Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9715 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5614 lei

Rugby

Înfrângere rezonabilă în faţa Stelei

În etapa cu numărul opt din Divizia Naţională de Rugby, sportivii antrenaţi de Constantin Vlad au evoluat în deplasare pe terenul liderului seriei a II-a, Steaua Bucureşti. Datorită absenţelor din tabăra gazdelor, partida a fost una destul de echilibrată mai ales în prima parte, când sucevenii au reuşit să se ţină aproape de bucureşteni. Prima repriză s-a terminat la scorul de 12 – 7 în favoarea gazdelor, punctele sucevenilor fiind marcate de Croitoru, eseu, şi Conache, care a reuşit transformarea. Eliminare lui Soloniuc din repriza a doua a rupt echilibrul, permiţându-le gazdelor să înscrie mai multe eseuri pe contraatac şi linia de trei sferturi. Partida s-a încheiat cu scorul de 36 – 12, al doilea eseu al echipei noastre fiind reuşit de Pascari. „A fost un meci câştigat meritat de stelişti în care am reuşit să dăm o replică destul de bună. Din păcate ne confruntăm cu aceleaşi probleme la capitolul pregătire fizică şi asta pentru că problemele profesionale ale jucătorilor ne împiedică să facem un program aşa cum mi-aş dori”, a declarat antrenorul Constantin Vlad.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Înfrângere rezonabilă în faţa Stelei.
 Vizualizări articol: 370 |