Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6373 lei
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal, Liga a III-a

Bucovina Rădăuți a înregistrat al patrulea rezultat de egalitate

În etapa cu numărul XII din Liga a III-a de fotbal, Bucovina Rădăuți a remizat sâmbătă în deplasarea de la Inter Dorohoi, scor 2 – 2, acesta fiind al patrulea egal înregistrat în acest sezon de reprezentanta județului Suceava în eșalonul trei. Elevii antrenorului Iulian Ionesi au fost conduși de două ori în acest meci, dar au revenit de fiecare dată după trei minute. Prima parte a fost una foarte disputată, în care s-au marcat toate cele patru goluri ale partidei, ambele echipe având mai multe ocazii de a marca. Gazdele au deschis scorul după 15 minute de joc prin Netbai, fostul jucător al rădăuțenilor învingându-l pe Butnariu cu o minge lovită cu capul de la 7 metri, în urma unei centrări. La doar trei minute, Bucovina a reușit să egaleze prin Vișinar, care a șutat din întoarcere de la 14 metri, pe colțul lung, scor 1 – 1. În minutul 25, Dorohoiul a trecut din nou în avantaj după o minge lungă ce a prins apărarea rădăuțeană în față, același Netbai rămânând singur cu portarul, scor 2 – 1. În minutul 28, Amariei a reluat din prima de la 18 metri, mingea intrând în poartă pe la rădăcina barei.

Partea a doua a fost dominată în totalitate de rădăuțeni, dar din păcate nu a fost concretizată cu gol, Julei și Apostol nereușind să-l învingă pe portarul advers din situație de 1 la 1, ultimul în minutele de prelungire.

„Sunt nemulțumit de acest rezultat, deoarece după cum a decurs jocul din teren consider că am pierdut două puncte. Am revenit de două ori imediat ce am fost conduși și ne-am creat multe ocazii, dar din păcate nu le-am concretizat în goluri. Repriza a doua a fost dominată în totalitate de noi, dar fără efect pe tabelă”, a declarat antrenorul jucător al rădăuțenilor, Iulian Ionesi.

Bucovina Rădăuți a început meciul de la Dorohoi în formula: Butnariu, Alexandru, Ciurlă, Hrimiuc, Antonesei, Julei, Plămadă, Amariei, Vișinar, Zaremba și Luțac, pe parcursul jocului intrând în teren și Ionesi, Vitu, Stoian și Apostol.

4

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Bucovina Rădăuți a înregistrat al patrulea rezultat de egalitate.
 Vizualizări articol: 1130 |