Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
 
miercuri, 16 dec 2009 - Anul XIV, nr. 295 (4281)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6346 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9285 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Cupa Moş Crăciun

Academia "Gheorghe Hagi" joacă în deschidere

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

La sfârşitul acestei săptămâni, municipiul Suceava va găzdui cea de-a treia ediţie a Cupei Moş Crăciun la minifotbal. La competiţia din acest an, organizată de Consiliul Local Suceava, Consiliul Judeţean Suceava, Universitatea „Ştefan cel Mare” Suceava şi Liceul cu Program Sportiv şi-au anunţat participarea formaţiile Academia „Gheorghe Hagi”, Gloria Bistriţa, FC Braşov, Poli Iaşi, LPS Iaşi, LPS Botoşani, CSŞ Botoşani, Oţelul Galaţi, Steaua Dunării Galaţi, Presing Bucureşti, Luceafărul Brăila, Xela Baia Mare, Salina Ocna Şugatag şi FC Buiucani (Republica Moldova), LPS Suceava, Sporting Suceava, Danalis Zvoriştea, AS Caşuba & Găluşcă Suceava şi Cetatea Suceava. Cei peste 500 de copii înscrişi în competiţie se vor întrece la patru categorii de vârstă, 1998, 1999, 2000 şi 2001, pe terenul sintetic de la Universitate şi în sala Liceului cu Program Sportiv.
 

Iată cum arată programul echipelor sucevene pentru faza grupelor:

Sala Liceului cu Program Sportiv

Vineri – 15.30: Sporting Suceava (1999) – Academia Gheorghe Hagi
- 17.00: LPS Suceava (1999) – FC Buiucani
- 17.30: Cetatea Suceava (1999) – Gloria Bistriţa 2
- 18.30: Sporting Suceava (2000) – Xela Baia Mare
- 20.30: Sporting Suceava (2001) – Luceafărul Brăila
- 21.30: Cetatea Suceava (2001) – Gloria Bistriţa

Sâmbătă – 7.00: Cetatea Suceava (1999) – CSS Botoşani
- 7.30: Sporting Suceava (2000) – FC Buiucani
- 9.00: LPS Suceava (2000) – Academia Gheorghe Hagi
- 9.30: Sporting Suceava (1999) – Noua Generaţie Iaşi
- 11.00: LPS Suceava (1999) – Gloria Bistriţa
- 11.30: Cetatea Suceava (1999) – Luceafărul Brăila
- 13.00: Sporting Suceava (2001) – Presing Bucureşti
- 13.30: Cetatea Suceava (2001) – FC Buiucani
- 15.00: Sporting Suceava (2000) – LPS Iaşi
- 15.30: LPS Suceava (2000) – LPS Botoşani
- 16.30: Sporting Suceava (1999) – LPS Botoşani
- 17.30: LPS Suceava (1999) – Xela Baia Mare
- 19.00: Sporting Suceava (2000) – Luceafărul Brăila
- 20.00: Sporting Suceava (2001) – Oţelul Galaţi
- 20.30: Cetatea Suceava (2001) – LPS Iaşi
- 22.30: LPS Suceava (2000) – Gloria Bistriţa

Terenul sintetic de la Universitate

Vineri – 17.40: LPS Suceava (1998) – Steaua Dunării Galaţi
- 18.20: AS Caşuba & Găluşcă Suceava (1998) – FCM Bacău
- 20.20: Danalis Zvoriştea (1998) – Academia Gheorghe Hagi
- 21.00: Sporting Suceava (1998) – Presing Bucureşti
- 21.40: LPS Suceava (1998) – LPS Botoşani
- 22.30: AS Caşuba & Găluşcă (1998) – Luceafărul Brăila

Sâmbătă – 10.00: AS Caşuba & Găluşcă (1998) – FC Braşov 2

- 10.40: Danalis Zvoriştea (1998) – FC Braşov 1
- 13.20: LPS Suceava (1998) – Xela Baia Mare
- 14.40: Sporting Suceava (1998) – Salina Ocna Şugatag
- 16.00: LPS Suceava (1998) – Gloria Bistriţa
- 16.40: AS Caşuba & Găluşcă (1998) – Poli Iaşi
- 18.40: Danalis Zvoriştea (1998) – FC Buiucani
- 20.00: Sporting Suceava (1998) – Oţelul Galaţi
Duminică, în ultima zi a turneului, sunt programate meciurile din faza semifinalelor şi finalele.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Academia "Gheorghe Hagi" joacă în deschidere.
 Vizualizări articol: 963 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 3.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 3.0 din 2 voturi
Academia "Gheorghe Hagi" joacă în deschidere3.052

Optik Tataru
Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei