TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 3 mar 2020 - Anul XXV, nr. 51 (7356)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8743 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,01 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   2 imagini |   ø fişiere video

Competiţie

Cupa Primăverii la şah 2020 pentru copii

În organizarea parohiilor ortodoxe Sf. Înviere Suceava și Sf. Simion Suceava, în parteneriat cu CS ARIADNA  Suceava s-a desfăşurat  în data de 29 februarie, într-o ambianță deosebită,Cupa  Primăverii laşah, unde au participat un număr de 35 de copii din județul Suceava, sponsor principal al competiției fiind SC ROCAST NORD  SRL  Suceava. Concursul a avut loc în sala Așezământului social-cultural al bisericii Sf. Înviere Suceava și s-a desfășurat sistem, elevețian, open, pe 5 categorii de vârstă, băieți și fete, 5 runde. Departajarea celor egali la puncte s-a făcut pe baza baza coeficientului Bucholz Mediu 1.

Înainte de începerea concursului părintele paroh Dumitru Irimia , de la biserica Sf. Înviere, a urat succes concurenților spunând : “Biserica se implică în activități complementare, precum șahul, pentru formarea caracterelor. Șahul e recunoscut ca sport al minții pentru că luminează și deschide orizonturi pentru formarea unor caractere frumoase și sănătoase, cu atât mai mult la cei ce îl mărturisesc pe Hristos, fiul lui Dumnezeu, izvorul înțelepciunii”.

Concursul de șah a fost arbitrat de Liviu Luculescu din Dumbrăveni. 

 

Rezultatele au fost următoarele :

Categoria până la  8 ani , băieţi:

1.Semaca Adrian , Parohia Sf. Simion Suceava
2.Șoldănescu Matei , Parohia Sf. Simion Suceava
3.Mirăuț Rareș , Suceava

 

Categoria  8-10 ani, fete:

1.Dominte Andreea-Lorena, Rădăuţi

 

Categoria  8-10 ani, băieţi:

1.Mitrofan Matei , Palatul Copiilor Suceava
2.Miron Nectarie , Rădăuţi
3.Lazăr David , Rădăuţi

 

Categoria  10-12 ani, fete:

1.Lazăr Izabela, Rădăuţi
2.Vaman Irina,  Frumosu

 

Categoria  10-12 ani, băieţi:

  1. Dranga Victor ,  Pojorâta
  2. Muha Matei, Rădăuți
  3. Tcaciuc Ionuț, Câmpulung Molodovenesc

 

Categoria  12-14 ani, fete:

  1. Velnicer Ioana, Rădăuți
  2. Nicuțari Petronela, Frumosu
  3. Negură Olivia, Frumosu

 

Categoria  12-14 ani, băieţi:

1.Negură Gabriel, Frumosu

 

Categoria peste 14 ani, fete:

1.Chichiriță Andreea-Adina, Frumosu

 

Categoria peste 14 ani, băieţi:

1.Duțuc Andrei, Parohia Sf. Andrei Burdujeni, Suceava

 

Toți participanții au primit diplome de partcipare, oferite de Direcția Județeană de Tineret și Sport Suceava, iar cei de pe podium au primit medalii și cărți de șah. Parohiile organizatoare a oferit copiilor cărți de învățatură, dulciuri, apă minerală și sucuri .    

Preşedinte CS  ARIADNA  Suceava ing. Mihai Pânzaru

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Primăverii la şah 2020 pentru copii.
 Vizualizări articol: 1233 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 12 voturi
Cupa Primăverii la şah 2020 pentru copii5.0512

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei