O tânără în vârstă de 21 de ani a fost lovită de o mașină, cu oglinda retrovizoare, șoferul continuându-și drumul ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat.
Accidentul s-a petrecut sâmbătă după-amiază, în jurul orei 16.00, pe DJ 178, în interiorul comunei Volovăț.
Șoferul vinovat, care conducea o mașină cu numere de Anglia, s-a angajat în depășirea unui alt autoturism, iar în timpul manevrei a acroșat victima cu oglinda retrovizoare, tânăra deplasându-se pe acostamentul de pe partea stângă a drumului în aceeași direcție de mers.
Deși tânăra a fost accidentată, șoferul și-a continuat drumul, însă a fost identificat și găsit ulterior de polițiști la domiciliu, fiind vorba de un tânăr de 23 de ani, din comuna Burla.
A fost testat cu aparatul etilotest, însă rezultatul a fost negativ.
Victima a suferit leziuni ușoare, însă conducătorul auto s-a ales cu dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului fără încuviințarea poliției.