Lupta pentru promovare s-a strâns din nou în Seria I după ce liderul, Progresul Salcea, a pierdut cu scorul de 2-0 meciul susţinut pe terenul grupării Voinţa Zvoriştea. La o lungime în spatele celor de la Salcea s-a apropiat acum formaţia Şomuz Fălticeni, care a dispus fără probleme de ultima clasată, Foresta Râşca, cu scorul de 10-1. În Seria a II-a, situaţia la vârful ierarhiei este în bună măsură clarificată. Ca urmare a victoriilor pe linie înregistrate în actuala ediţie de campionat, Bradul Putna a ajuns să aibă un avantaj mai mult decât liniştitor, de 11 puncte, în fruntea clasamentului. În Seria a III-a, Dorna Vatra Dornei s-a impus din nou clar şi nu pare să aibă probleme în tentativa de a reveni în Liga a IV-a la finalul actualului sezon.
Iată rezultatele complete înregistrate în Liga a V-a în runda de duminică:
Seria I
Steaua Dumbrăveni – Voinţa Bursuceni 2-1
Voinţa Hârtop – Şomuzul Preuteşti 2-0
Şomuz Fălticeni – Foresta Râşca 10-1
Inter Capu Câmpului – Sporting Buneşti 4-2
Avântul Baia – Viitorul Vereşti 0-1
Voinţa Zvoriştea – Progresul Salcea 2-0
Flacăra Roşie Udeşti – Recolta Fântânele 3-3
Clasament Seria I
1. Progresul Salcea 12 10 0 2 25-7 30
2. Şomuz Fălticeni 12 9 2 1 47-15 29
3. Voinţa Zvoriştea 12 8 2 2 32-25 26
4. Recolta Fântânele 12 6 2 4 26-16 20
5. Viitorul Vereşti 12 6 1 5 28-23 19
6. Şomuzul Preuteşti 12 6 1 5 21-18 19
7. Sporting Buneşti 12 6 0 6 29-26 18
8. Steaua Dumbrăveni 12 5 3 4 23-22 18
9. Voinţa Hârtop 12 5 2 5 25-31 17
10. Flacăra Roşie Udeşti 12 4 3 5 28-31 15
11. Inter Capu Câmpului 12 4 1 7 20-27 13
12. Avantul Baia 12 3 1 8 23-34 10
13. Voinţa Bursuceni 12 3 0 9 20-31 9
14. Foresta Râşca 12 0 0 12 8-49 0
Seria a II-a
Progresul Frătăuţii Vechi – Flacăra Vicovu de Jos 1-1
Bucovina Rădăuţi – Danalis Zvoriştea 6-2
Locomotiva Dorneşti – Viitorul Adâncata 1-2
Ştiinţa Mitoc – Victoria Păltinoasa 0-0
Unirea Horodnic – Bradul Putna 1-3 (meci din etapa a XIII-a)
Avântul Grămeşti – Bucovina Şerbăuţi 2-1 (meci din etapa a XIII-a)
Clasament Seria a II-a
1. Bradul Putna 11 11 0 0 57-11 33
2. Avântul Grămeşti 11 7 1 3 26-22 22
3. Flacăra Vicovu de Jos 10 5 2 3 30-19 17
4. Progresul Frătăuţii Vechi 11 5 2 4 24-19 17
5. Viitorul Adâncata 10 4 3 3 22-12 15
6. Bucovina Şerbăuţi 11 4 1 6 25-26 13
7. Bucovina Rădăuţi 10 3 4 3 17-23 13
8. Locomotiva Dorneşti 10 4 0 6 19-23 12
9. Danalis Zvoriştea 10 3 2 5 14-36 11
10. Ştiinţa Mitoc 10 2 4 4 10-16 10
11. Victoria Păltinoasa 11 2 4 5 12-25 10
12. Unirea Horodnic 11 1 1 9 17-41 4
Seria a III-a
Bradul Vama – Victoria Vatra Moldoviţei 3-1
Turbo Forest Poiana Stampei – Călimani Şaru Dornei 2-1
Larix Dornişoara – Dorna Vatra Dornei 0-8
Călimănelul Panaci – Vânătorul Dorna Candrenilor 1-5
Forestierul Frumosu – Bistriţa Broşteni 4-3
FC Pojorâta a stat.
Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei 10 9 1 0 61-11 28
2. FC Pojorâta 10 7 0 3 36-17 21
3. Bistriţa Broşteni 10 6 1 3 37-20 19
4. Călimănelul Panaci 10 6 0 4 29-29 18
5. Victoria Vatra Moldoviţei 10 5 0 5 30-26 15
6. Forestierul Frumosu 10 4 3 3 20-29 15
7. Vânătorul Dorna Candrenilor 10 4 2 4 32-33 14
8. Turbo Forest Poiana Stampei 10 4 1 5 25-35 13
9. Larix Dornişoara 10 2 2 6 17-37 8
10. Călimani Şaru Dornei 10 1 1 8 15-37 4
11. Bradul Vama 10 1 1 8 12-40 1