Chiar dacă s-a aflat în permanenţă la conducerea Seriei I în această ediţie de campionat, Releul Mihoveni are doar un punct avans faţă de Locomotiva Dorneşti la finalul turului. În ultima etapă a sezonului de toamnă, fotbaliştii din Dorneşti au arătat că alcătuiesc o echipă cu pretenţii, reuşind să învingă la o diferenţă astronomică pe Viitorul Adâncata, o formaţie clasată pe locul patru în ierarhia la zi a competiţiei. Clasamentul Seriei a II-a este dominat de Avântul Frasin, grupare care şi-a mărit avansul la cinci puncte în fruntea ierarhiei chiar pe ultima sută de metri, după ce principala urmăritoare, Bradul Vama a remizat neaşteptat pe teren propriu.
Dar iată care sunt rezultatele complete înregistrate în runda cu numărul 15:
Seria I
Locomotiva Zvoriştea – Releul Mihoveni 2-2
Unirea Horodnic – Bucovina Calafindeşti 5-2
Constructorul Dărmăneşti – FC Marginea 2-3
Recolta Fântânele – Avântul Volovăţ 4-2
Locomotiva Dorneşti – Viitorul Adâncata 13-1
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Progresul Frătăuţii Vechi 0-8
Flacăra Vicovu de Jos – Nord Bucovina Frătăuţii Noi 2-4
Polul Nord Falcău – Ştiinţa Mitoc 8-0
Clasament neomologat
1. Releul Mihoveni 15 13 1 1 70-28 38
2. Locomotiva Dorneşti 15 12 1 2 78-30 37
3. Ştiinţa Mitoc 15 9 1 5 47-40 28
4. Viitorul Adâcata 15 9 1 5 44-46 28
5. Frătăuţii Vechi 15 8 2 5 42-20 26
6. Avântul Volovăţ 15 8 2 5 45-26 26
7. Locomotiva Zvoriştea 15 8 1 6 44-26 25
8. Flacăra Vicov 15 8 1 6 66-54 25
9. Frătăuţii Noi 15 8 1 6 32-41 25
10. Recolta Fântânele 15 7 1 7 52-51 22
11. Unirea Horodnic 15 6 2 7 41-39 20
12. FC Marginea 15 6 1 8 53-43 19
13. Polul Nord Falcău 15 5 1 9 39-40 16
14. Constructorul Dărmăneşti 15 3 0 12 30-66 9
15. Bucovina Calafindeşti 15 2 1 12 33-58 7
16. Şcoala Rădăuţi 15 0 0 15 13-136 0
Seria a II-a
Bradul Vama – Şomuzul Preuteşti 2-2
Moldova Drăguşeni – FC Pojorâta 3-1
Inter Capu Câmpului – Bistriţa Broşteni 6-2
Forestierul Frumosu – Voinţa Stroieşti 5-2
Progresul Salcea – Victoria Solca 3-0 (neprezentare)
Avântul Frasin – Rarăul II Câmpulung Moldovenesc 3-0
Voinţa Liteni-Moara – Victoria Păltinoasa 0-3 (neprezentare)
Steaua Dumbrăveni – Pleşul Bogdăneşti 3-0 (neprezentare)
Clasament neomologat
1. Avântul Frasin 15 13 2 0 58-10 41
2. Bradul Vama 15 11 3 1 51-14 36
3. Inter Capu Câmpului 15 9 4 2 52-20 31
4. Steaua Dumbrăveni 15 8 3 4 40-22 27
5. Victoria Păltinoasa 15 8 3 4 28-18 27
6. Voinţa Stroieşti 15 7 2 6 36-29 23
7. Şomuzul Preuteşti 15 7 2 6 34-32 23
8. Rarăul II 15 6 4 5 32-26 22
9. Pleşul Bogdăneşti 15 7 1 7 30-30 22
10. Bistriţa Broşteni 15 7 0 8 37-28 21
11. Moldova Drăguşeni 15 6 2 7 26-32 20
12. Forestierul Frumosu 15 3 3 9 24-69 12
13. FC Pojorâta 15 3 2 10 22-43 11
14. Progresul Salcea 15 2 4 9 25-45 10
15. Victoria Solca 15 3 1 11 21-52 10
16. Voinţa Liteni-Moara 15 1 0 14 9-60 3