marţi, 24 apr 2018 - Anul XXIII, nr. 91 (6801)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9491 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2167 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal pe teren redus

Mușatinii au urcat în fruntea ierarhiei

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

La sfârșitul săptămânii trecute s-au disputat ultimul meci din etapa a III-a și alte trei jocuri din runda a IV-a. Duelul dintre Global Design și Trecătorul a fost foarte echilibrat. Câștig de cauză au avut la final Andrei Ursulinschi și compania, cei de la Trecătorul trebuind să se descurce o repriză și jumătate fără portarul Andrei Trufin, care s-a accidentat destul de serios. Jocul al doilea al zilei a fost și mai plin de neprevăzut. Chiar dacă au abordat partida cu Rovalstone fără trei oameni de bază, Apărătorii au ajuns să conducă la un moment dat cu 5-2, însă băieții lui Cătălin Ailenei n-au abandonat lupta, izbutind să întoarcă soarta meciului și să se impună în extremis, cu 6-5.

În continuare, duelul dintre Mușatinii și Management Account a început pe muchie de cuțit. Până la urmă echipa jandarmilor suceveni a câștigat cu 7-2, profitând de eliminările lui Corneanu și Florian, precum și de accidentarea lui Dănilă, din echipa adversă.

În fine, Autogray s-a impus clar în confruntarea cu Ecuator.

Firma Bergenbier, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret sunt parteneri oficiali ai competiţiei organizate de Civica Sport Center şi Monitorul de Suceava.

Trebuie menţionat că Liga Companiilor Suceava este afiliată la întrecerea naţională cu acelaşi nume, care activează sub egida Asociaţiei Fotbaliştilor Amatori şi Nonamatori din România, având colaborări în Bucureşti şi în mai multe judeţe din România.

Rezultate:

Global Design – Trecătorul 4-3 (meci din etapa a III-a)
Au marcat: Ursulinschi (3), Helbert, respectiv Puraveț (2), Blîndu.
Apărătorii – Rovalstone 5-6 (meci din etapa a IV-a)
Au marcat: Vl. Grosu (2), Apetrei (2), Matei, respectiv Duceac (3), C. Ailenei (2), Hrițcu.
Management Account – Muşatinii 2-7 (meci din etapa a IV-a)
Au marcat: Corneanu, Scripcariu, respectiv Gogonel (2), Luțac (2), Corduneanu, Bejenari, Mihăilă.
 Autogray – Ecuator 11-3 (meci din etapa a IV-a)
Au marcat: Chitic (2), Agapi (2), Găinariu (2), Pădurariu (2), Aparaschivei, Maciuc, Sidău, respectiv Ursaciuc (3).

 

Clasament

1. Mușatinii                 4          4          0          0          29-10   12
2. ISU Suceava           4          4          0          0          25-8     12
3. Autogray                 3          3          0          0          26-7     9
4-5. Apărătorii            4          3          0          1          22-11   9
4-5. Inter Conti           4          3          0          1          21-11   9
6. Rovalstone  4          3          0          1          25-16   9
7. Celestin                   3          2          1          0          14-10   7
8. Global Design        3          2          0          1          18-11   6
9. AD Auto Total        4          2          0          2          19-19   6
9. Sănătatea                2          1          1          0          16-5     5
10. Versus                   1          1          0          0          4-3       3
11. Trecătorul  3          1          0          2          15-19   3
12. Management Account      3          1          0          2          12-18   3
13. Sidem                   3          1          0          2          4-16     3
14. Ecuator     4          1          0          3          14-27   3
15. Egger                    2          0          0          2          2-4       0
16. Comtransport        3          0          0          3          5-15     0
17. Auchan                 3          0          0          3          3-16     0
18. Taco Loco3          0          0          3          7-22     0         
19. Carrefour  3          0          0          3          2-19     0
20. MSA Group          3          0          0          3          7-26     0

Notă: Echipele câștigătoare în urma loviturilor de departajare vor primi două puncte, iar învinsele un punct!

 

Iată cum se prezintă programul etapei a V-a:

Luni, 23 aprilie, ora 18.00: Carrefour – Global Design (meci restant din etapa a IV-a)
Luni, 23 aprilie, ora 19.00: Muşatinii – Autogray
Luni, 23 aprilie, ora 20.00: Versus – Comtransport
Marți, 24 aprilie, ora 18.00: AD Auto Total – Apărătorii
Marți, 24 aprilie, ora 19.00: Rovalstone – Auchan
Marți, 24 aprilie, ora 20.00: MSA Group - Celestin
Miercuri, 25 aprilie, ora 18.00: Sidem – Carrefour
Miercuri, 25 aprilie, ora 19.00: Inter Conti – ISU Suceava
Miercuri, 25 aprilie, ora 20.00: Comtransport – Sănătatea (meci restant din etapa a IV-a)
Joi, 26 aprilie, ora 18.00: Egger – Trecătorul
Joi, 26 aprilie, ora 19.00: Sănătatea – Taco Loco
Vineri, 27 aprilie, ora 18.00: Trecătorul – Sidem (meci restant din etapa a IV-a)
Vineri, 27 aprilie, ora 19.00: Celestin – Versus (meci restant din etapa a IV-a)
Vineri, 27 aprilie, ora 20.00: Ecuator – Mușatinii (meci în avans din etapa a VI-a)
Vineri, 27 aprilie, ora 21.00:  Global Design – Management Account
Meciurile restante Sănătatea – Versus, Egger – Taco Loco și Egger - Auchan vor fi reprogramate în cel mai scurt timp posibil.
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Mușatinii au urcat în fruntea ierarhiei.
 Vizualizări articol: 1156 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mușatinii au urcat în fruntea ierarhiei0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei