Google
 
sâmbătă, 11 aug 2012 - Anul XVII, nr. 186 (5091)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6519 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9743 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Tragere la sorţi

Derbiul de tradiţie Suceava – Botoşani din Liga a II-a, programat în etapa a doua

Ieri s-a efectuat tragerea la sorţi pentru Liga a II-a de fotbal. Rapid CFR Suceava va avea un început dificil de campionat. După ce în prima etapă, pe 1 septembrie, va înfrunta pe „Areni” Delta Tulcea, o formaţie care mai mereu a cochetat cu poziţiile fruntaşe în ultimii ani, Rapid se va deplasa în etapa cu numărul doi pe terenul eternei rivale, FC Botoşani.

Antrenorul sucevenilor, Ovidiu Murariu, spune că tragerea la sorţi nu a fost dintre cele mai favorabile, dar crede că toate meciurile trebuie abordate cu optimism şi curaj.

„Atât debutul cât şi finalul de campionat sunt abrupte, cu echipe care au avut de spus ceva în fotbalul românesc. Eu sper să ne acomodăm cât mai rapid cu rigorile Ligii a II-a şi să nu ne speriem de adversari. Uşor-uşor am început să cristalizăm un lot de 22-23 de jucători cu care vom aborda campionatul, iar dintre aceştia să închegăm un prim 11 cât mai competitiv”, a declarat Ovidiu Murariu.

În ceea ce priveşte drepturile de televizare, acestea vor fi puse în discuţie săptămâna viitoare. „Am desemnat doi reprezentanţi ai Ligii a II-a care vor negocia acest aspect joia viitoare. Noi sperăm să obţinem minim 40.000 de euro de echipă pe sezon din aceste drepturi de televizare”, a declarat Dumitru Moldovan, preşedintele executiv al Rapid CFR Suceava.

 

Programul complet al Seriei I a Ligii a II-a:
 
Etapa I
Unirea Slobozia – Callatis Mangalia
Chindia Târgovişte – CF Brăila
CS Buftea – FCM Bacău
Dinamo II Bucureşti – Săgeata Năvodari
Farul Constanţa – Sportul Studenţesc
Dunărea Galaţi – CS Otopeni
Rapid CFR Suceava – Delta Tulcea
FC Botoşani stă
 
Etapa a II-a
CF Brăila – Unirea Slobozia
FCM Bacău – Chindia Târgovişte
Săgeata Năvodari – CS Buftea
Sportul Studenţesc – Dinamo II Bucureşti
CS Otopeni – Farul Constanţa
Delta Tulcea – Dunărea Galaţi
FC Botoşani – Rapid CFR Suceava
Callatis Mangalia stă
 
Etapa a III-a
CF Brăila – Callatis Mangalia
Unirea Slobozia – FCM Bacău
Chindia Târgovişte – Săgeata Năvodari
CS Buftea – Sportul Studenţesc
Dinamo II Bucureşti – CS Otopeni
Farul Constanţa – Delta Tulcea
Dunărea Galaţi – FC Botoşani
Rapid CFR Suceava stă
 
Etapa a IV-a
FCM Bacău – CF Brăila
Săgeata Năvodari – Unirea Slobozia
Sportul Studenţesc – Chindia Târgovişte
CS Otopeni – CS Buftea
Delta Tulcea – Dinamo II Bucureşti
FC Botoşani – Farul Constanţa
Callatis Mangalia– Rapid CFR Suceava
Dunărea Galaţi stă
 
Etapa a V-a
FCM Bacău – Callatis Mangalia
CF Brăila – Săgeata Năvodari
Unirea Slobozia – Sportul Studenţesc
Chindia Târgovişte – CS Otopeni
CS Buftea – Delta Tulcea
Dinamo II Bucureşti – FC Botoşani
Dunărea Galaţi – Rapid CFR Suceava
Farul Constanţa stă
 
Etapa a VI-a
Săgeata Năvodari – FCM Bacău
Sportul Studenţesc – CF Brăila
CS Otopeni – Unirea Slobozia
Delta Tulcea – Chindia Târgovişte
FC Botoşani – CS Buftea
Rapid CFR Suceava – Farul Constanţa
Callatis Mangalia – Dunărea Galaţi
Dinamo II Bucureşti stă
 
Etapa a VII-a
Săgeata Năvodari – Callatis Mangalia
FCM Bacău – Sportul Studenţesc
CF Brăila – CS Otopeni
Unirea Slobozia – Delta Tulcea
Chindia Târgovişte – FC Botoşani
Dinamo II Bucureşti – Rapid CFR Suceava
Farul Constanţa – Dunărea Galaţi
CS Buftea stă
 
Etapa a VIII-a
Sportul Studenţesc – Săgeata Năvodari
CS Otopeni – FCM Bacău
Delta Tulcea – CF Brăila
FC Botoşani – Unirea Slobozia
Rapid CFR Suceava – CS Buftea
Dunărea Galaţi – Dinamo II Bucureşti
Callatis Mangalia – Farul Constanţa
Chindia Târgovişte stă
 
Etapa a IX-a
Callatis Mangalia – Sportul Studenţesc
Săgeata Năvodari – CS Otopeni
FCM Bacău – Delta Tulcea
CF Brăila – FC Botoşani
Chindia Târgovişte – Rapid CFR Suceava
CS Buftea – Dunărea Galaţi
Dinamo II Bucureşti – Farul Constanţa
Unirea Slobozia stă
 
Etapa a X-a
CS Otopeni – Sportul Studenţesc
Delta Tulcea – Săgeata Năvodari
FC Botoşani – FCM Bacău
Rapid CFR Suceava – Unirea Slobozia
Dunărea Galaţi – Chindia Târgovişte
Farul Constanţa – CS Buftea
Dinamo II Bucureşti – Callatis Mangalia
CF Brăila stă
 
Etapa a XI-a
Callatis Mangalia – CS Otopeni
Sportul Studenţesc – Delta Tulcea
Săgeata Năvodari – FC Botoşani
CF Brăila – Rapid CFR Suceava
Unirea Slobozia – Dunărea Galaţi
Chindia Târgovişte – Farul Constanţa
CS Buftea – Dinamo II Bucureşti
FCM Bacău stă
 
Etapa a XII-a
Delta Tulcea – CS Otopeni
FC Botoşani – Sportul Studenţesc
Rapid CFR Suceava – FCM Bacău
Dunărea Galaţi – CF Brăila
Farul Constanţa – Unirea Slobozia
Dinamo II Bucureşti – Chindia Târgovişte
CS Buftea – Callatis Mangalia
Săgeata Năvodari stă
 
Etapa a XIII-a
Callatis Mangalia – Delta Tulcea
CS Otopeni – FC Botoşani
Săgeata Năvodari – Rapid CFR Suceava
FCM Bacău – Dunărea Galaţi
CF Brăila – Farul Constanţa
Unirea Slobozia – Dinamo II Bucureşti
Chindia Târgovişte – CS Buftea
Sportul Studenţesc stă
 
Etapa a XIV-a
FC Botoşani – Delta Tulcea
Rapid CFR Suceava – Sportul Studenţesc
Dunărea Galaţi – Săgeata Năvodari
Farul Constanţa – FCM Bacău
Dinamo II Bucureşti – CF Brăila
CS Buftea – Unirea Slobozia
Chindia Târgovişte – Callatis Mangalia
CS Otopeni stă
 
Etapa a XV-a
Callatis Mangalia – FC Botoşani
CS Otopeni – Rapid CFR Suceava
Sportul Studenţesc – Dunărea Galaţi
Săgeata Năvodari – Farul Constanţa
FCM Bacău – Dinamo II Bucureşti
CF Brăila – CS Buftea
Unirea Slobozia – Chindia Târgovişte
Delta Tulcea stă.
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Derbiul de tradiţie Suceava – Botoşani din Liga a II-a, programat în etapa a doua.
 Vizualizări articol: 732 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 3.67/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 3.7 din 3 voturi
Derbiul de tradiţie Suceava – Botoşani din Liga a II-a, programat în etapa a doua3.753

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei