TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
vineri, 27 nov 2009 - Anul XIV, nr. 279 (4265)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8747 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0535 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Lupte greco-romane

Două medalii pentru echipele sucevene

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

După echipa de lupte greco-romane la seniori a CSM Suceava, care a câştigat bronzul naţional în această toamnă, cele două echipe de juniori I din judeţ, mai exact LPS Suceava şi CSŞ CSM Bucovina Rădăuţi au reuşit să urce pe podiumul naţionalelor de la Botoşani, rădăuţenii câştigând argintul, în timp ce sucevenii au luat bronzul.
La acest turneu final, pe lângă echipa LPS Suceava, pregătită de Andrei Bolohan şi Valerică Gherasim, şi cea de la CSŞ CSM Bucovina Rădăuţi, pregătită de Ştefan Rusu şi Mihai Haiura, în lupta pentru o medalie au mai intrat alte patru echipe, mai exact LPS Botoşani, LPS Slatina, CSŞ Satu Mare şi CSŞ Timişoara. Din echipa suceveană ce s-a întors acasă cu medalia de bronz au făcut parte sportivii, Mihai Şulea, la categoria 42 de kilograme, Ionuţ Acostăchioaie, 46 de kilograme, Vasile Dudău şi Iulian Şopîrlă, la 50 de kilograme, Daniel Crîşmariu, 54 de kilograme, Ştefan Mihuţ, categoria 58 de kilograme, Andrei Apetre, 63 de kilograme, Bogdan Tipa şi Ionuţ Gherman, categoria 69 de kilograme, Ioan Geană, 76 de kilograme, Ştefan Babei, 85 de kilograme şi Lorin Gavrilovici, la categoria 100 de kilograme. În prima partidă a turneului, suceveni au întâlnit echipa gazdă, cea care a ieşit la final campioană, partidă terminată la egalitate, botoşănenii impunându-se la limită, la tuşaveraj, scor 22 – 21.
„A fost un concurs foarte tensionat cu meciuri deosebit de disputate, deznodământul acestora fiind greu de anticipat. Am avut şansa noastră la medalia de aur, dar la final a trebuit să ne mulţumim cu medalia de bronz. Mulţumim din nou celor care ne-au ajutat să obţinem această performanţă, directorului LPS Suceava, Dumitru Bernicu, clubului CSM Suceava, care ne-a pus la dispoziţie sala de antrenament, conducerii de la Palatul Copiilor, Inspectoratul Şcolar Judeţean şi nu în ultimul rând colectivului de profesori de la LPS care ne-au înţeles şi ne-au sprijinit. Le mulţumim în aceeaşi măsură părinţilor, dar şi primarului comunei Slatina, Ilie Gherman şi patronului „Club Melody”, Sebi Caba, cei care ne-au sprijinit de fiecare dată”, a declarat antrenorul Andrei Bolohan.
Tehnicianul sucevean a ţinut să remarce prestaţia sportivului Ionuţ Acostăchioaie, cel care şi-a învins fără probleme toţi adversarii, asta chiar dacă a făcut eforturi deosebite să intre la categoria sa de greutate, 46 de kilograme.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Două medalii pentru echipele sucevene.
 Vizualizări articol: 566 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Două medalii pentru echipele sucevene0.05

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
LaStrada - Incaltaminte - Piele - Blanuri - Accesorii
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei