La sfârșitul săptămânii trecute, Civica Sport Center a găzduit un număr de patru partide din Liga Companiilor, contând pentru etapele a IX-a și a X-a. Dacă Valexin și AD Auto Total au câștigat clar meciurile disputate, întâlnirile Rovalstone – Ecuator și Taco Loco – Comtransport au fost mult mai echilibrate.
Firma Bergenbier, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret sunt parteneri oficiali ai competiţiei organizate de Civica Sport Center şi Monitorul de Suceava.
Trebuie menţionat că Liga Companiilor Suceava este afiliată la întrecerea naţională cu acelaşi nume, care activează sub egida Asociaţiei Fotbaliştilor Amatori şi Nonamatori din România, având colaborări în Bucureşti şi în mai multe judeţe din România.
Rezultate:
Valexin – Assist Software 7-0
Au marcat: Bujorean (2), Craiu (2), R. Hrițcu, Vacariu, Spânu.
Comtransport – Taco Loco 2-4
Au marcat: Tihon, Mihuț (autogol), respectiv Ceobanu, Mihuț, S. Ilie, Grămadă.
Rovalstone – Ecuator 7-6
Au marcat: I. Ailenei (3), C. Ailenei (2), Duceac (2), respectiv Cora (3), Vouciuc (2), Oprițescu.
Norocel – AD Auto Total 2-9
Au marcat: Zepciuc (2), respectiv Șperlă (4), Duman (2), Iriciuc, Honceriu, Cozma.
Clasament
1. ISU Suceava 10 10 0 0 86-26 30
2. Valexin 10 9 1 0 83-18 29
3. Apărătorii 10 9 0 1 59-25 27
4. Celestin 10 9 0 1 55-23 27
5. Sănătatea 10 8 0 2 64-26 24
6. Auchan 10 5 2 3 56-38 17
7. Rovalstone 10 5 0 5 45-44 15
8. Dedeman 10 5 0 5 34-40 15
9. Global Design 10 5 0 5 43-54 15
10. Trecătorul 10 4 1 5 53-55 14
11. Management Account 10 3 2 5 43-48 12
12. Norocel 10 4 0 6 53-56 12
13. AD Auto Total 10 3 1 6 44-60 11
14. Comtransport 10 3 1 6 42-59 11
15. Autogray-Fan Courier 10 3 0 7 44-56 9
16. Taco Loco 10 3 0 7 26-51 9
17. Sidem 10 2 1 7 25-56 8
18. MIND Software 10 2 0 8 29-70 6
19. Assist Software 10 1 2 7 26-72 5
20. Ecuator 10 1 1 8 40-75 4
Notă: În caz de egalitate după încheierea timpului regulamentar se execută lovituri de departajare. Echipa câștigătoare la penalty-uri va câștiga două puncte, iar învinsa un punct!
Programul de săptămâna aceasta, în care pe lângă cele 10 meciuri din etapa a XI-a, se vor juca și 5 partide în avans din etapa IX-a:
Luni, 16 octombrie, ora 18.00: Norocel – Management Account
Luni, 16 octombrie, ora 19.00: Rovalstone – Valexin
Luni, 16 octombrie, ora 20.00: Apărătorii – Ecuator
Marți, 17 octombrie, ora 18.00: Trecătorul – Sidem
Marți, 17 octombrie, ora 19.00: AD Auto Total – Autogray-Fan Courier
Marți, 17 octombrie, ora 20.00: Celestin – MIND Software
Marți, 17 octombrie, ora 21.00: Assist Software – Dedeman
Miercuri, 18 octombrie, ora 18.00: ISU Suceava – Taco Loco
Miercuri, 18 octombrie, ora 19.00: Comtransport - Sănătatea
Joi, 19 octombrie, ora 18.00: Global Design – Auchan
Joi, 19 octombrie, ora 19.00: Management Account – AD Auto Total (din etapa a XII-a)
Vineri, 20 octombrie, ora 18.00: Celestin – Trecătorul (din etapa a XII-a)
Vineri, 20 octombrie, ora 19.00: MIND – Autogray-Fan Courier(din etapa a XII-a)
Vineri, 20 octombrie, ora 20.00: Taco Loco – Norocel (din etapa a XII-a)
Vineri, 20 octombrie, ora 21.00: Ecuator – ISU Suceava(din etapa a XII-a)