vineri, 11 mai 2018 - Anul XXIII, nr. 104 (6814)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9491 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2167 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal – Juniori

Echipele Juniorul Suceava, Dorna Vatra Dornei și Liceul cu Program Sportiv s-au impus în întrecerile judeţene

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatele judeţene de juniori C, D și E nu s-au încheiat încă, însă suspansul în ceea ce privește lupta pentru titlu și implicit echipele care vor reprezenta judeţul Suceava la turneele zonale s-a terminat deja. Astfel, în urma succesului la limită înregistrat în ultimul meci cu LPS Suceava, Juniorul Suceava a devenit matematic campioană în întrecerea juniorilor C.

Cu două runde înainte de finalul stagiunii a sărbătorit cucerirea titlului judeţean și gruparea Dorna Vatra Dornei, echipa de juniori D pregătită de Relu Buliga și Ilie Groza dispunând în etapa a XX-a cu scorul de 5-1 de Omnia Suceava.

În fine, competiţia juniorilor E s-a încheiat cu succesul celor de la LPS Suceava, care a realizat un procentaj de puncte de sută la sută în actuala ediţie de campionat. În runda a V-a din play-off, trupa antrenată de Andrei Iţco a trecut cu 3-1 de Juniorul Suceava.

 

Juniori C – Rezultatele etapei a V-a din play-off:

Juniorul II Suceava – Bucovina Rădăuţi 4-2
LPS Suceava – Juniorul Suceava 1-2

 

Clasament Juniori C

1.         Juniorul Suceava        19        17        0          2          126-1751
2.         LPS Suceava  19        14        1          4          96-30   43
3.         Juniorul II Suceava     19        12        1          6          58-34   37
4.         Bucovina Rădăuţi       19        6          1          12        39-67   19

 

Juniori D – Rezultatele etapei a XX-a:

Dorna Vatra Dornei – Omnia Suceava 5-1
Junior Câmpulung Moldovenesc– CN „Nicu Gane” Fălticeni 2-2
Juniorul Suceava – Foresta Moldoviţa 11-0
LPS Suceava – Stejarul Cajvana 10-0
Foresta Fălticeni – CSS Rădăuţi 2-1
Zimbru Siret – Foresta Suceava 0-2

 

Clasament Juniori D

1.         Dorna Vatra Dornei    20        17        3          0          109-1254
2.         Junior Câmpulung Moldovenesc       20        14        4          2          74-14   46
3.         LPS Suceava  20        14        3          3          71-13   45
4.         Juniorul Suceava        20        12        4          4          76-28   40
5.         CN „Nicu Gane” Fălticeni     20        11        1          8          73-40   34
6.         Omnia Suceava          20        11        1          8          46-34   34
7.         CSS Rădăuţi   20        10        0          10        74-51   30
8.         Foresta Fălticeni         20        8          2          10        29-38   26
9.         Foresta Moldoviţa       20        4          0          16        27-13712
10.       Foresta Suceava          19        3          0          16        22-69   9
11.       Zimbru Siret    20        3          0          17        20-82   9
12.       Stejarul Cajvana         19        3          0          16        13-1169

 

Juniori E – Rezultatele etapei a V-a din play-off:

Dorna Vatra Dornei – Junior Câmpulung Moldovenesc 7-1
Juniorul Suceava – LPS Suceava 1-3

 

Clasament Juniori E

1.         LPS Suceava  19        19        0          0          178-6   57
2.         Juniorul Suceava        19        14        0          5          105-2542
3.         Dorna Vatra Dornei    19        11        0          8          76-49   33
4.         Junior Câmpulung Moldovenesc       19        6          1          12        29-10019
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Echipele Juniorul Suceava, Dorna Vatra Dornei și Liceul cu Program Sportiv s-au impus în întrecerile judeţene.
 Vizualizări articol: 875 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipele Juniorul Suceava, Dorna Vatra Dornei și Liceul cu Program Sportiv s-au impus în întrecerile judeţene0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei