miercuri, 4 iul 2018 - Anul XXIII, nr. 147 (6857)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,949 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2444 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Tenis

Sebi Gheorghe s-a impus în setul decisiv în fața lui Adi Ungureanu

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Profitând de vremea bună, organizatorii Cupei Monitorul la tenis au programat ieri alte 13 partide în competiție. În grupa A la Principală, arbitrul internațional sucevean de fotbal Sebastian Gheorghe a reușit să se impună în disputa cu Adi Ungureanu, supranumit și „Bombardierul”, în trei seturi, după un prim set pierdut cu scorul de 3 – 6 și altele două câștigate cu 6-3 și 6-4.   

În acest an interesul pentru Cupa Monitorul a fost foarte mare, în concurs înscriindu-se 190 de participanţi. Aceștia au fost împărţiţi în mai multe categorii, în funcţie de nivelul de joc al fiecăruia şi de vârstă. În prima fază a competiţiei se joacă în cadrul grupelor, fiecare cu fiecare, urmând ca, ulterior, turneul să continue în sistem eliminatoriu. În faza a doua a întrecerii vor promova toţi jucătorii, împerecherea pe tablou urmând să se facă în funcţie de locul ocupat în grupe.

Partidele au loc, pe zgură, în locaţiile deja tradiţionale, Complexul Sportiv „Unirea” şi Baza Sportivă IRE.

Mai trebuie precizat că, după încheierea turneelor rezervate seniorilor, tot în cadrul Cupei Monitorul vor fi organizate, ca şi anul trecut, un concurs feminin şi un altul destinat copiilor, întrecere care a fost inclusă deja în calendarul Federaţiei Române de Tenis.

 

Rezultatele de ieri

Marți 3 iulie ora 09.00

Lucian Pohoață – Dan Chiuchișan

Principală, Grupa C,  - 40

Baza Unirea

6-2, 6-4

Marți 3 iulie ora 09.00

Adi Ungureanu – Sebastian Gheorghe

Principală, Grupa A, + 40

Baza Unirea

6-3, 3-6, 4-6

Marți 3 iulie ora 11.00

Mihai Vieriu - Valeriu Avramia 

Veterani, + 60, Grupa B

Baza Unirea

6-0, 6-0

Marți 3 iulie ora 16.00

Tibi Seredenciuc - Viorel Iovoaia

Principală, Grupa H, + 40

Baza Unirea

6-2 , 6-1

Marți 3 iulie ora 17.00

Cezar Ioja – Costel Avram

Elită, +40, Grupa A

Baza Unirea

6-3, 6-7, 6-2

Marți 3 iulie ora 19.00

Adrian Wendling – Mircea Negru

Principală, Grupa A, - 40

Baza Unirea

terminat după închiderea ediţiei

Marţi3 iulie ora 08.00

Cristi Carpiuc – Sandrinio Neagu

Principală, Grupa B, + 40

Baza IRE

6-1, 6-2

Marţi3 iulie ora 08.00

Dorin Boșcoianu – C-tin Semaca

Veterani, + 70

Baza IRE

0-6, 1-6

Marţi3 iulie ora 10.00

Laurenţiu Cheleneagră – Iluţă Cocriş

Veterani, + 60, Grupa A

Baza IRE

6-1, 6-1

Marţi3 iulie ora 10.00

Mihai Grămăticu – Dumitru Catarig

Veterani, + 70

Baza IRE

6-2, 6-2

Marţi3 iulie ora 16.30

Mihai Pânzaru – Marius Onciu

Elită -40 , Grupa A

Baza IRE

6-1 6-1

Marți 3 iulie ora 18.00

Dorin Cazaciuc – Codruț Popescu

Secundară, Grupa C, - 40

Baza IRE

7-5, 6-4

Marți 3 iulie ora 18.30

Gigi Berariu – Mihai Ududec

Elită, +40, Grupa A

Baza IRE

5-7, 6-2, 7-6

 

Meciurile programate azi

Miercuri 4 iulie ora 17.00

Alexandru Moldovan – Ciprian Hrețcanu

Secundară, Grupa C, +40

Baza Unirea

Miercuri 4 iulie ora 19.00

Dorin Croitor – Cezar Guguță

Principală, Grupa I, + 40

Baza Unirea

Miercuri 4 iulie ora 16.00

Ionuț Țiprigan – Emilian Petruneac

Secundară, Grupa A, -40

Baza IRE

Miercuri 4 iulie ora 18.00

Irinel Nanu – Alin Opincaru

Elită -40, Grupa A

Baza IRE

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Sebi Gheorghe s-a impus în setul decisiv în fața lui Adi Ungureanu.
 Vizualizări articol: 1022 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Sebi Gheorghe s-a impus în setul decisiv în fața lui Adi Ungureanu5.051

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei