marţi, 29 nov 2022 - Anul XXVII, nr. 281 (8198)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9221 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5466 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   3 imagini |   ø fişiere video

Recunoaștere

Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Elevii cu performanțe la olimpiade și concursurile școlare, precum și profesorii lor îndrumători, au fost premiați, luni, de președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, în cadrul unei ceremonii organizate la Teatrul Municipal „Matei Vișniec” din Suceava. Au fost premiați 81 de elevi cu rezultate deosebite la olimpiade internaționale, naționale și la concursuri sportive sau artistice de nivel național; 241 de elevi și echipe de elevi care au obținut locul I la olimpiade și concursuri județene și aproape 30 de profesori care i-au coordonat pe elevii cu rezultate deosebite.

Printre elevii din unitățile de învățământ preuniversitar de stat, particular sau confesional acreditat ce au obținut distincții în cadrul olimpiadelor pe discipline, al olimpiadelor de creaţie tehnico-ştiinţifică şi artistică şi al olimpiadelor sportive, organizate și finanțate de Ministerul Educaţiei în anul școlar 2021-2022, trei dintre ei au fost răsplătiți cu premii speciale. Rafaela Barac Bologa și David Palaghianu, de la Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava, ambii cu premiul I la Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori, au primit câte 10.000 de lei, iar Caterina Beleș, de la Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului, care a obținut mențiune la Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă, a fost premiată de CJ cu 2.500 de lei.

Elevii care au obținut locul I la olimpiadele naționale au fost răsplătiți cu premii de 500 de lei, cei care s-au plasat pe locul II au primit din partea CJ câte 400 de lei, iar cei cu premiul III - câte 300 de lei.

Echipa de handbal de la Liceul cu Program Sportiv, care este campioană națională, a primit 2.400 de lei, campionii naționali la volei de la Colegiul Național „Nicu Gane” au primit 2.000 de lei, iar campionii naționali la handbal la nivel gimnazial, de la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava - 2.400 de lei. Elevii care au obținut locul I la olimpiadele județene au fost răsplătiți cu câte 200 de lei.

Profesorii coordonatori au primit diplome de excelență și câte 300 de lei/elev performant. În cazul în care un elev a fost coordonat de doi profesori, premiul s-a împărțit la doi, iar dacă un profesor a avut elevi premianți la mai multe școli, premiul s-a dublat. Au primit diplome de excelență: Gabriela Anuței, de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava; Anișor Vasiliu – CN „Nicu Gane” Fălticeni; Constantin Bogdan, Tiberiu Ciubotaru, Larisa Popa, Călin Baban, Raluca Schipor Baban - Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava, Delia Martineac - CN „Petru Rareș” Suceava; Lucia Mihoc - Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava, Antoneta Crainiciuc – CT „Lațcu Vodă” Siret; Daniela Gafiuc Lehaci - Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc; Irina Buta - Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava; Marieta Schmegner – Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus; Maria Chahula Ostrovschi – Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz” Solonețu Nou; Teresa Biala – Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek" Poiana Micului; Hanna Galecka – Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului; Iulian Dugan – Liceul cu Program Sportiv Suceava;  Bogdan Bădărău – CN „Nicu Gane” Fălticeni; Gabriela Jijie și Vasile Boca, de la Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava; Anca Greculeac – CN „Petru Rareș” Suceava; Cristina Dumitraș, Petru Crăciun, Sorin Golda, Carmen Amurăriței și Carmen Marici – CN „Ștefan cel Mare” Suceava.

La finalul ceremoniei, președintele Flutur i-a felicitat atât pe elevi și pe profesorii care i-au îndrumat, cât și pe părinții copiilor și tinerilor care fac performanță.

OLIMPIADE INTERNAȚIONALE – CATEGORIA 1

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

  1.  

Barac Bologa Rafaela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori

Premiul I

10000

  1.  

Palaghianu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Științele Spațiului pentru juniori

Premiul I

10000

  1.  

Beleș Caterina

Colegiul „Alexandru cel Bun”

Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Mențiune

2500

 

OLIMPIADE NAȚIONALE

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

  1.  

Sorocan Elena

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Limba rusă modernă

Premiul I

500

  1.  

Clipa Teodora

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Psihologie generală

Premiul I

500

  1.  

Buculei Teodora Simina

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Istorie

Premiul I

500

  1.  

Boloca Tudor Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Interpretare

Saxofon

Premiul I

500

  1.  

Varvaroi G. Teodora - Iuliana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

  1.  

Găleanu A.L. Ștefan

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

  1.  

Palaghiea F. Cătălina - Ionela

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

500

  1.  

Șoiman Ana

Colegiul Național„Petru Rareș”Suceava

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

  1.  

Patraucean Ioan

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei”Suceava

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

  1.  

Schipor Maria Larisa

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă”Siret

Olimpiada de limba Ucraineană

Premiul I

500

  1.  

Bruja Maria

Școala Gimnazială

„Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul I

500

  1.  

Acasandrei  Maria

Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul I

500

  1.  

Coroamă V. Dumitru

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Olimpiada de Tehnologii - Fabricarea produselor din lemn

Premiul I

500

  1.  

Iedenac Eliza-Maria

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz”Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

  1.  

Curuţ   Darius

 

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek”Poiana Micului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

  1.  

Revai David

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

  1.  

Longher Karolina-Janina

Colegiul Național „Mihai Eminescu”Suceava

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul I

500

  1.  

Hulubeac Mihai Alexandru

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe aplicate - seniori

Premiul I

500

  1.  

Grigoraș Antonie Rareș

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

  1.  

Comșa Mirela Elena

 

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

  1.  

Botezat David

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Creativitate Științifică  - categoria Științe fundamentale - seniori

Premiul I

500

  1.  

Hostiuc Dinu Dan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Reli– Alianța Evanghelică

Premiul I

500

  1.  

Har Octavian Răzvan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Limba engleză

Premiul II

400

  1.  

Beleca Alexia Maria

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba franceză

Premiul II

400

  1.  

Florescu Mara Gabriela

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Teoria și practica instruirii și evaluării

Premiul II

400

  1.  

Ionescu M. Marian Nicolay

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul II

400

  1.  

Hrițcu Maria Cristina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de Interpretare

Pian

Premiul II

400

  1.  

Strugaru M. Ioana Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Arte

Premiul II

400

  1.  

Grigoriciuc Cezarina Iuliana

Școala Gimnazială Negostina - Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

  1.  

Bilivorschi Lorena Iasmina

Școala Gimnazială Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

  1.  

Gherman Ioan

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei”Suceava

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

  1.  

Percic Ilie

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei”Suceava

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul II

400

  1.  

Popa Maria Cristina

Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Matematică

Premiul II

400

  1.  

 

Roșu Alexandra Maria

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba germană modernă

Premiul II

400

  1.  

Mihalache Ștefan

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de TIC

Premiul II

400

  1.  

Molea  Maria

Colegiul Național

„Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul II

400

  1.  

Derevlean Teodora

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de Religie – cultul ortodox

Premiul II

400

  1.  

Morariu Ariana

Școala Gimnazială „Miron Costin”

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul II

400

  1.  

Davidel Petru Alexandru

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Olimpiada de Tehnologii - Construcții, instalații și lucrări publice

Premiul II

400

  1.  

Ilesoi Viorica Trandafira Georgiana

Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologii - Industrie alimentară

Premiul II

400

  1.  

Boroianu Andreea - Alexandra

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Olimpiada de Tehnologii - Industrie alimentară

Premiul II

400

  1.  

Cohut Albert

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz”Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

  1.  

Gavliuc Edi-Ionuț

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz”Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

  1.  

Polacec Bianca

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

  1.  

Hofman Maria Monica

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

  1.  

Coman

David

Colegiul Național „Mihai Eminescu" Suceava

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul II

400

  1.  

Sîrghi Dragoș Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul II

400

  1.  

Spoială Rebeca

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Religie – Alianța Evanghelică

Premiul II

400

  1.  

Baluș Eliza Maria

Colegiul Național Petru Rareș Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul II

400

  1.  

Tofan Ioana

Colegiul Național Petru Rareș Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul II

400

  1.  

Ciolacu Maria

Școala Gimnazială Nr. 2 Vicovu de Sus

Olimpiada de Limba franceză

Premiul III

300

  1.  

Grubi Alexandrina

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Limba rusă modernă

Premiul III

300

  1.  

Bîrsan Raluca Mihaela

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Filosofie

Premiul III

300

  1.  

Ștefan Matei

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Interpretare

Fagot

Premiul III

300

  1.  

Semian Eduard Marian

 

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Interpretare

Trompetă

Premiul III

300

  1.  

Lazarescul M.C. Emanuel – Florin

C.N. de Artă „Ciprian Porumbescu”Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul III

300

  1.  

Sauciuc Miruna

Școala Gimnazială Paltinu - Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba  ucraineană

Premiul III

300

  1.  

Caleniuc Tatiana

Școala Gimnazială Bălcăuți

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

  1.  

Corniciuc Radu

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă”Siret

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

  1.  

Mandiuc Jessica Melisa

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă”Siret

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul III

300

  1.  

Ciocan V. Cătălin Cristian

Colegiul Național „Petru Rareș”Suceava

Olimpiada de Chimie

Premiul III

300

  1.  

Pinticaru V. Andreea

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de Geografie

Premiul III

300

  1.  

Hurjui Alexandru

Colegiul Național „Ștefan cel Mare" Suceava

Olimpiada Informatică

Premiul III

300

  1.  

 

Lupeș Andrei

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Limba germană modernă

Premiul III

300

  1.  

Apetre Denisa Georgiana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul III

300

  1.  

Pislari  S. Alesia Maria

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Limba neogreacă

Premiul III

300

  1.  

Prigoreanu D. Nicolae

Școala Gimnazială nr. 4

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie  Cultură și spiritualitate românească

Premiul III

300

  1.  

Rusu I. Vadim

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Olimpiada de Tehnologii - Turism și alimentație

Premiul III

300

  1.  

Jucan Adnana-Alexandra

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz”Solonețu Nou

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

  1.  

Rujiţchi  Letisia Rafaela

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek”Poiana Micului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

  1.  

Coman Carolina

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

  1.  

Balac David

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

  1.  

Stroca Gabriela

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de Limba și literatura polonă maternă

Premiul III

300

  1.  

Ungurian Erika

Liceul Teoretic Filadelfia

Olimpiada de Religie – Alianța Evanghelică

Premiul III

300

  1.  

Gherghelaș Antonia – Hermine

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de Religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul III

300

  1.  

- Stanciuc Daniel

- Zarițchi Marian  Cătălin

- Focșăneanu Alexandru

- Grigore Sorin Paul

- Sîrghie Florin Marian

- Hreceniuc Ștefan Adi

- Hirghiligiu Teofan Iustinian

- Dascălu Codrin

- Ștejar Claudiu

- Drăgoi David Florin

- Radu Codrin

- Șerban Emanuel George

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Handbal băieți liceu

Premiul I

Campioni Naționali

2400

  1.  

- Stan Ștefan

- Ciubotariu Cezar Mihai

- Ciocan Mihnea

- Toader Constantin Eduard

- Romanică Gabriel

- Macavei Teodor Marian

- Zarojanu Paul

- Corduneanu Emanuel

- Hortopeanu Sabin

- Marian  Robert Constantin

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Volei băieți liceu

Premiul I

Campioni Naționali

2000

  1.  

- Haluca Alexandru

- Hălănduț Alessio Claudiu

- Hoștină Andrei Ștefan

- Ostafe Rareș Andrei

- Zăpodianu Nicolas Andrei

- Dănilă Iustinian

- Muntean Ilie Alexandru

- Popovici Daniel

- Buzu Răzvan

- Cazac Luca

- Blîndu Călin

- Mujdei Cosmin Constantin

Școala Gimnazială „Ion Creangă“ Suceava

Handbal băieți gimnaziu

Premiul I

Campioni Naționali

2400

 

OLIMPIADE JUDEȚENE

Nr. crt.

Nume și prenume elev

Unitatea de învățământ

Denumirea competiției

Distincția obținută

Premiul special/lei

  1.  

Irimescul Iulian-Daniel

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Resurse naturale și protecția mediului

Premiul I

200

  1.  

Pășcuț Ștefan-Răzvan

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Resurse naturale și protecția mediului

Premiul I

200

  1.  

 Huza C. Marina- Elena

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Industrie textilă și pielărie

Premiul I

200

  1.  

Moroșan V. Bianca - Florentina

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Industrie textilă și pielărie

Premiul I

200

  1.  

 Grosoaia Alexandru - Ioan

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Analiza produselor alimentare

Premiul I

200

  1.  

Georgiță A.V. Ionuț Constantin

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Aria curriculară „Tehnologii”

Fabricarea produselor din lemn

Premiul I

200

  1.  

Șuhanec Ionel

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Aria curriculară „Tehnologii”

Electronică, automatizări, telecomunicații

Premiul I

200

  1.  

Croitor Denis Florentin

Colegiul Tehnic „Samuil Isopescu” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Electric, electrotehnic, electromecanic

Premiul I

200

  1.  

Vrabie  Cristian

Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Electric, electrotehnic, electromecanic

Premiul I

200

  1.  

Prelipcean N. V. Andrei

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir ”Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Economic, administrativ, comerț

Premiul I

200

  1.  

Matei D. C. Elena Roxana

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Economic, administrativ, comerț

Premiul I

200

  1.  

Niga C. Angelica Mădălina

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Aria curriculară „Tehnologii”

Turism și alimentație

Premiul I

200

  1.  

Ferariu Albert Marian

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii”

Construcții, instalații și lucrări publice

Premiul I

200

  1.  

Tudosă Denis-Constantin

 

Colegiul „Vasile Lovinescu” Fălticeni

Aria curriculară „Tehnologii” Mecanic

Premiul I

200

  1.  

Popescu Marius Ilie

Școala Gimnaziala ,,Iulian Vesper”Horodnic de Sus

Badminton băieți individual gimnaziu        

Locul I

200

  1.  

Onica Simina

Școala Gimnaziala ,,Iulian Vesper”" Horodnic de Sus

Badminton fete individual gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Boariu Viviana Alesia

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

  1.  

Pavel Maurizio Tudor

 

Colegiul Național ”Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

  1.  

Balabasciuc Alexandra-Ecaterina

Liceul Tehnologic ,,Vasile Cocea” Moldovița

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

  1.  

Airinei Lucian Ionuț

 

Colegiul Tehnic ,,Lațcu Vodă” Siret

Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Premiul I

200

  1.  

Dobrovolschi Alexia

Școala Gimnazială nr. 8 Suceava

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

  1.  

Găitan Sara

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

  1.  

Bujorean Antoniu

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada – Educație tehnologică și aplicații practice

Premiul I

200

  1.  

Canciuc Delia Ioana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

  1.  

Lupașcu Maria Loredana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

  1.  

Drugă Larisa

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada animatorilor

Premiul I

200

  1.  

Mitrofan Alexia

Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava

Olimpiada cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

  1.  

Mareci Sofia

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

  1.  

Galațanu A. M. Matei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Mitocaru M. Silviu – Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Zepciuc C. Flavius – Cornel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Boca R. P. Vasile - Sebastian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Beiu V. Andreea

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

  1.  

Roșca V. Iuliana Georgiana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

  1.  

Neghină D. Florentina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

  1.  

Bortă A. E. Marius Adrian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

200

  1.  

Leonte L. Samuel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Lucan C.I. Aris

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Van Dalen Claudia Nicole

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Premiul I

 

200

  1.  

Cârloanță C.C. Teodor

 

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

  1.  

Pascal D. Maria Emilia

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

  1.  

Bărbuţă B. Theodora-Elena

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

  1.  

Rus C.C. Mihnea Ştefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Biologie

Premiul I

200

  1.  

Popescu D. Șerban -Marian

Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei

Olimpiada de Chimie

Premiul I

200

  1.  

Vașcovici Sabin Vasile

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

  1.  

Nicoară Răzvan

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

  1.  

Mihuță Raul Gabriel

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Creativitate Științifică 

Premiul I

200

  1.  

Amorăriței Tudor

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Grădinariu Anastasia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Palaghianu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Corduneanu I. Eduard Ionuț

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Nastase S. Alexia Ioana

Colegiul Național „Nicu  Gane” Fălticeni

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Cîrstinariu Robert Adrian

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare”Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Burcă M. Paul

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Popa Maria Cristina

 

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Sîrghi Dragoș Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Fizică

Premiul I

200

  1.  

Onuț   B. Beatrice Otilia

Școala Gimnazială Drăgoiești

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul

 

200

  1.  

Cazacu S. Andreea

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul I

200

  1.  

Ursu C.I. Alin-Viorel

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava

Olimpiada de Geografie pentru clasele VIII-XII

Premiul I

200

  1.  

Bârîlă Ștefana

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Ispir Alexandru

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Moroșanu Alexandru

Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Dumitrescul Eduard Valentin

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Luncașu Tudor Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Amorăriței Tudor

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Niță Ștefan Ianis

Școala Gimnazială Nr. 3 Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Tomiță Mircea Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Aparaschivei Tudor Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Poinaru Rareș Aurel

Școala Gimnazială „Miron Coston Suceava

Olimpiada de Informatică

Premiul I

200

  1.  

Colev Thomas

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi" Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Cudla Radu

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi" Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Ivan Florentin

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Pînzari Sebastian

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Popovici Andrei

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Moroșan Daniel

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Har Octavian Răzvan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Inovare și Creație Digitală -  Infoeducație

Premiul I

200

  1.  

Dragomirescu Alexandru-Mihai

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

 

Premiul I

200

  1.  

Croitor Ionuț Lucian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Caterenciuc Teodor

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

200

  1.  

Poroch Carina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Griga Ana-Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Custron Fabian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Constantinescu Alexandru

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Cureleț Ana Maria

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Budui Laura Ioana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

 

Premiul I

200

  1.  

Tanase Abigail Deborah

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Dociu Petru Cristian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Piu Timotei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Muraru Matei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Avasiloaie Iannis

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Stoenescu Ștefan Mihail

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Gavril Flavius

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Kaptar Andrei

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Meșinschi Melina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Dascălu Cristian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Instrumentală

Premiul I

 

200

  1.  

Butnariu Tabita

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Gafincu Darius Constantin

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Constandache Ștefan

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Gavrilovici Ionuț

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Nemțoi Valentin Ionică

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Boloca Tudor Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Hrițcu Maria Cristina

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Asmarandei Marius Daniel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Vlădianu Alexandru

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Vameșu Andrei Vasile

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Gheorma Narcis

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Atănăsoaie Laurențiu

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Apăvăloaie Denis Marian

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Rotaru Liviu

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Balan Sebastian Ionuț

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Sauciuc Iuliana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava

Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală și Studii Teoretice Muzicale

Premiul I

 

200

  1.  

Timotei Alecu

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

  1.  

Pătrăucean Bianca

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

  1.  

Berariu Andreea Maria

Colegiul Național „Mihai Eminescu Suceava

Olimpiada de Istorie

Premiul I

200

  1.  

Puiu N. Alexandra Maria

Colegiul Național „Ștefan cel Mare”Suceava

Olimpiada de lectură- Lectura ca abilitate de viață

Premiul I

200

  1.  

Gavrilescu G.Ana

Colegiul Național „Petru Rareș”Suceava

Olimpiada de lectură- Lectura ca abilitate de viață

Premiul I

200

  1.  

Husarciuc Reia

Școala Gimnazială Nr. 1 Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Purdilă Daria-Maria

Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Chiriac Giulia

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Zmău Ilinca

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Hreceniuc George

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Petroșel Diana-Elena

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Grigorciuc Irina

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Timofti Arina Gabriela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Bărboi Sabin

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba engleză

Premiul I

200

  1.  

Codău M. Denisa

Școala Gimnazială „Mihai Halunga” Hănțești

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Săndulescu Vlad - Ioan

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Avdei I. Iuliana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Moraru I.L. Paola

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Haliga Cătălina Maria

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Honceriu D. Sara -Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Purice M.Ș. Denis - Matei

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Sîngeorzean D Irina

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de limba franceză

Premiul I

200

  1.  

Van Dalen Claudia Nicola

Colegiul Artă „Ciprian Porumbescu Suceava

Olimpiada de limba neogreacă

Premiul I

200

  1.  

Tananică M. Grațiela Ștefania

Liceul Tehnologic „Nicolae Nanu”Broșteni

Olimpiada de limba neogreacă

Premiul I

200

  1.  

Andrian Raisa

Colegiul Tehnic „Mihai Băcescu Fălticeni

Olimpiada de Limba rusă maternă

Premiul I

200

  1.  

Cebotaru Iulian

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Olimpiada de limba rusă modernă

Premiul I

200

  1.  

Venin Alexandru

Liceul Tehnologic „Nicolai Nanu” Broșteni

Olimpiada de limba spaniolă

Premiul I

200

  1.  

Droniuc Iulia - Adela

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” Câmpulung-Moldovenesc

Olimpiada de limba spaniolă

Premiul I

200

  1.  

Ciobanu Emilia

Școala Gimnazială Nr. 3  Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Morariu A. Ariana

Școala Gimnazială ,,Miron Costin” Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Mariei Ecaterina

Școala Gimnazială Nr. 3  Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Vieriu Lia-Medeea

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Avram P.Teodora

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare”Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Balahura V.Anca

Colegiul Național „Ștefan cel Mare”Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Havriștiuc D.Beatrice

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Sandu S.R.Ioana Alexia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare Suceava

Olimpiada de limba și literatura română

Premiul I

200

  1.  

Fercal Georgiana Elena

Școala Gimnazială Paltinu –

Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

  1.  

Popiuc Roberta

Școala Gimnazială Paltinu –

Vatra Moldoviței

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

  1.  

Mehno Francesca Bianca

Colegiul Naţional „Eudoxiu Hurmuzachi Rădăuţi

Olimpiada de Limba ucraineană

Premiul I

200

  1.  

Juravle I. Petru

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină

Premiul I

200

  1.  

Lăcătuș R. Maria

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină - limba latină

Premiul I

200

  1.  

Bughiu M.Sergiu-Daniel

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină - limba latină

Premiul I

200

  1.  

Radu I. Sebastian

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină -greacă veche

Premiul I

200

  1.  

Hasneș N. Ștefan

Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei” Suceava

Olimpiada de limbi clasice - limba latină -greacă veche

Premiul I

200

  1.  

Uriciuc Ioan

Școala Gimnazială „George Voevidca” Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Ignat Miriam

Școala Gimnazială „Teodor Balan” Gura Humorului

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Macoveiciuc Sabrina Giulia

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Poinaru Rareș Aurel

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Laslău Antonio

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Burcă Paul

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Rusu Bogdan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Olimpiada de matematică

Premiul I

200

  1.  

Dănilă Beatrice Cristina

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) - Disciplina Psihologie generală

Premiul I

200

  1.  

Ionesi Gabriela

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Introducere în pedagogie și teoria și metodologia curriculumului

Premiul I

200

  1.  

Mihalea Florin Cosmin

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Teoria și practica instruirii și evaluării

Premiul I

200

  1.  

Ţigănaş Luisa Viviana

Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de pedagogie-psihologie (licee pedagogice) – Disciplina Psihologia educaţiei

Premiul I

200

  1.  

Ungurean Samuel

Școala Gimnazială Bosanci

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

  1.  

Apetrei Albert Cristian

Liceul Tehnologic „Mihai Eminescu” Dumbrăveni

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

  1.  

Rotar Maria

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

  1.  

Pintilei Anamaria

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de religie - Cultul Ortodox

Premiul I

200

  1.  

Damian Daniel

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

  1.  

Știrbu Irina Claudia

Liceul Tehnologic „Ștefan cel Mare” Cajvana

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

  1.  

Palievici Alesia

Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

  1.  

Volintiru Rebeca Miriam

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

  1.  

Fedur Valentina

Colegiul Național de Informatică „Spiru Haret” Suceava

Olimpiada de religie – Alianța Evanghelică

Premiul I

200

  1.  

Iedenac Eliza – Maria

Școala Gimnazială  “H. Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

  1.  

Beleș Agata Apolonia

Școala Gimnazială  “H. Sienkiewicz” Solonețu Nou

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

  1.  

Hofman Tereza Gabriela

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek” Poiana Micului

Olimpiada de religie – Cultul Romano-Catolic

Premiul I

200

  1.  

Jescu Cristian Alexandru

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

  1.  

Scutariu Darius

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

  1.  

Nistor Sebastian

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare”Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

  1.  

Cojocariu Matei Ștefan

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Olimpiada de Tehnologia Informației

Premiul I

200

  1.  

Hurjui D.Clara Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

  1.  

Ursuțu Alexia

Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare”Câmpulung Moldovenesc

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

  1.  

Găitan  S.Andreea Gabriela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare”Suceava

Olimpiada Interdisciplinară de limba și literatura română și religie Cultură și spiritualitate românească

Premiul I

200

  1.  

Hreniuc  Matei

 

Colegiul Tehnic Rădăuți

Olimpiada Națională de Informatică Aplicată - Acadnet

Premiul I

200

  1.  

Beilic A.L. Alex-Gabriel

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

  1.  

Cârloanță C.C. Teodor

Colegiul Național „Dragoș Vodă” Câmpulung  Moldovenesc

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

  1.  

Mihai Ayan-Ioan

Colegiul Național „Nicu  Gane” Fălticeni

Olimpiada Științele pământului

Premiul I

200

  1.  

Iosep F. Adelina Maria

Școala Gimnazială „Iorgu G. Toma”Vama

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

  1.  

Rossi L. Mariagiulia

Școala Gimnazială „Ioan Băncescu”Adâncata

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

  1.  

Dujac Andreea Maria

Liceul Tehnologic „Vasile Cocea”Moldovița

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

  1.  

Acatrinei Ana Maria

Școala Gimnazială Nr.1 Bogdănești

Olimpiada universul cunoașterii prin lectură

Premiul I

200

  1.  

Cozmici Emanuel

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Pentatlon școlar - băieți

Locul I

200

  1.  

Horodnic Ștefania

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Pentatlon școlar - fete

Locul I

200

  1.  

-Olarean Rareș Andrei

-Onofreiciuc Dranca Bogdan

-Savu Matei Andrei

-Boicu Robert Gabriel

-Ciornouliuc Andrei Alexandru

-Derevlean Matteo

-Fădur Ruben

-Burciu Gabriel Tudor

-Daneliuc Eduard

-Coroamă Sebastian Ionuț

Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu” Rădăuți

Baschet băieți gimnaziu

Locul I

 

 

  1.  

-Cojocaru Ştefan

-Barilă Ştefana

-Dumitrescul Eduard-Valentin

-Nica David-Lucian

-Vodă Mihai-Alexandru

-Chauciuc Alexandru-Valentin

-Domnea Codrin

-Rusu Matei

-Diaconescu Andrei

-Voitchevici Eric-Theodor

-Rusu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Baschet băieți liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Grigorean Federica

-Ianuș Maria

-Diaconescu Agnes

-Pînzaru Iulia

-Vicovan Amalia

-Poleac Luminița

-Ciornoliuc Andreea

-Mehedeniuc Iris

-Parasca Ioana

-Hascec Vanessa

Școala Gimnazială  „Mihai Eminescu” Rădăuți

Baschet fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Ionesi Beatrice

-Ciorcârtău Miriam

-Cicon Adina

-Forray Alexandra

-Derevlean Delia

-Olariu Amalia

-Arusoaiei Aida

-Grigoraș Alexandra

-Bujdei Loriana

-Ciobaniuc Ariadna

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi”Rădăuți

Baschet fete liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

Bodea Petru

Școala Gimnaziala „Liviu Suhar”Iacobeni

Cros băieți

clasele gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Costîn Ciprian

Colegiul National ,,Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Cros băieți liceu

Locul I

200

  1.  

Băcilă Bianca Iasmina

Școala Gimnazială „Gheorghe Popadiuc” Rădăuți

Cros fete

clasele gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Moroșan Anca

Liceul Tehnologic Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc

Cros fete liceu

Locul I

200

  1.  

-Timiș Cristian

-Pislea Alexandru

-Mălaimare Ionuț

-Popovici Ionuț

-Fierari Vasile

-Latis Teodor

-Ignat Dragoș

-Nisioi Sebastian

-Alvirescu Ciprian

-Sarbusca Adrian

Școala Gimnaziala „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Fotbal  băieți gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Popescu Andreea

-Popescu Giulia-Florina

-Mirăuță Denisa-Ioana

-Buta Ana Maria

-Cîrciu Lidia

-Cotos Teodora

-Popescu Maria-Isabel

-Popescu Raluca

-Mutescu Tatiana

-Patraucean Sandra

Școala Gimnazială

„Dimitrie Onciul” Straja

Fotbal  fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Cosma Sebastian

-Ilașcă Daniel

-Neamțu Valentin

-Blănaru Florin

-Șutu Vasile

-Luca Denis

-Beleca Florin

-Apostol Antonie

-Acasandrei Marian

-Corduneanu Cosmin

-Cheia Ionatan

-Cucinschi Alex

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Fotbal băieți liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Matei Darea

-Bodnari ioan

-Bodnari Ștefan Vasile

- Câmpan Gabriel Vasile

- Gheorghiță Ștefan Simon

- Cernăuțan Luca

- Apătean Andrei

- Pușcaș Sebastian Gabriel

-Titu Eduard Andrei

-Rîpan Mihai David

Școala Gimnazială nr. 8 Suceava

Fotbal băieți primar

Locul I

Diplomă

  1.  

-Carstean Tabita

-Carstean Denisa

-Morar Emima

-Morar Patricia

-Buzan Marinela

-Crețan Emilia

-Păduraru Jessica

-Pascaniuc Ines

-Patraș Ana-Maria

-Cozmaciuc Diana Alice

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Fotbal fete liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Neamțu Nadine-Daria

-Nedelcu Barnea-Eliza-Maria

-Țurcanu Sofia

-Zelesneac Maria

-Strugariu Cristina- Alessia

-Ichim Maria- -Ecaterina

-Slavnic  Adela-Maria

-Robciuc Miruna- Elena

-Chirilă Alexia- Maria

-Agavriloaei  Bianca- Ștefania

Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

Fotbal fete primar

Locul I

Diplomă

  1.  

-Axente Anastasia

-Oprea Maria

-Ichim Medeea

-Chiriazic Erato

-Balan Ioana

-Badaluta Claudia

-Hlihor Mara

-Antipenco Lidia

-Dorobat Alexia

-Sandu Beatrice

-Onoiu Andreea

-Francu Jesica

Școala Gimnazială „Ion Creangă” Suceava

Handbal fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Mihoc Denisa

-Talpalaru Giorgia

-Bardan Tania

-Aantonoaie Amalia

-Gheorghiță Raisa

-Liuță Alexandra

-Cașoschi Adriana

-Prelucă Gabriela

-Sofronei Ana-Maria

-Puha Dina

-Alexandrovici Faustina

-Câtea Claudia

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Handbal fete liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Lazorec Cosmin

-Hasna Bogdan

-Blîndu Robert

-Fărtăiș Paul

-Vițel Claudiu

-Pascariu Constantin

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava

Oină băieți liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

- Macovei Mihaela-Lidia

- Copiciac Mihaela-Gabriela

- Crăciun Elena-Gabriela

- Sorohan Sabina-Nicoleta

- Popa Mihaela-Cătălina

- Misceac Andreea Ioana

- Popa Valentina-Georgiana

- Romeghea Lavinia

Școala Gimnazială Bucșoaia

Oină fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Neșculescu Andreea

-Bacrău Adriana

-Rusu Ana

-Rusu Florina

-Sumăr Ana Maria

-Strună Ana Maria

-Nistor Nicoleta

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava

Oină fete liceu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Volanschi Cristian

-Mânecan Nicolae-Iulian

-Constantinescu Ioan Sebastian

-Big Ilie-Alexandru

-Ferari Toader-Florin

-Botezat David Ciprian

-Rusu Ionuț Leonard

-Tanu David Florin

Școala Gimnazială Bucșoaia

Oină gimnaziu Băieți

Locul I

Diplomă

  1.  

-Cucos Ionut

-Rusu Remulus Andrei

-Donisa Andrei Dumitrel

-Bilauca Cristi Constantin   

-Hostiuc Daniel

-Muha Razvan

-Godroman Lucian Costin 

-Croitoru Valentin

-Somfolean Alexandru Vasilica

-Savuca Denis

-Tuhlei Alina

-Hreniuc Denisa

Liceul cu Program Sportiv Suceava

S-Rugby Mixt

Locul I

Diplomă

  1.  

-Herdeș Suceaveanu -Ioana Daria

-Popescu Diana

-Palievici Teodora -Maria

-Torac Oana Ancuța

-Onea Ioan

-Onea David

-Schipor Marian Florentin

-Iliescu Vasilică Codrin

-Cenușă Ursulean Daniel Vasile

-Belibou Lucas Constantin

-Petrescu Alexandru

-Juravle Robert Vasilică

Școala Gimnazială

„Mitropolit Iacob Putneanul” Putna

S-Rugby mixt gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

- Tihon Albert Ștefan

- Dranca Luca

- Doroftei Flavius Costin

- Nechita Rareș

- Codreanu Natalia

- Mihali Paul

- Ungureanu Alexandra Natalia

- Botezat Alexandru

- Mîndrilă Iosep Mihai Radu

- Iamadei Constantin Theodore

- Latiș Maria Miruna

- Budeanu Andi George

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

S-Rugby Mixt primar

Locul I

Diplomă

  1.  

Dranca Victor

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Șah băieți individual gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Pădurariu Mihai Edward

Colegiul Național „Petru Rareș Suceava

Șah băieți liceu

Locul I

200

  1.  

Velnicer Ioana

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuți

Șah fete individual gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Bărilă Ștefana

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Șah fete liceu

Locul I

200

  1.  

Cojocaru Ștefan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Tenis de masa individual băieți

Locul I

200

  1.  

Bodnar Cosmin

Liceul Tehnologic „Ion Nistor”

Vicovu de Sus

Tenis de masa individual băieți gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Orban Mădălina

Liceul „Lațcu Vodă” Siret

Tenis de masa individual fete

Locul I

200

  1.  

David Maia Alexia

 

Școala Gimnazială „Aurelian Stanciu” Salcea

Tenis de masa individual fete gimnaziu

Locul I

200

  1.  

Papuc Cristian Ștefan

 

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Teoria Antrenamentului Sportiv

Locul I

200

  1.  

Zepciuc Cătălina Rahela

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Teoria Antrenamentului Sportiv

Locul I

200

  1.  

Munteanu Gabriela

Scoala Gimnaiala ,,Iulian Vesper” Horodnic de Sus

Tetratlon individual fete/băieți

 

Locul I

200

  1.  

Vicol Andrei

Școala Gimnazială „Bogdan Vodă” Rădăuți

Tetratlon individual fete/băieți

 

Locul I

200

  1.  

Radu Ștefana

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorului

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

Butulescu Ioana

Colegiul Național „Petru Rareș”Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

Voloșin Andrei

Colegiul Național „Ștefan cel Mare”Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

Neagră Elise Ștefania

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorulu

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

Panaite Ilinca

Colegiul Național „Petru Rareș”Suceava

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

Flutur Mihnea Viorel

Colegiul Alexandru cel Bun Gura Humorului

Tinerii dezbat

Premiul I

200

  1.  

-Ciubotariu Ruben

-Bursuc Emanuel

-Maciuc David

-Havriștiuc Louis-Fabian

-Popescu Eduard-Iulian

-Rusu Mateo-Daniel

-Bursuc Luigi-Beniamin

-Reguș Andrei

-Turturean David

-Hreniuc Iosif

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Volei băieți gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Purdila Daria

-Moroșanu Timeea

-Rusu Ana Maria

-Ciotu Iasmina

-Huzdup Patricia

-Lazer Ioana

-Ancutei Ariana

-Floristean Doriana

Școala Gimnazială „Ion Irimescu” Fălticeni

Volei fete gimnaziu

Locul I

Diplomă

  1.  

-Huțu Rebeca

-Ilisei Naomi

-Polocoșer Damaris

-Magdici Ioana

-Ciubotariu Naomi

-Smocot Teodora

-Patraș Sara

-Huțu Simona

-Vrăbioru Delia

-Vrăbioru Raluca

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Volei fete liceu

Locul I

Diplomă

 

 

 

Profesori coordonatori elevi care au obținut premiul I/locul I pe țară

Numele și prenumele elevului

Școala de proveniență

 

Profesor(i) îndrumător(i)

Premiul special/lei

Clipa Teodora

Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Suceava

Anuței Gabriela

300

Buculei Teodora Simina

C.N. „Nicu Gane”Fălticeni

Vasiliu Anișor

300

Boloca Tudor Gabriel

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceav

Constantin Bogdan

Prof. corepetitor este Ciubotaru Ionuț- Tiberiu

300:2

Varvaroi G. Teodora - Iuliana

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceav

Popa Larisa Georgiana

300

Găleanu A.L. Ștefan

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceav

Baban Călin - Gabriel

300

Palaghiea F. Cătălina - Ionela

Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceav

Schipor – Baban Raluca

300

Șoiman Ana

Colegiul Național„Petru Rareș”Suceava

Martineac Delia

300

Patraucean Ioan

Seminarul Liceal Ortodox „Mitropolitul Dosoftei”Suceava

Mihoc Lucia

300

Schipor Maria Larisa

Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă”Siret

Crainiciuc Antoneta

300

Bruja Maria

Școala Gimnazială

„Bogdan Vodă” Câmpulung Moldovenesc

Daniela-Elena Gafiuc-Lehaci

300

Acasandrei  Maria

Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava

Irina Buta

300

Coroamă V. Dumitru

Liceul Tehnologic „Ion Nistor” Vicovu de Sus

Schmegner Marieta

300

Iedenac Eliza-Maria

Şcoala Gimnazială „Henryk Sienkiewicz Solonețu Nou

Ostrovschi Chahula Maria

300

Curuţ   Darius

 

Școala Gimnazială „Krystyna Bochenek" Poiana Micului

Biala Teresa

300

Revai David

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Galecka Hanna

300

Longher Karolina-Janina

Colegiul Național „Mihai Eminescu" Suceava

Biala Teresa

300

Beleș Caterina

Colegiul „Alexandru cel Bun”

Gura Humorului

Galecka Hanna

300

Echipă Handbal băieți liceu

Liceul cu Program Sportiv Suceava

Dugan Iulian

300

Echipă Volei băieți liceu

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Bădărău Bogdan

300

Echipă Handbal băieți gimnaziu

Școala Gimnazială „Ion Creangă“ Suceava

Jijie Alexandrina Gabriela Mihaela

Boca Vasile Costel

300:2

Hulubeac Mihai Alexandru

 

Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava

Greculeac Anca Viorica

300

Comșa Mirela Elena

 

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Dumitraș Cristina-Amalia

300

Barac Bologa Rafaela

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Crăciun Petru

Golda Sorin

3000:2

Palaghianu David

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Crăciun Petru

Amorăriței Carmen

3000:2

Hostiuc Dinu-Dan

Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava

Marici Carmen

 

300

 

 

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava.
 Vizualizări articol: 532 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premii în bani și diplome pentru elevii performanți și profesorii lor, de Ziua Bucovinei, oferite de Consiliul Județean Suceava0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei