Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5892 lei

Foresta a bifat al doilea eşec de pe teren propriu în acest sezon

Sâmbătă, 5 Noiembrie 2016 (13:39:47)de
Click aici pentru VIDEO
Astăzi, în etapa cu numărul 15 din Liga a II-a de fotbal, Foresta Suceava a suferit a patra înfrângere din acest sezon, a doua pe teren propriu, 0 – 2 cu CS Afumați. Echipa pregătită de Cristi Popovici a pierdut după un joc în care nu a arătat mai nimic, în fața unui adversar ce și-a dorit mult mai mult victoria și care se află într-o formă foarte bună, dovadă fiind și faptul că a eliminat-o în 16-imile Cupei României pe FC Botoșani. Oaspeții au deschis scorul în minutul 24 prin Vasile Ștefan, jucător ce a primit o pasă la 18 metri de poarta lui Niga și a șutat puternic din zonă centrală în dreapta portarului, scor 0 – 1. Șase minute mai târziu, Olariu rămâne singur cu Niga în careu și șutează pe jos, scor 0 – 2. În partea a doua, CS Afumați are alte două ocazii mari în minutele 51 și 62, când Zaharia și Olariu rămân singuri cu Niga, dar portarul sucevean își salvează echipa de la o înfrângere la scor. Până la final, oaspeții mai au două două șanse, în minutul 80, Verdeș trimițând mingea în transversală, după un contratac, scor final 0 – 2.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Foresta a bifat al doilea eşec de pe teren propriu în acest sezon.
 Vizualizări articol: 5196 |