Victoria Păltinoasa a profitat de faptul că liderul seriei I, Voința Zvoriștea a stat duminică, în etapa a 14-a din Liga a V-a de fotbal și a trecut din nou în fruntea primei serii, grație victoriei de pe teren propriu cu 3 – 1 în detrimentul Recoltei Fântânele. Viitorul Verești a reușit să se impună la limită pe teren propriu în derbiul pentru locul trei și a făcut schimb de locuri în clasament cu adversarii de la Șomuzul Preutești. Pleșul Râșca a câștigat trei puncte la „masa verde” cu Inter Capu Câmpului și a urcat trei poziții, până pe locul 7. Progresul Frătăuții Vechi rămâne în fruntea Seriei a II-a, după victoria cu 2 – 0 de la Grămești, în timp ce Viitorul Adâncata rămâne în coasta liderului, la un singur punct, după ce duminică a stabilit scorul etapei, 5 – 0, pe teren propriu cu Unirea Milișăuți.
CSM Dorna Vatra Dornei și-a mărit avantajul față de locul doi la 12 puncte, în urma victorie cu 2 – 1 de la Dornișoara, următoarele două clasate pierzând în deplasare. Avântul Frasin a profitat de aceste rezultate și a urcat până pe locul doi, după victoria cu 4 – 0 în fața cele de-a treia clasate, Vânătorul Dorna Candrenilor.
Seria I
Victoria Păltinoasa – Recolta Fântânele 3 – 1
Inter Capu Câmpului – Pleșul Râșca 0 – 3
Progresul Salcea – Steaua Dumbrăveni 2 – 4
Viitorul Cetatea Baia – Sporting Bunești 3 – 3
Viitorul Verești – Șomuzul Preutești 1 – 0
Voința Zvoriștea a stat
Clasament Seria I
1. Victoria Păltinoasa 13 10 2 1 37-14 32p
2. Voința Zvoriştea 12 9 2 1 35-13 29p
3. Viitorul Vereşti 12 8 2 2 29-14 26p
4. Șomuzul Preuteşti 13 7 2 4 28-14 23p
5. Steaua Dumbrăveni 13 5 4 4 24-26 19p
6. Sporting Buneşti 13 4 2 7 28-29 14p
7. Pleşul Râşca 13 4 2 7 17-29 14p
8. Progresul Salcea 13 3 4 6 14-30 13p
9. Recolta Fântânele 13 3 2 8 25-36 11p
10. Inter Capu Câmpului 13 3 2 8 19-35 11p
11. Viitorul Cetatea Baia 12 1 2 9 23-39 5p
Seria a II-a
Viitorul Adâncata – Unirea Milișăuți 5 – 0
Bucovina Șerbăuți – Unirea Horodnic 3 – 1
Locomotiva Dornești – Flacăra Vicovu de Jos 2 – 1
Constructorul Dărmănești – Zimbrii Bucovinei Pârteștii de Jos 2 – 2
Avântul Grămești – Progresul Frătăuții Vechi 0 – 2
CSM Bucovina Rădăuți a stat
Clasament Seria a II-a
1. Progresul Frătăuţii Vechi 13 11 0 2 42-12 33p
2. Viitorul Adâncata 13 10 2 1 44-7 32p
3. Bucovina Şerbăuţi 13 6 3 4 30-22 21p
4. Flacăra Vicovu de Jos 13 7 0 6 27-21 31p
5. Unirea Horodnic 13 6 3 4 21-23 21p
6. Unirea Milişăuţi 13 6 2 5 31-24 20p
7. Locomotiva Dorneşti 13 4 2 7 21-34 14p
8. Zimbrii Buc. Pârteştii de Jos 13 3 3 7 23-37 12p
9. Constructorul Dărmănești 12 2 4 6 23-35 10p
10. Avântul Grămeşti 12 2 2 8 17-44 8p
11. CSM Bucovina Rădăuți 12 2 1 9 18-38 7p
Seria a III-a
Avântul Frasin – Vânătorul Dorna Candrenilor 4 – 0
Victoria Vatra Moldoviței – Foresta Moldovița 3 – 1
Larix Dornișoara – CSM Dorna Vatra Dornei 1 – 2
Forestierul Frumosu – Bistrița Broșteni 2 – 2
Călimani Șaru Dornei – Bradul Vama 2 – 5
Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei 11 10 0 1 68-7 30p
2. Avantul Frasin 11 6 0 5 31-24 18p
3. Victoria Vatra Moldoviţei 11 5 3 3 24-19 18p
4. Foresta Moldoviţa 11 6 0 5 26-30 18p
5. Vânătorul Dorna Candrenilor 11 5 3 3 23-30 18p
6. Forestierul Frumosu 11 5 2 4 22-23 17p
7. Bradul Vama 11 5 1 5 24-37 16p
8. Larix Dornişoara 11 2 1 8 17-29 7p
9. Călimani Şaru Dornei 10 2 1 7 16-34 7p
10. Bistriţa Broşteni 10 1 3 6 14-32 6p