 septembrie, ora 20.00: Vivendi – Galacticii (meci în avans din etapa a XV-a)
Luni, 24 septembrie, ora 21.00: Florconstruct – Valexin (meci în avans din etapa a XV-a)
Marţi, 25 septembrie, ora 18.00: Concordia – AWS Team
Marţi, 25 septembrie, ora 19.00: Eco Optic - Thermonet
Marţi, 25 septembrie, ora 20.00: Intermontana - Vivendi
Marţi, 25 septembrie, ora 21.00: Inter Conti - Silva
Miercuri, 26 septembrie, ora 18.00: Artra - Urșii
Miercuri, 26 septembrie, ora 19.00: Galacticii - Florconstruct
Joi, 27 septembrie, ora 18.00: Centru Vechi – Euro Express Full
Joi, 27 septembrie, ora 19.00: Bucovina – Valexin