marţi, 8 mai 2018 - Anul XXIII, nr. 101 (6811)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,949 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2444 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Tenis

Dumitru Negru s-a impus în meciul disputat cu Mircea Crainiciuc

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Ieri s-au disputat alte trei meciuri în Cupa Monitorul la tenis, unul fiind amânat din cauza unor probleme de sănătate ale unui participant. Capul de afiș al zilei a fost confruntarea dintre Dumitru Negru și Mircea Crainiciuc, primul impunându-se în final cu 7 – 5, 6 – 4. Astăzi sunt programate alte șase meciuri, două la grupa Principală și patru la Secundară.

Și-n acest an interesul a fost unul foarte mare, în concurs înscriindu-se 190 de participanţi ce sunt împărţiţi în mai multe categorii, în funcţie de nivelul de joc al fiecăruia şi de vârstă. În prima fază a competiţiei competitorii sunt repartizaţi în grupe, urmând a juca fiecare cu fiecare. Faza a doua a competiţiei se va desfăşura în sistem eliminatoriu. Vor promova toţi participanţii, iar împerecherea pe tablou se va face în funcţie de locul ocupat în grupe.

Partidele au loc ca şi până acum, pe zgură, în locaţiile deja tradiţionale, Complexul Sportiv „Unirea” şi la Baza Sportivă IRE, competiţia din acest an se derulează în intervalul 27 aprilie – 30 iunie.

După încheierea turneelor rezervate seniorilor, tot în cadrul Cupei Monitorul vor fi organizate, ca şi anul trecut, un concurs feminin şi un altul destinat copiilor, întrecere care a fost inclusă deja în calendarul Federaţiei Române de Tenis.

Sponsorul principal al competiţiei este Aqua Carpatica, iar Cupa Monitorul beneficiază şi de sprijinul altor parteneri de nădejde, cum ar fi Conbucovina, Betty Ice, Inter Conti, SUCT, Calcarul Pojorâta, Lusek, Celestin, Biotest, Bermas şi Holzindustrie Schweighofer.

 

Rezultatele de ieri

Luni 7 mai ora 12.00

Dumitru Negru – Mircea Crainiciuc

Veterani, +60, grupa C

Baza Unirea T 3

7-5, 6-4

Luni 7 mai ora 16.00

Vlad Mocanu – Daniel Isopescu

Secundară, Grupa A, -40

Baza Unirea T 3

6-7, 1-6

Luni 7 mai ora 18.00

Dan Petrariu – Ovidiu Cimbru

Secundară, Grupa B, +40

Baza Unirea T 3

amânat

Luni 7 mai ora 16.00

Corneliu Morari – Daniel Bujder

Secundară, Grupa D, -40

Baza IRE

amânat

 

Meciuri programate astăzi

 

Marți 8 mai ora 08.00

Cornel Parasca – Florin Haidamac

Principală, Grupa G, + 40

Baza Unirea

Marți 8 mai ora 08.00

Doru Iacob – Daniel Ostafi

Secundară, Grupa A, +40

Baza Unirea

Marți 8 mai ora 10.00

Constantin Curic – Marius Burdujoc

Secundară, Grupa D, +40

Baza Unirea

Marți 8 mai ora 10.00

Florin Hostiuc – Aurel Toma

Principală, Grupa G, + 40

Baza Unirea

Marți 8 mai ora 18.00

Alex Drăgănescu – Sorin Alexa

Secundară, Grupa D, -40

Baza Unirea

Marți 8 mai ora 16.00

Codruț Popescu – Adrian Dobrescu

Secundară, Grupa C, -40

Baza IRE 

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Dumitru Negru s-a impus în meciul disputat cu Mircea Crainiciuc.
 Vizualizări articol: 966 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dumitru Negru s-a impus în meciul disputat cu Mircea Crainiciuc0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei