Un bărbat care s-a urcat în stare avansată de ebrietate la volan și care circula dinspre Volovăț spre Marginea a intrat cu mașina într-un șanț, a mers aproape 20 de metri, după care s-a oprit într-un gard de beton.
Totul s-a petrecut sâmbătă seară, în jurul orei 19.50, la Marginea, poliția fiind sesizată de proprietara casei în fața căreia s-a petrecut evenimentul rutier.
La fața locului, polițiștii au găsit un autoturism Mercedes al cărui conducător auto, un localnic în vârstă de 45 de ani, Ionel B., era în stare avansată de ebrietate. Bărbatul fost transportat la spital, unde a fost diagnosticat cu etilism acut și stare comatoasă etilică.
„Din cauza stării avansate de ebrietate, acesta nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, sens în care i s-au recoltat probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava.