Google
 
marţi, 3 apr 2012 - Anul XVII, nr. 78 (4983)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7786 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3095 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Promovarea se mai joacă doar în Seria I

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Lupta pentru promovare în Seria I a Ligii a V-a se dă în continuare între Progresul Salcea şi Şomuz Fălticeni, ambele victorioase în etapa de duminică. Poziţia a treia în ierarhie este ocupată de Recolta Fântânele, formaţia pregătită de Constatin Bosânceanu izbutind singurul succes, în deplasare, al rundei a XVI-a. În Seria a II-a întrecerea este dominată de Bradul Putna, grupare care a reuşit performanţa de nu pierde nici măcar un singur punct în actualul sezon. În ultimul meci de campionat, Bradul Putna a dispus cu scorul de 3-1 de Victoria Păltinoasa. În Seria a III-a, Dorna Vatra Dornei a câştigat cu scorul de 2-1 derbiul cu FC Pojorâta şi a luat o opţiune serioasă pentru revenirea în eşalonul al patrulea.

Iată rezultatele complete înregistrate în etapa de duminică:

Seria I

Progresul Salcea – Voinţa Bursuceni 4-1
Viitorul Vereşti – Voinţa Hârtop 5-1
Sporting Buneşti – Steaua Dumbrăveni 3-1
Foresta Râşca – Flacăra Roşie Udeşti 3-0
Şomuz Fălticeni – Voinţa Zvoriştea 5-0
Inter Capu Câmpului – Avântul Baia 3-0
Şomuz Preuteşti – Recolta Fântânele 1-2

 

Clasament Seria I

1. Progresul Salcea        16     13     0       3       35-10          39p  
2. Şomuz Fălticeni        16     12     2       2       58-16          38p  
3. Recolta Fântânele      16     10     2       4       37-20          32p  
4. Sporting Buneşti       16     10     0       6       42-29          30p  
5. Viitorul Vereşti         16     9       2       5       40-25          29p  
6. Voinţa Zvoriştea       16     9       2       5       37-35          29p  
7. Şomuzul Preutesti     16     8       1       7       29-22          25p  
8. Inter Capu Câmpului         16     7       1       8       29-30          22p  
9. Steaua Dumbrăveni  16     6       4       6       27-29          22p  
10. Voinţa Hârtop        16     5       2       9       29-45          17p  
11. Flacăra Roşie Udeşti        16     4       3       9       30-45          15p  
12. Voinţa Bursuceni    16     4       0       12     26-44          12p  
13. Avântul Baia16     3       1       12     23-47          10p  
14. Foresta Râşca         16     2       0       14     14-59          6p

 

Seria a II-a

Bucovina Rădăuţi – Unirea Horodnic 1-0
Progresul Frătăuţii Vechi – Avântul Grămeşti 3-3
Bradul Putna – Victoria Păltinoasa 3-1
Bucovina Şerbăuţi – Viitorul Adâncata 4-2
Ştiinţa Mitoc – Danalis Zvoriştea 3-0

 

Clasament Seria a II-a

1. Bradul Putna   13     13     0       0       65-14          39p  
2. Flacăra Vicovu de Jos        12     7       2       3       36-20          23p  
3. Avântul Grămeşti     13     7       2       4       31-30          23p  
4. Progresul Frătăuţii Vechi   13     5       4       4       28-23          19p  
5. Viitorul Adâncata     12     5       3       4       25-16          18p  
6. Bucovina Şerbăuţi    13     5       1       7       29-29          16p  
7. Bucovina Rădăuţi     12     4       4       4       19-26          16p  
8. Locomotiva Dorneşti          12     4       2       6       23-27          14p  
9. Ştiinţa Mitoc    13     3       5       5       15-19          14p  
10. Victoria Păltinoasa13     3       4       6       14-28          13p  
11. Danalis Zvoriştea    13     3       3       7       16-44          12p  
12. Unirea Horodnic     13     1       2       10     18-43          5p

 

Seria a III-a

Bradul Vama – Turbo Forest Poiana Stampei 3-0
Victoria Vatra Moldoviţei – Larix Dornişoara 6-2
Călimani Şaru Dornei – Călimănelul Panaci 3-0
Dorna Vatra Dornei – FC Pojorâta 2-1
Vânătorul Dorna Candrenilor – Bistriţa Broşteni 7-1

 

Clasament Seria a III-a

1. Dorna Vatra Dornei  12     11     1       0       66-12          34p  
2. FC Pojorâta     12     7       1       4       39-21          22p  
3. Victoria Vatra Moldoviţei  12     7       0       5       39-28          21p  
4. Bistriţa Broşteni       11     6       1       4       38-27          19p  
5. Vânătorul Dorna Candrenilor      12     5       3       4       41-36          18p  
6. Forestierul Frumosu11     5       3       3       26-29          18p  
7. Călimănelul Panaci   12     6       0       6       29-35          18p  
8. Turbo Forest Poiana Stampei      12     4       1       7       25-41          13p  
9. Larix Dornişoara      12     3       2       7       21-44          11p  
10. Călimani Şaru Dornei       12     2       1       9       19-39          7p    
11. Bradul Vama12     2       1       9       15-46          7p
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Promovarea se mai joacă doar în Seria I.
 Vizualizări articol: 705 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 2.33/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 2.3 din 3 voturi
Promovarea se mai joacă doar în Seria I2.353

Shopping City Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Oftalmologie Ochelari Lentile Rame Optometrie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei