Google
Arcadia CMB
Arcadia CMB
Arcadia CMB
 
sâmbătă, 24 sep 2016 - Anul XXI, nr. 224 (6337)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6639 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1179 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal pe teren redus – Liga Companiilor

Trecătorul și Ecuator au spart gheața

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

al Ligii Companiilor, competiția adresată angajaților din societățile comerciale sucevene. În runda a doua ar fi de remarcat performanța obținută de grupările Trecătorul și Ecuator, aflate la prima victorie în campionat. Un rezultat pozitiv a obținut și Taco Loco, în fața unei echipe teoretic mai bine cotate, precum Prodalcom-Simba. Deosebit de echilibrat a fost duelul Norocel - Civica-Management Account, încheiat, de altfel, nedecis, precum și întâlnirea dintre Dedeman și Albertino-Kalman, câștigată la limită de prima echipă.

Firma Bergenbier, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret rămân şi pe mai departe parteneri oficiali ai competiţiei organizate de Civica Sport Center şi Monitorul de Suceava.

Trebuie menţionat că Liga Companiilor Suceava este afiliată la întrecerea naţională cu acelaşi nume, care activează sub egida Asociaţiei Fotbaliştilor Amatori şi Nonamatori din România, având colaborări în Bucureşti şi în mai multe judeţe din România.

 

Rezultate înregistrate în etapa a III-a:

Euro Est Group – Global Design 0-9
Au marcat: Grigoriciuc (6), Ursulinschi (2), Burcaș.
Rovalstone – Autogray-Fan Courier 7-3
Au marcat: Duceac (3), C. Ailenei (2), Ghenici, Sidău (autogol), respectiv Pădurariu (2), Agapi.
Trecătorul – Valexin-Intermimar 7-4
Au marcat: Blându (4), Grămadă (2), Puraveț, respectiv Craiu (4).
Norocel – Civica-Management Account 4-4
Au marcat: Mihai (3), Cozma, respectiv Dănilă (2), Huțanu, Hușman.
Ecuator – Tim Group-Fides 6-4
Au marcat: Tănase (2), Cora (2), C. Ursaciuc, Vouciuc, respectiv Macoviciuc (2), Girigan (2).
Albertino – Dedeman 2-3
Au marcat: Tunea, Crap, respectiv Haidău (2), Prodan.
Prodalcom-Simba – Taco Loco 2-2
Au marcat: Solonariu, Marfici, respectiv Ifrim (2).
Lidl – Inter Conti-Avastar 2-10
Au marcat: Semeniuc, Pomparău, respectiv Grădinariu (5), Râșcu (3), C. Varzaru, Scripcariu.
Rocast Nord – Railex-Celestin 0-10

 

Clasament

1. Inter Conti-Avastar                      4       4       0       0       38-11 12
2. Rovalstone                                   4       3       1       0       20-9  10
3. Railex-Celestin                             3       3       0       0       36-6  9
4. Dedeman                                               3       3       0       0       17-4  9
5. Civica-Management Account       3       2       1       0       20-10          7
6. Global Design                              3       2       0       1       18-7  6
7. Autogray-Fan Courier                           3       2       0       1       15-13          6
8. Valexin-Intermimar                      3       1       1       1       17-11 4
9. Prodalcom-Simba                        3       1       1       1       13-8  4
10. Norocel                                      3       1       1       1       16-16          4
11. Albertino-Kalman                      3       1       0       2       13-16          3
12. Ecuator                                      4       1       0       3       14-22          3
13. Trecătorul                                  4       1       0       3       15-27          3
14. Tim Group-Fides                       4       1       0       3       18-31          3
15. Rocast Nord                              3       1       0       2       9-23  3
16. Taco Loco                                  3       0       1       2       7-18  1
17. Lidl                                            4       0       0       4       11-36 0
18. Euro Est Group                         3       0       0       3       5-34  0

 

Programul etapei a IV-a:

Luni, 26 septembrie, ora 18.00: Civica-Management Account – Rocast Nord
Luni, 26 septembrie, ora 19.00: Railex-Celestin – Prodalcom-Simba
Marţi, 27 septembrie, ora 18.00: Valexin-Intermimar – Euro Est Group
Marţi, 27 septembrie, ora 19.00: Taco Loco – Albertino-Kalman
Miercuri, 28 septembrie, ora 18.00: Tim Group-Fides – Dedeman
Miercuri, 28 septembrie, ora 19.00: Inter Conti-Avastar – Rovalstone
Miercuri, 28 septembrie, ora 20.00: Global Design – Norocel
Joi, 29 septembrie, ora 18.00: Ecuator – Lidl
Joi, 29 septembrie, ora 19.00: Autogray-Fan Courier – Trecătorul

 

Tot în această săptămână se vor disputa alte trei meciuri în avans din etapa a V-a:

Joi, 29 septembrie, ora 20.00: Simba-Prodalcom – Civica-Management Account
Vineri, 30 septembrie, ora 18.00: Albertino-Kalman – Railex-Celestin
Vineri, 30 septembrie, ora 19.00: Dedeman – Taco Loco
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Trecătorul și Ecuator au spart gheața.
 Vizualizări articol: 2380 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trecătorul și Ecuator au spart gheața0.05

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei

Reteta Zilei

Bucataria pentru toti Salată de vinete cu iaurt şi susan Este o versiune mai uşoară şi mai fină a clasicei noastre salate de vinete. Spre deosebire de varianta obişnuită, aceasta, folosită mai ales prin Dobrogea, este de inspiraţie turcească şi nu foloseşte decât foarte puţin ulei, fără a pierde din... Citeşte