Google
 
miercuri, 28 aug 2019 - Anul XXIV, nr. 200 (7201)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7764 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3067 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal internaţional

Sebastian Nechita va participa la Syrenka Cup cu echipa naţională Under 17 a României

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Mijlocaşul sucevean Sebastian Nechita a fost convocat la lotul naţional de juniori Under 17 al României, care în perioada 6-11 septembrie va participa la ediţia din 2019 a Syrenka Cup, competiţie organizată de către Federaţia Poloneză de Fotbal.

Cele opt echipe care au confirmat prezenţa au fost împărţite în două grupe, după cum urmează: Grupa A - Polonia, Georgia, Norvegia, Elveţia şi Grupa B - Anglia, Finlanda, România, Austria.
În prima etapă, programată la 6 septembrie, România U17 va juca împotriva selecţionatei similare a Austriei. În funcţie de rezultat, în 8 septembrie, selecţionata "tricoloră" va juca împotriva câştigătoarei/pierzătoarei din celălalt meci al grupei, Anglia - Finlanda.
În ultima etapă a turneului sunt programate meciurile pentru clasament, urmând ca "tricolorii" să întâlnească o echipă din cealaltă grupă, în funcţie de rezultatele obţinute până atunci. România U17 a câştigat Syrenka Cup în 2015.

Sebastian Nechita este un jucător de bază al naţionalei Under 17, pentru care a reuşit să marcheze de mai multe ori în ultimul an, în confruntările cu Republica Moldova, Emiratele Arabe Unite, Macedonia, Polonia şi Slovenia.
Lotul convocat de selecţionerul Adrian Văsâi pentru Syrenka Cup este următorul: portari - Robert Popa (FC Argeş), Cosmin Trandafir (FC Viitorul); fundaşi - Sergiu Pîrvulescu (ACS Kids Tâmpa Braşov), Grigoraş Pantea (FCSB), Gabriel Dănuleasa (FC Viitorul), Robert Lungu (Girona FC/Spania), Eduard Avram (Gaz Metan Mediaş), Bogdan Lazăr (FC Viitorul); mijlocaşi - Dan Sîrbu (FC Viitorul), Andrei Pandele (FCSB), Nicolas Popescu (FC Viitorul), Sebastian Nechita (ACS Juniorul Suceava), Ştefan Bodişteanu (FC Viitorul), Romeo Niţă (FCSB), Luca Andronache (Academica Clinceni), Lucian Simedru (CFR Cluj), Robert Csala (FK Csikszereda Miercurea Ciuc), Sasha Agiveli (FC Viitorul); atacanţi - Robert Tudor (FCSB) şi Bogdan Jeler (CS Minaur Baia Mare).

Generaţia tricolorilor născuţi în 2003 va debuta în preliminariile EURO 2020, dedicat juniorilor sub 17 ani, în toamna acestui an. România face parte dintr-o grupă alături de Rusia, Elveţia şi San Marino. Partidele vor fi găzduite de ţara noastră.

Programul este următorul: România – Elveţia (24 octombrie 2019), Rusia – România (27 octombrie 2019), San Marino – România (30 octombrie 2019).

Primele două clasate din fiecare cele 13 grupe de calificare vor merge mai departe, alături de cele mai bune patru locuri 3, la Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European. La turneul final din 2020, găzduit de Estonia, pe lângă ţara gazdă se vor califica învingătoarele din cele opt grupe de la „Elită”, plus cele mai bune şapte ocupante ale locurilor secunde.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Sebastian Nechita va participa la Syrenka Cup cu echipa naţională Under 17 a României.
 Vizualizări articol: 1791 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sebastian Nechita va participa la Syrenka Cup cu echipa naţională Under 17 a României0.05

Shopping City Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Oftalmologie Ochelari Lentile Rame Optometrie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei