sâmbătă, 17 sep 2016 - Anul XXI, nr. 218 (6331)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9126 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6804 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Minifotbal – Campionatul judeţean pentru old-boys „Ambro”

Patru formaţii conduc plutonul fruntaş cu maximum de puncte

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul judeţean de minifotbal pentru old-boys „Ambro” a continuat săptămâna aceasta cu meciurile etapei a II-a. Principalele favorite la titlu, Inter Conti, Crama cu Ştaif şi Vivendi, au obţinut victorii fără dubii în această rundă, ca şi Atletico, care a reuşit să-şi facă loc în plutonul fruntaş. La fel de clar s-au mai impus Paulcor Mediterana şi Valexin, două formaţii solide, care vor avea un cuvânt greu de spus în actuala ediţie de campionat.

Într-un alt joc al rundei Brădet şi Eco Optic au încheiat nedecis, ambele formaţii păstrându-şi invincibilitatea în acest sezon.

Ca şi până acum, sponsor principal al campionatului a rămas societatea Ambro, un nume cu tradiţie în minifotbalul sucevean din ultimii 20 de ani, implicate activ în organizarea competiţiei fiind, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret. 

 

Rezultate înregistrate în etapa a II-a:

Eco Optic – Brădet 2-2
Au marcat: Sofian (2), respectiv G. Oniu (2)
Thermonet – Crama cu Ştaif 0-4
Au marcat: Cioată (2), Luca, Fl. Haraga.
Atletico – Galacticii 5-1
Au marcat: Beudean (2), Vl. Grosu, Zovea, Şuleapă, respectiv Palievici.
Inter Conti – Artra 8-2
Au marcat: Grigorean (4), Burlacu (2), Boghiu, D. Oniu, respectiv D. Raţă, Acsinte.
Ambro-Autobest HQ – Paulcor-Mediterana 0-5
Au marcat: Cornea (4), M. Andrieş.
Vivendi – Euro Express Full 4-2
Au marcat: D. Goian (3), Fercalo, respectiv Fl. Stamate, Jităreanu.
Concordia – Valexin 1-7
Au marcat: Manoliu, respectiv Ţiprigan (2), M. Mihai (2), Spânu (2), Bujorean.
Bucovina a stat.

 

Clasament

1. Vivendi  2       2       0       0       12-4  6
2. Crama cu Ştaif        2       2       0       0       10-2  6
3. Atletico   2       2       0       0       9-1    6
4. Inter Conti      2       2       0       0       12-5  6
5. Brădet    2       2       0       0       8-4    4
6. Paulcor Mediterana 2       1       0       1       8-4    3
7. Valexin   2       1       0       1       9-9    3
8. Eco Optic        1       0       1       0       2-2    1
9. Euro Express Full    2       0       1       1       3-5    1
10. Galacticii       2       0       1       1       2-6    1
11. Thermonet    2       0       1       1       1-5    1
12. Ambro-Autobest HQ       2       0       1       1       1-6    1
13. Bucovina       1       0       0       1       2-6    0
14. Concordia     2       0       0       2       3-13  0
15. Artra    2       0       0       2       2-12  0

        

Programul etapei a III-a:

Marţi, 20 septembrie, ora 18.00: Eco Optic – Concordia
Marţi, 20 septembrie, ora 19.00: Brădet – Bucovina
Marţi, 20 septembrie, ora 20.00: Crama cu Ştaif – Atletico
Miercuri, 21 septembrie, ora 18.00: Galacticii – Inter Conti
Miercuri, 21 septembrie, ora 19.00: Artra – Ambro-Autobest HQ
Joi, 22 septembrie, ora 18.00: Paulcor-Mediterana – Vivendi
Joi, 22 septembrie, ora 19.00: Euro Express – Valexin
Thermonet stă în această rundă.
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Patru formaţii conduc plutonul fruntaş cu maximum de puncte.
 Vizualizări articol: 2410 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patru formaţii conduc plutonul fruntaş cu maximum de puncte0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei